Провадження № 3/702/231/17
Справа № 702/700/17
про накладення адміністративного стягнення
04 вересня 2017 року м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Діденко Т.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Апеляційного суду Черкаської області про адміністративне правопорушення, яке вчинив ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний №1883602451, пенсіонер, колишній суддя Жашківського районного суду Черкаської області, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 23 березня 2000 року обраний Верховною Радою України суддею безстроково (постанова № 1570- III від 23.03.2000), а тому обіймаючи посаду судді Жашківського районного суду Черкаської області, будучи відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин не подав своєчасно декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за 2015 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що складено протокол № АА 684623 про вчинення адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 роз'яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
ОСОБА_1 подав письмове пояснення, згідно якого вину не визнав та пояснив, що 21.07.2017 працівник Національної поліції з адмінматеріалом його не ознайомив, лише вручив протокол в приміщенні сільської ради в с.Леміщиха, а не в м.Черкаси як зазначає. Працюючи в 2016 році суддею Жашківського роайонного суду Черкаської області, 22.03.2016 року він подав декларацію за 2015 рік у паперовому вигляді відповідно до ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції». 08.09.2016 ВРУ прийняла постанову про його звільнення у відставку з посади судді Жашківського районного суду, із штату Жашківського районного суду він був відрахований 09.09.2016 наказом голови суду. Він вважав, що додатково подавати декларацію, яку він подав у паперовому вигляді, в електронному вигляді не потрібно, що необхідно подавати один тип декларації. В період з вересня 2016 до березня 2017 року хворів, не міг пересуватися і перебував вдома, зв»язку з адміністрацією Жашківського районного суду не підтримував, компютерорм взагалі не володіє. Просить закрити провадження у даній справі за відсутністю в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідно до Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи. Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-УІІ відповідальне та особливо відповідальне становище, подаються протягом 60 календарних днів.
Відповідно примітки до статті 50 Закону № 1700-УІІ, під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміється у тому числі посада судді.
У даному випадку станом на вказану вище дату (01.09.2016) ОСОБА_1 згідно зі статтею 50 Закону займав посаду професійного судді, тобто займав відповідальне становище, а тому для нього початок декларування розпочинався з першого етапу.
Пунктом 2 частини 7 статті 56 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (далі - Закону) передбачено обов'язок судді дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів; пунктом 6 частини 7 статті 56 Закону, передбачено обов'язок судді виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, а пунктом 7 частини 7 статті 56 Закону, передбачено обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до частини 1, 2 та 3 ст. 113 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суддя звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років.
Відповідно до частини 3 ст. 122 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» повноваження судді припиняються з дня прийняття Верховною Радою України постанови про звільнення з посади судді.
Постановою Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 08.09.2016 №1514-VIII ОСОБА_1 звільнений з посади судді Жашківського районного суду Черкаської області, наказом Жашківського районного суду Черкаської області «Про відрахування ОСОБА_1Ф.» від 30.09.2016 № 65-ОС, суддя Скрипник В.Ф. відрахований зі штату Жашківського районного суду з 01.10.2016 у зв'язку з досягненням віку шістдесяти п'яти років та відповідно до Постанови Верховної Ради України від 08.09.2016 №1514-УІІІ «Про звільнення суддів».
На виконання вимог абзацу 3 пункту 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону №1700-УІІ, ОСОБА_1, займаючи у визначені строки посаду судді Жашківського районного суду Черкаської області, зобов'язаний був до 30.10.2016 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого за 2015 рік.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація за 2015 рік, була подана ОСОБА_1 до Реєстру лише 14.02.2017, тобто з порушенням визначених строків.
Диспозиція ч.І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм, зокрема до норм Закону України «Про запобігання корупції», а саме - ч. 1 ст. 45 Закону. В диспозиції статті передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому для кваліфікації діяння передбаченого даною статтею необхідним є встановлення несвоєчасного подання декларації, поза строком, визначеним законом.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата складання протоколу, тобто 21.07.2017.
Оцінюючи зібрані у справі докази:
- дані протоколу про адміністративне правопорушення № 684623 від 21.07.2017 (а.с.2-11);
- постанову ВРУ № 1570-111 від 23.03.2000 «Про обрання суддів», якою ОСОБА_1 обраний суддею Жашківського райсуду Черкаської області (а.с.18-26);
- постанову ВРУ № 1514-У111 від 08.09.2016 «Про звільнення суддів», якою ОСОБА_1 звільнений з посади судді Жашківського районного суду Черкаської області у зв»язку з досягненням шістдесяти п»яти років (а.с.28-29);
- дані наказу № 29-О від 09.09.2016 «Про відрахування зі штату Жашківського районного суду Черкаської області судді Скрипника В.Ф.», згідно якого суддя Скрипник В.Ф. відрахований зі штату з 09.09.2016 (а.с.17);
- даними з Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на ви конання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2015 рік подав 14.02.2017 о 12:28 (а.с.32-40); в їх сукупності в результаті повного, всестороннього та об'єктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена і в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, та вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. 24, 34, 35, ч.1 ст. 172-6, 283, 284, 287 КУпАП, суд
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником на рахунок: ДРПОУ-37930566, отримувач - ГУК у Черк.обл./Черкаська область/21081300, р/р-31116149700001, МФО-854018, банк отримувач - ГУДКСУ у Черкаській області, призначення платежу - 21081300.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів у порядку примусового виконання з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний № НОМЕР_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2 судовий збір на користь держави в розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
Судовий збір має бути сплачений порушником на рахунок: код ЄДРПОУ-37993783, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106. Стягувач: Дердавна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601.
Строк пред"явлення постанови до виконання - три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області протягом 10 діб з дня її винесення через Монастирищенський районний суд.
Суддя Т.І. Діденко