Постанова від 29.08.2017 по справі 812/825/16

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

29 серпня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/825/16

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Борзаниці С.В.

при секретарі судового засідання Лященку А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області, про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду звернулось з адміністративним позовом публічне акціонерне товариство "Луганськтепловоз" (далі - Позивач, ПАТ "Луганськтепловоз") до офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління (далі - Відповідач, ОВПП ДФС в особі Харківського управління), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області, після уточнення якого просить:

- визнати протиправною бездіяльність офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області висновку про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 1 000 000, 00 (один мільйон) гривень на земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, розрахунковий рахунок 33218811799002);

- визнати протиправною бездіяльність офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області висновку про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 500 000,00 (п'ятсот тисяч) гривень на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами (код класифікації доходів бюджету 18010100, розрахунковий рахунок 31410612799002);

- зобов'язати офіс великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління у п'ятиденний строк з дня набрання законної сили рішення подати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Харківській області висновок про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 1 000 000,00 (один мільйон) гривень на земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, розрахунковий рахунок 33218811799002);

- зобов'язати офіс великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління у п'ятиденний строк з дня набрання законної сили рішення подати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Харківській області висновок про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 500 000,00 (п'ятсот тисяч) гривень на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами (код класифікації доходів бюджету 18010100, розрахунковий рахунок 31410612799002).

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що станом на 01.01.2016 Позивач має переплату з податку на прибуток у сумі 14 777 781, 68 грн. Враховуючи скрутне фінансове становище підприємства та наявну надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток, ПАТ «Луганськтепловоз» прийняв рішення про погашення грошових зобов'язань зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за рахунок зазначеної переплати 14 777 781,68 грн.

16.02.2016 з метою своєчасної сплати своїх податкових зобов'язань та недопущення виникнення податкового боргу підприємством було надано до контролюючого органу - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську міжрегіонального головного управління ДФС (далі - СДПІ):

- заяву вих. №59 від 09.02.2016 року про перерахування суми 1 000 000,00 грн. на земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, розрахунковий рахунок 33218811799002);

- заяву вих. №60 від 09.02.2016 року про перерахування суми 500 000, 00 грн. на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами (код класифікації доходів бюджету 18010100, розрахунковий рахунок 31410612799002).

Пунктом п. 43.4 ст. 43 ПКУ встановлено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надмірно сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Всупереч п. 43.4 ст. 43 ПКУ, СДПІ направила Позивачу лист від 04.03.2016 за вих. №1029/10/28-05-07 щодо розгляду питання про можливість залишити переплату з податку на прибуток приватних підприємств на особовому рахунку для сплати майбутніх податкових зобов'язань.

Станом на теперішній час ПАТ „Луганськтепловоз" доведено до скрутного фінансового становища, загальними причинами чого є відсутність чіткої законодавчої позиції функціонування суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та наявність заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість (станом на сьогоднішній день ця сума становить 767, 1 мільйонів гривень), що унеможливлює ведення повноцінної господарської діяльності.

Враховуючи такі складні обставини та керуючись своїм правом, закріпленим положеннями статті 43 ПКУ, Позивачем було повторно надано заяву за вих. №866-129 від 29.03.2016 року про зарахування вищевказаних відповідних сум в рахунок сплати земельного податку з юридичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами.

У порушення норм діючого податкового законодавства, ані Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного Управління ДФС до 16.09.16 (моменту переведення на обслуговування підприємства до м. Харкова), ані Харківським управлінням Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на даний час не складено висновок про перерахування відповідних сум коштів з відповідного бюджету та не подано його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, що підтверджується листом ГУ ДКСУ у Луганській області.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, посилаючись на таке. Обов'язковою умовою повернення надміру сплачених сум грошового зобов'язання є подання платником до контролюючого органу відповідної заяви. Проте до Харківського управляння такі документи від позивача не надходили. Даний факт не заперечується також позивачем, у своїй позовні заяві ПАТ «Луганськтепловоз» зазначає про те, що 16.02.2016р. подано заяву до СДПІ ОВП у м. Луганську щодо перерахування надміру сплачених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств в рахунок погашення грошових зобов'язань із земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

04.03.2016 СДПІ за результатами розгляду даної заяви направлено на адресу ПАТ «Луганськтепловоз» лист №1029/10/28-05-07 про можливість залишення переплати з податку на прибуток підприємств на особовому рахунку для сплати майбутніх податкових зобов'язань.

Відповідно до розпорядження Офісу ВПП ДФС від 08.09.2016 №47-р «Щодо переведення платників податків» ПАТ «Луганськтепловоз» передано на облік до Харківського управління.

Оскільки Харківське управління не отримувало від ПАТ «Луганськтепловоз» відповідної заяви, то і обов'язок щодо його розгляду і вжиття відповідних дій відсутні.

ПАТ «Луганськтепловоз» не позбавлений права повторно звернутись з відповідною заявою до Харківського управління, оскільки ст. 43 ПКУ не встановлено обмежень щодо кількості заяв.

Просив суд у задоволенні адміністративного позову ПАТ «Луганськтепловоз» відмовити повністю.

