Справа № 375/1203/17 Провадження № 3/375/364/17
01.09.2017 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., за участю прокурора Сахно Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о.начальника заступника начальника Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого ремонтником вагонів ПТО «Миронівка», депутата VІІ скликання Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району Київської області, раніше до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП не притягувався, за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, -
ОСОБА_2, будучи депутатом Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району Київської області VIІ скликання та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції № 1700-VII від 14.10.2014 суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону та без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, граничний термін подачі якої був до 01.05.2017. Фактично він подав вказану декларацію лише 06.07.2017.
Прибувши у судове засідання, ОСОБА_2 обставину вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та свою вину у вчиненні останнього визнав.
Прокурор Сахно Л.В. протокол про адміністративне правопорушення щодо особи ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала та просила застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850.00 грн..
Окрім повного визнання ОСОБА_2 своєї вини у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, його вина підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 85 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП від 17.08.2017 із наявним у ньому письмовим поясненням правопорушника; рапортом оперуповноваженого Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_3 від 31.07.2017 року за вих. № 7037/39/109/01-2017; інформацією з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції в розділі Єдиний державний реєстр декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; інформацією з офіційного веб-сайту банку «Приват Банк» акредитованого центру сертифікації ключів; копією е-декларації ОСОБА_2, опублікованої 06.07.2017 року на інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»; письмовим поясненням ОСОБА_2 від 01.08.2017; копією рішення від 06.11.2015 1-ї сесії VІІ скликання Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району Київської області; копією переліку депутатів Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району Київської області; інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 31.07.2017 року.
Відповідно до рішення Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району Київської області VII скликання від 06.11.2015 визнано повноваження депутата Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району ОСОБА_2.
На підставі викладеного та у відповідності до положень п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-УП «Про запобігання корупції» депутат Ольшаницької сільської ради Рокитнянського району Київської області ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
На підставі ст. 11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків , хоча повинна була і могла їх передбачити.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції № 1700-VII від 14.10.2014, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України від 23 березня 2017 року за № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» Розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Згідно даних інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», 06.07.2017 року було опубліковано подання електронної декларації ОСОБА_2, дата публікації документів, вказана в публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи співпадає з фактичною датою подання суб'єктом декларування документів до Реєстру.
З огляду на викладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 с т.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП є щире розкаяння винного.
Обтяжуючих його відповідальність обставин судом відповідно до ст. 35 КУпАП не встановлено.
Враховуючи характер правопорушення та особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, пом'якшуючу його відповідальність обставину, вважаю, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850.00 грн..
Керуючись ст.ст. 33, 221, 172-6 ч.1, 280, 283 КУпАП, ст.ст. 3, 45 Закону України "Про запобігання корупції № 1700-VII від 14.10.2014, суддя, -
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп..
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 коп..
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Рокитнянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О.Литвин
Постанова набуває законної сили ____________
Постанова може бути пред»явлено до виконання до ____________