про повернення апеляційної скарги
05 вересня 2017 рокуЛьвів№ 876/8784/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кухтей Р. В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2017 року у справі № 813/2118/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області про скасування постанови,
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 серпня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, та надано десятиденний строк для усунення виявлених недоліків.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900513021395 особа, яка подала апеляційну скаргу, копію зазначеної ухвали отримала 19 серпня 2017 року.
У встановлений судом строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
На виконання даної ухвали Управління Держпраці у Львівській області подало заяву про відкриття апеляційного провадження. На обґрунтування клопотання зазначає, що Державна служба України з питань праці (Держпраці) здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи, яким є Управління Держпраці в Тернопільській області. Тому на підставі п. 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" апелянт просить звільнити його від сплати судового збору.
Оцінивши доводи даного клопотання, вважаю, що воно є необґрунтованим і не підлягає задоволенню з таких підстав.
Управління Держпраці у Львівській області в апеляційній скарзі також вказувало, що звільнене від сплати судового збору відповідно до п. 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Однак в ухвалі від 14.08.2017 про залишення апеляційної скарги без руху вже було надано оцінку таким доводам апелянта і зроблено висновок про їх безпідставність, зокрема, зазначено, що пільги щодо сплати судового збору, встановлені даною нормою, на Управління Держпраці в Тернопільській області не поширюються, оскільки такі пільги стосуються виключно центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю - Державної служба України з питань праці (Держпраці), однак не поширюються на її територіальні органи.
В свою чергу апелянт помилково тлумачить п. 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", стверджуючи, що встановлені нею пільги щодо сплати судового збору поширюються як на Держпраці, так на її територіальні органи.
Помилковість таких тверджень апелянта підтверджується системним аналізом положень ст. 5 Закону України "Про судовий збір", якою встановлено пільги із сплати судового збору, де, зокрема, п. 18 звільнено від сплати судового збору Пенсійний фонд України та його органи, а також органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України, тобто чітко визначено, що такі пільги поширюються як на центральний орган виконавчої влади, так і на його органи (територіальні підрозділи).
Згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя повертає апеляційну скаргу, якщо особа, яка подала апеляційну скаргу, не усунула недоліки апеляційної скарги, яку було залишено без руху.
З огляду на викладене, вважаю, що апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.
Керуючись статтями 160, 165, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
Апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 липня 2017 року у справі № 813/2118/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області про скасування постанови повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
СуддяР. В. Кухтей