іменем України
Справа №377/652/17
Провадження №3/377/245/17
04 вересня 2017 року суддя Славутицького міського суду Київської області Орел А.С., при секретарі Маряхіній І.В., у присутності:
директора КП «Агентство регіонального розвитку» ОСОБА_1, яка притягається до адміністративної відповідальності;
представника Північного офісу Держуадитслужби ОСОБА_2;
розглянувши у судовому засіданні в м. Славутичі справу, що надійшла з Північного офісу Держаудитслужби відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку», місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 02.08.2017 р. № 26-178/2017, складеного головним державним фінансовим інспектором сектору контролю в аграрній галузі, екології та природокористування відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Північного офісу Держаудитслужби ОСОБА_2, який надійшов до суду, 16 серпня 2017 року при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради (КП «АРР») за період з 01.01.2015 по 31.12.2016 р., яке знаходиться за адресою: м. Славутич, Центральна площа 5, результати якої викладені в акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності від 26.07.2017 р. № 10-30/678, підписаного без заперечень, виявлено 19.07.2017 р. в КП «АРР», що протягом 2015-2016 років директором КП «АРР» підписано договори та здійснено закупівлю електричної енергії та теплової енергії, без застосування процедури державних закупівель та публічних закупівель, що призвело до незаконних витрат коштів підприємства, які не призвели до збитків, на загальну суму 2 869 977,44 грн. з ПДВ, а саме: електричної енергії (код 35.11.1) на суму 948 903,67 грн., в т.ч.: в 2015 році - 399404,62 грн.; в 2016 році - 549 499,05 грн. та теплової енергії (постачання пари та гарячої води) (код 35.30.1) на суму 1 921 073,77 грн., в т.ч.: в 2015 році - 859 558,23 грн., в 2016 році - 1 061 515,54 грн., що є порушенням п. 10 ст. 78 ГКУ, п.п. 1.5 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 №1197-VII та порушенням п.п. 1.7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII і передбачає відповідальність згідно з частиною 1 статті 164-14 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 не оспорювала зміст складеного протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пояснивши, що з урахуванням листа ОСОБА_3 про роз'яснення вважала, що підприємство не є замовником послуг і тому не зобов'язане проводити тендерну процедуру. Крім того, постачальники зазначених послуг є єдиними в м. Славутичі і тому недоцільно проводити тендерну процедуру. Не заперечує проти закриття справи у зв'язку із закінченням строків давності накладення адміністративного стягнення.
Представник Північного офісу Держаудитслужби пояснила, що КП «АРР» має всі ознаки замовника згідно положень п.п.9 п. 1 ст. 1 Закону України № 1197 «Про державні закупівлі» та п.п.9 п. 1 ст. 1 Закону України № 922 «Про публічні закупівлі» і тому повинно було провести тендерні процедури, однак їх не провело, чим допущено порушення вимог закону, що не призвело до збитків. ОСОБА_3, на який посилається ОСОБА_1, був предметом дослідження ревізії і йому надана відповідна оцінка при проведенні ревізії.
Вислухавши пояснення та перевіривши матеріали справи, вважаю необхідним відмовити у притягненні до адміністративної відповідальності та закрити провадження по справі з наступних підстав.
Наявність порушення ОСОБА_1 не заперечується і підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення від 2 серпня 2017 року, складеного уповноваженою особою з додержанням вимог статті 256 КУпАП;
-копією акту ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради (КП «АРР») за період з 01.01.2015 по 31.12.2016 р.;
-копіями оборотно-сальдових відомостей по рахунку 631 за 2015-2016 роки.
Відповідальність за вчинене правопорушення передбачена частиною 1 статті 164-14 КУпАП за ознаками здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур.
За змістом частини першої статті 38 КУпАП стягнення за правопорушення, підвідомче суду, може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня його вчинення.
Відповідно до пункту 7 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що правопорушення не було триваючим і було вчинено у період з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2016 року, після чого минуло більше трьох місяців, адміністративне стягнення за вчинене правопорушення на ОСОБА_1 не може бути накладено.
Керуючись ст. 38, 247, 283-284 КУпАП, -
Відмовити у притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 164-14 КУпАП та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за обставин закінчення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення цього строку, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання - після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не було скасовано.
Суддя А. С. Орел