31.08.2017
Справа № 361/4935/17
Провадження № 3/361/1820/17
31 серпня 2017 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Кічинська О.Ф., за участю прокурора Гармаш В.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від т.в.о. начальника Управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, неодруженого, фізичної особи-підприємця, депутата Броварської міської ради Київської області VII скликання, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 (Черняхівського) б. 15-а АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1),
- за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
18.08.2017 до Броварського міськрайонного суду Київської області від т.в.о. начальника Управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ Національної поліції України надійшла адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1, будучи депутатом Броварської міської ради Київської області VII скликання та являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, п. 2 ч. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 15.07.2016 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1153/29283 19.08.2016, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, граничний термін подачі якої був до 01.05.2017, а декларацію він фактично подав 30.05.2017, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вину в учиненому правопорушенні ОСОБА_1 визнав частково, пояснив, що на виконання Закону України «Про запобігання корупції» та Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016, будучи депутатом Броварської місцевої ради Київської області, 02.03.2017 в ПАТ «ПриватБанк» отримав ключі з ЕЦП, після чого ним було створено власний електронний кабінет з метою авторизації та заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Оскільки на підставі Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIIІ від 23.03.2017 строк подання щорічних декларацій для осіб, які подають таку декларацію вперше, було продовжено до 01.05.2017, остаточний варіант його декларації був заповнений та поданий на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції в період з 10.04.2017 по 20.04.2017. Враховуючи, що успішність подання декларації була підтверджена інформацією електронної системи, яка з'явилась в особистому електронному кабінеті на екрані, був упевнений у своєчасній подачі декларації. 30.05.2017 з місцевих ЗМІ дізнався, що його декларація не подана, так як її немає у відкритому доступі на офіційному веб-сайті НАЗК. Відразу після цього він зайшов до електронного кабінету та подав декларацію повторно.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора Гармаш В.В., яка підтримала протокол про адміністративне правопорушення та просила застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доводиться сукупністю зібраних доказів.
Так, Рішенням 1 сесії VII скликання Броварської міської ради Київської області від 17.11.2015 «Про встановлення результатів виборів депутатів Броварської міської ради» визнано повноваження депутата Броварської міської ради ОСОБА_1. Згідно зі ст. 134 Регламенту Броварської міської ради Київської області VII скликання, міський голова, секретар ради, депутати міської ради попереджені про спеціальні обмеження, встановлені Законам України «Про запобігання корупції», крім того, сектором забезпечення діяльності міської ради на протязі березня 2017 року, починаючи з 06.03.2017 до 28.03.2017 було проведено інформування депутатів Броварської міської ради Київської області VII скликання щодо електронного декларування доходів за 2016 рік на виконання Закону України «Про запобігання корупції» шляхом направлення електронних повідомлень на електронні почтові ящики депутатів. Також, для депутатів був організований тренінг по заповненню електронних декларацій.
П. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Таким чином, у відповідності до вимог п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 як депутат Броварської міської ради Київської області є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Проте, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 внесено зміни до Закону, а саме: розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: «5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Згідно з інформацією про дії суб'єкта декларування в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі ІТС Реєстр), ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстрі 12.04.2017 о 15 годині 19 хвилин, та будучи обізнаним щодо вимог Закону України «Про запобігання корупції», подав зазначену декларацію 30.05.2017 о 17 годині 51 хвилині, що було оприлюднене на офіційному сайті (HTTPS:// PORTAL.NAZK.GOV.UA).
Відповідно до рішення НАЗК № 224 від 08.06.2017 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» перебої мали місце лише в березні 2017 року.
В ході розгляду адміністративної справи обставин, які виключають провадження в справі та адміністративну відповідальність, не встановлено.
При призначенні адміністративного стягнення враховуються обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1, який вперше притягається до адміністративної відповідальності. Обставин, які обтяжують відповідальність, не встановлено.
Виходячи з викладеного, вважаю необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6КУпАП і не знаходжу підстав для застосування іншого виду адміністративного стягнення.
Крім того, стягненню з ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП підлягає судовий збір у розмірі 320 грн., сплату якого передбачено п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись п. 2 ст. 24, ст.ст. 27, 40-1, 221, 283-285 КУпАП, та відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Броварський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.
Суддя О.Ф.Кічинська