Справа № 2-а-3621/11
іменем України
10.05.2011 Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Щербини-Почтовик І.В.,
при секретарі Штонді О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ВДПС ДАІ Солонянського району Дніпропетровської області про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
У квітні 2011 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2011 року відносно нього про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 255 гривень за ч.1 ст.122 КУпАП, провадження по адміністративній справі закрити. В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що оскаржувана постанова винесена з порушенням матеріальних та процесуальних норм КУпАП.
В судове засідання з'явився позивач та підтримав вимоги позову, пояснивши, що направив до суду адміністративний позов 01.04.2011 року.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Перевіривши викладені в позові доводи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою серії АЕ1 № 275043 від 26 березня 2011 року по справі про адміністративне правопорушення(а.с.4), винесеною інспектором ДПС Солонянського взводу ДПС ДАІ прапорщиком міліції ОСОБА_2, накладено на позивача адміністративне стягнення за ч.1 ст.122 КУпАП у виді штрафу в сумі 255 гривень за порушення вимог Правил дорожнього руху, а саме дорожнього знаку 12.4 що призвело до порушення швидкісного режиму, що було зафіксовано прибором “Радіс”. Як свідчить поштовий конверт (а.с.5) до суду адміністративний позов позивач надіслав 01.04.2011 року.
Відповідно до ст. 251 КУпАП України доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, ні протокол, ні постанова не містять жодних посилань на докази, якими підтверджується факт скоєння позивачем правопорушення при зазначених в них обставинах.
Згідно ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 вказаної статті в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, вимоги позивача щодо скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення є обґрунтованими.
Керуючись ст.ст.6-14,69-71,86,158-163,167,171-2 КАС України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ВДПС ДАІ Солонянського району Дніпропетровської області про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності -задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову інспектора ДПС Солонянського взводу ДПС ДАІ прапорщика міліції ОСОБА_2 серії АЕ1 № 275043 від 26 березня 2011, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено стягнення у виді штрафу в сумі 255 грн.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: