Справа № 2-а-4033/11
іменем України
01.07.2011 Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_1Б, розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпропетровську ради про стягнення недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення, -
Позивач звернувся до суду з позовом до управління соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради, в якому просив визнати дії щодо нарахування йому щорічної допомоги на оздоровлення передбачену ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”за 2011 роки не в повному обсязі неправомірними та зобов'язати здійснити перерахунок та виплату одноразової допомоги на оздоровлення.
Ухвалою суду було відкрито скорочене провадження у даній справі в межах строку звернення до адміністративного суду, в іншій частині позов було залишено без розгляду.
Відповідач надав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню, оскільки вимоги чинного законодавства при виплаті компенсаційних виплат позивачу дотримуються та доплата проводиться в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Крім того, зазначили, що позивачем пропущено строк звернення до суду.
Відповідно до вимог ч.2 ст.11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Судом встановлено, що позивач є особою, яка є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС інвалідом 2 групи, на яку поширюється дія статті 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до частини четвертої статті 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”щорічна допомога на оздоровлення виплачується учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС інвалідам 2 групи у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.
Пунктом 4 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”розмір соціальних виплат проводиться в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду
України на 2011 рік.
Разом з тим, в 2011 році нормативні акти Кабінету Міністрів України з приводу встановлення розмірів виплат одноразової допомоги на оздоровлення особам, визначеним ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не приймалися.
Таким чином, у 2011 році нарахування одноразової допомоги на оздоровлення повинно здійснюватися відповідно до ст.48 зазначеного Закону.
Застосування відповідачем положень постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року №562 при нарахуванні одноразової допомоги на оздоровлення суперечить положенням Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”та не може бути віднесено до реалізації права визначеного Законом України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку проте, що відповідач незаконно нарахував та виплатив позивачу у 2011 році одноразову щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі меншому ніж встановлено ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, тому суд визнає такі дії відповідача неправомірними та вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу одноразову щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік у відповідності до ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6-11, 71, 183-2 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_2 -задовольнити.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради щодо нарахування ОСОБА_2 щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік не в повному обсязі - неправомірними.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради здійснити та виплатити ОСОБА_2 одноразову щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік згідно до ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат з урахуванням фактично виплачених у 2011 році коштів.
Постанова набирає законної сили після спливу строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська.
Роз'яснити сторонам, що апеляційна скарга у справах цієї категорії розглядається апеляційними судами в порядку письмового провадження.
Суддя: