Ухвала від 29.08.2017 по справі 810/1080/17

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 810/1080/17 Головуючий у 1-й інстанції: Василенко Г.Ю Суддя-доповідач: Бабенко К.А

УХВАЛА

Іменем України

29 серпня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Пилипенко О.Є., Файдюка В.В., секретаря Антоненко К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Держгеокадастру у м. Києві на Постанову Київського окружного адміністративного суду від 29 червня 2017 року за адміністративним позовом Дочірнього підприємства з 100% іноземною інвестицією «СоюзКонтракт Інвестмент» до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві, Державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у м. Києві Пилипенко Наталії Сергіївни про визнання протиправним та скасування Рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 29 червня 2017 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем - Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві, подано апеляційну скаргу, в якій воно просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників Позивача та Відповідача - Головного управління Держгеокадастру у м. Києві, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Рішенням Київської міської ради від 24.12.2009 року №1036/3105 «Про передачу дочірньому підприємству з 100% іноземною інвестицією "СоюзКонтракт Інвестмент" земельної ділянки для будівництва, реконструкції та експлуатації готельно-офісного комплексу з підземним паркінгом та громадськими приміщеннями на вул. Іллінській, 16, вул. Волоській, 4 у Подільському районі м. Києва» затверджено проект землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки Позивачу та передано йому в короткострокову оренду на 5 років земельну ділянку площею 0,29 га у зв'язку з переходом права власності на будівлі і споруди.

Як зазначено Позивачем в позовній заяві, у вересні 2010 року Приватним акціонерним товариством "Інститут землевпорядних технологій", на виконання зазначеного Рішення, виготовлено відповідну Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання Договору оренди земельної ділянки Дочірньому підприємству з 100% іноземною інвестицією "СоюзКонтракт Інвестмент" для будівництва, реконструкції та експлуатації готельно-офісного комплексу з підземним паркінгом та громадськими приміщеннями на вул. Іллінській, 16, вул. Волоській, 4 у Подільському районі м. Києва (код земельної ділянки 8000000000:85:369:0001).

Позивач звернувся до Відповідача - Головного управління Держгеокадастру у м. Києві, із Заявою про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, за результатом розгляду якої Рішенням Відповідача - Державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у м. Києві Пилипенко Наталії Сергіївни «Про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру» від 29 вересня 2016 року №РВ-8000064962016 (а.с.12), Позивачу у зазначеному відмовлено.

Відповідно до частини першої ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 року №3613 (надалі - Закон №3613), зокрема, державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами; державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

Згідно з частиною другою ст. 24 Закону №3613, державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до частини третьої ст. 24 Закону №3613, державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою, зокрема, особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;

Згідно з частиною четвертою ст. 24 Закону №3613, для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа; заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Відповідно до частини п'ятої ст. 24 Закону №3613, державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви: перевіряє відповідність документів вимогам законодавства; за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.

Згідно з п. 1 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051 (надалі - Порядок), цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру.

Відповідно до п. 67 Порядку, внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється виключно на підставі та відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку; забороняється вимагати для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених Законом України "Про Державний земельний кадастр"; документи, які є підставою для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати вимогам Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, Технічну документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання договору оренди земельної ділянки Дочірньому підприємству з 100% іноземною інвестицією "СоюзКонтракт Інвестмент" для будівництва, реконструкції та експлуатації готельно-офісного комплексу з підземним паркінгом та громадськими приміщеннями на вул. Іллінській, 16, вул. Волоській, 4 у Подільському районі м. Києва (Код земельної ділянки: 8000000000:85:369:0001) виготовлено Приватним акціонерним товариством "Інститут землевпорядних технологій" на виконання Рішення Київської міської ради від 24.12.2009 року №1036/3105, у 2010 році.

На підтвердження визначення кадастрового номера зазначеної земельної ділянки у Технічній документації міститься: Титул документації (а.с. 18, 19); Земельно-кадастрова інформація на земельну ділянку (кадастровий номер 8000000000:85:369:0001) (а.с. 24); Технічне завдання на розробку технічної документації зі складання Договору оренди землі №4340 (а.с. 31-32); План місцезнаходження земельної ділянки (а.с. 47); Акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (а.с. 48); Абрис земельної ділянки (а.с. 49); План земельної ділянки (а.с. 50); Висновок до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а.с. 100-101); Витяг з Технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с.115).

Згідно з п. 2 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону №3613, зокрема, у разі якщо кадастрові номери земельних ділянок були визначені (в тому числі на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку), але не присвоєні до 1 січня 2013 року, такі кадастрові номери вважаються присвоєними, а земельні ділянки - зареєстрованими у Державному земельному кадастрі з моменту письмового звернення замовника документації із землеустрою, на підставі якої було визначено кадастровий номер земельної ділянки, без подання електронного документа та стягнення плати за державну реєстрацію земельної ділянки, у разі якщо така документація із землеустрою була затверджена до 1 січня 2013 року в порядку, встановленому законом; у разі якщо до 1 січня 2013 року була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, а відомості про таку земельну ділянку не внесені до Державного реєстру земель, державна реєстрація такої земельної ділянки здійснюється на підставі зазначеної технічної документації із землеустрою в порядку, встановленому законом.

У зв'язку з викладеним, оскільки поданий Позивачем пакет документів відповідає вимогам Закону №3613 та Порядку, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржене ним Рішення Відповідача є протиправним.

Відповідно до частини другої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем не виконано.

Згідно зі ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у м. Києві залишити без задоволення, а Постанову Київського окружного адміністративного суду від 29 червня 2017 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалу складено у повному обсязі 04.09.2017 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Пилипенко О.Є.

Файдюк В.В.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Пилипенко О.Є.

Файдюк В.В.