про відкриття провадження в адміністративній справі
12 листопада 2009 р. м. Чернівці Справа №2а-1782/09/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Огородник А.П., розглянувши адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Чернівці
до Товариства з обмеженою відповідальністю науково- виробниче підприємство "Алтей"
про припинення юридичної особи,-
встановив:
До суду 11.11.09р. надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у м.Чернівці з проханням про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю науково- виробниче підприємство "Алтей".
При підготовці справи до судового розгляду вивчені матеріали справи, проаналізовано законодавство, що регулює спірні відносини.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Згідно пунктів 1,3 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів), подання звітів, балансів, податкових декларацій. Відповідно до п. 17 ст. 11 цього закону органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Аналіз зазначених норм законодавства свідчить, що орган податкової служби, звернувшись до суду з позовом про припинення юридичної особи, реалізує свої владні управлінські функції і виступає як суб'єкт владних повноважень.
Обставини, зазначені в позові, вказують на наявність публічно-правового спору.
До компетенції адміністративних судів належать спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом (пункт 4 частини першої статті 17 КАС, стаття 50 КАС). Зазначений спір має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Указана позовна заява подана згідно із ст. 104 КАС України та відповідає вимогам ст.ст.105,106 КАС України. Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
У зв'язку із цим, керуючись ст. ст. 17,18,23,107,110,122 КАС України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Огородником А.П. одноособово.
2. Призначити справу до судового розгляду на 11.00хв. 21 січня 2010 р.
3. Судове засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Коломийська 15 А.
4. Участь представників сторін у судовому засіданні визнати обов'язковою.
5. В порядку підготовки справи до судового розгляду витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи (за участю позивача) зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору
- акт обстеження юридичної адреси відповідача;
- інформацію щодо встановлення місцезнаходження посадових осіб відповідача (або неможливості встановлення) та отримання пояснень з причин неподачі звітності (або неможливості отримання таких пояснень).
6. Запропонувати відповідачу подати до 20.01.10 року заперечення проти позо ву та докази на обґрунтування цих заперечень (докази, що подаються в копіях, повинні бути належним чином засвідчені).
7. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі невідкладно направити особам, які беруть участь у справі, а відповідачеві - також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя А.П. Огородник
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи додається.
про процесуальні права і обов'язки
осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи
Особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб. Особам, що з"являються при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу.
Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси
Статтею 40 визначено обов'язок осіб, які беруть участь у справі, повідомити про зміну адреси та причини неприбуття в судове засідання
1. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
2. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.