Постанова від 11.08.2017 по справі 444/1563/17

Справа № 444/1563/17

Провадження № 2-а/444/55/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2017 року Жовківський районний суд Львіської області в складі :

головуючого судді Зеліско Р. Й.,

при секретарі Мамедовій Г. І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовкві Львівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання дій протиправною бездіяльність Боянецької сільської ради та зобов'язання вчинити дії, -

В С ТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області про визнання протиправною бездіяльність Боянецької сільської ради та зобов'язання вчинити дії. Свою вимогу мотивує тим, що 19 травня 2017 року він подав заяву до Боянецької сільської ради з проханням надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності для індивідуальної забудови в урочищі «Коло Велюри» або «Коло Чуниса». Звертає увагу, що до заяви він додав копію листа Боянецької сільської ради від 28 квітня 2017 року, у якому вказано, що розробляється детальний план території в урочищі «Коло Велюри» для житлового будівництва. На свою заяву 07 червня 2017 року позивач одержав листа, яким позивача поінформовано, що його заява буде розглядатися після затвердження детального плану території.

На підставі викладеного, просить визнати протиправною бездіяльність Боянецької сільської ради по нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 19.05.2017 року та зобов'язати Боянецьку сільську раду надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності Боянецької сільської ради для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,25 га, в урочищі «Коло Велюри».

В судовому засіданні представник позивача вимоги, викладені у позовній заяві, підтримав в повному обсязі. Просить позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог позивача заперечив повністю та пояснив, що дійсно 19 травня 2017 року позивачем було подано заяву до Боянецької сільської ради. Цю заяву було розглянуто у Боянецькій сільській раді та 7 червня 2017 року позивачу було надано відповідь N 2225/02-09 про те, що питання надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у визначеному місці не може вирішуватися, так як ще не затверджено детального плану території, про що позивачу було роз'яснено листом Боянецької сільської ради №181 від 28.04.2017 року. Тобто Боянецька сільська рада вмотивовано відмовила з задоволенні заяви з причин вказаних в ст.118 Земельного кодексу України. Просить у позові відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, оцінивши усі докази в їхній сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення у зв'язку з наступним.

Конституцією України закріплено норму щодо обов'язку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19).

Відповідно до п. 34 ч. 1ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин відповідно до закону.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України, «до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього кодексу».

Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 19 травня 2017 року подав заяву до Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області з проханням надати йому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності для індивідуальної житлової забудови в урочищі «Коло Велюри» або «Коло Чуниса». При цьому, він погоджується заплатити частку за розроблення проекту детального планування території.

Листом №223/02-09 від 07.06.2017 року Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_1 надано відповідь про те, що його заяву від 18.05.2017 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки буде розглянуто на черговій сесії сільської ради після затвердження детального плану території.

Разом з тим, відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Таким чином, судом встановлено, що в порушення вищевказаних вимог закону, клопотання ОСОБА_1 про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності для індивідуальної житлової забудови в урочищі «Коло Велюри» або «Коло Чуниса» на сесії Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області не розглядалося.

А відтак, з метою забезпечення гарантії, свобод і інтересів особи і громадянина, суд приходить до переконання, що задоволення позовних вимог в частині розгляду на черговій сесії заяви позивача щодо надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності буде найбільш доцільним способом захисту порушеного права позивача ОСОБА_1.

Разом з тим, позовні вимоги в частині заявленої площі земельної ділянки, а саме 0,25 га, до задоволення не підлягають, оскільки суд не може собою підміняти орган місцевого самоврядування, до компетенції якого входить вирішення вказаного питання.

Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв'язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Керуючись ст.ст. 7- 14, 71, 99, 121, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області по нерозгляду в місячний строк заяви ОСОБА_1 від 19.05.2017 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської області для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки).

Зобовязати Боянецьку сільську раду Жовківського району Львіської області розглянути на сесії Боянецької сільської ради заяву ОСОБА_1 від 19.05.2017 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності Боянецької сільської ради Жовківського району Львівської облоасті для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) в місячний строк з моменту вступу постанови в закону силу та прийняти відповідне рішення.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення. У разі, коли складення постанови у повному обсязі відкладено на строк не більше ніж 5 днів з дня закінчення розгляду справи - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Р. Й. Зеліско