Представник третьої особи у судове засідання не прибув, надав письмові пояснення на адміністративний позов (том 1 арк.спр. 35-36), в яких просив розглядати справу без його участі, та зазначив, що чинним законодавством чітко визначено механізм/порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевого бюджетів, в тому числі податку на прибуток.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

В даному випадку суд застосовує норми Податкового кодексу України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Судом установлено, що публічне акціонерне товариство "Луганськтепловоз" згідно зі статутом є правонаступником всіх прав та обов'язків відкритого акціонерного товариства "Холдингова компанія "Луганськтепловоз", яке відповідно до вимог Законів України "Про холдингові компанії" та "Про акціонерні товариства" змінило найменування на публічне акціонерне товариство "Луганськтепловоз" (арк.спр. 13), є юридичною особою, зареєстроване 18.06.2003, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 16.09.2016 (арк.спр. 10).

Позивача взято на облік у контролюючих органах як платника податків 09.07.1993 за № 5584/15, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 09.07.2015 № 1528051400090 (том 1 арк.спр. 12), перебував на обліку в СДПІ з ОВП у м. Луганську, згідно з розпорядженням ОВПП ДФС від 08.09.2016 № 47-р переведений на облік до СДПІ з ОВП у м. Харкові МГУ ДФС (том 1 ар.спр.147-150)..

Відповідно до п.п.9.1.1 п.9.1 ст. 9 Податкового кодексу України податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків та зборів.

Згідно з п.п.14.1.115 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом (п.п.17.1.10 п.17.1 ст.17 Податкового кодексу України).

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені визначено статтею 43 Податкового кодексу України та Порядком взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 15.12.2015 № 1146, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.12.2015 за № 1679/28124 (далі - Порядок № 1146).

Згідно п.43.1 та п.43.2 ст. 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Згідно з п.43.3 ст.43 Податкового кодексу України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Аналогічні положення визначені пунктами 3, 5 Порядку № 1146.

Відповідно до п.7 Порядку № 1146 після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.

Згідно з п. 8 Порядку № 1146 у разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує:

висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згiдно з додатком 1 до цього Порядку;

два примiрники реєстру висновкiв за платежами, належними державному бюджету, за формою згiдно з додатком 2 до цього Порядку;

три примiрники реєстру висновкiв за платежами, належними мiсцевим бюджетам, та платежами, якi пiдлягають розподiлу мiж державним та мiсцевими бюджетами, за формою згiдно з додатком 3 до цього Порядку.

Контроль за прийняттям/передаванням висновкiв органи ДФС, мiсцеві фiнансові органи, органи Казначейства здійснюють шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242 (із змінами).

За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пiзнiше нiж за п'ять робочих днiв до закiнчення двадцятиденного строку з дня подання платником податкiв заяви передає висновки згiдно з реєстром висновкiв за платежами, належними державному бюджету, для виконання вiдповiдному органу Казначейства.

У відповідності до п.43.5 ст.43 Податкового кодексу України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

П. 15 Порядку № 1146 визначено, що у разі якщо вказана у заяві платника сума за даними інформаційних систем в повному обсязі відсутня як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС у строки, передбачені пунктом 8 цього Порядку для формування та передачі висновку до органу Казначейства, готує та направляє платнику письмову відмову у поверненні коштів з бюджету з пропозицією щодо проведення звірення його стану розрахунків за відповідним платежем.

Згідно з п.43.6 ст.43 Податкового кодексу України повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Судом встановлено, що 09.02.2016 ПАТ "Луганськтепловоз" звернулося до СДПІ із заявою за вих. № 59, відповідно до якої згідно п. 43.4 ст. 43 ПК України просило частину надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 1000000,00 грн. перерахувати на земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, розрахунковий рахунок 33218811799002) (том 1, арк.спр. 18).

09.02.2016 ПАТ "Луганськтепловоз" звернулося до СДПІ із заявою за вих. № 60, відповідно до якої згідно п. 43.4 ст. 43 ПК України просило частину надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 500000,00 грн. перерахувати на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами (код класифікації доходів бюджету 18010100, розрахунковий рахунок 31410612799002) (том 1, арк.спр. 19).

Заяви контролюючим органом отримані 18.02.2016 (том 1, арк.спр. 18, 19).

СДПІ на заяви №№ 59, 60 від 09.02.2016 направила відповідь від 04.03.2016 № 1029/10/28-05-07, згідно якої, враховуючи, що Урядом країни доведені напружені завдання з виконання дохідної частини Державного бюджету на 2016 рік, що обумовлює необхідність забезпечення збільшення платежів та рівномірного їх перерахування до бюджету протягом 2016 року, СДПІ просило позивача розглянути питання щодо можливості залишити переплату з податку на прибуток приватних підприємств на особовому рахунку для сплати майбутніх податкових зобов'язань. (том 1, арк.спр. 20).

Листом від 29.03.2016 за № 866-129 позивач підтвердив свої вимоги щодо виконання податковим органом дій у відповідності до положень п. 43.4 ст. 43 ПК України згідно заяв за вих. №№ 59, 60 від 09.02.2016 (том 1, арк.спр. 21).

Згідно листа управління Державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області від 09.06.2016 за № 03-27/402 з 01.01.2016 по 08.06. 2016 до управління від СДПІ з ОВП у м. Луганську висновки по платнику податків ПАТ «Луганськтепловоз» не надходили (том 1, арк.спр. 22).

Таким чином, СДПІ, а після її реорганізації шляхом приєднання до Офісу великих платників податків ДФС, Харківське управління ОВПП ДФС не виконало обов'язку, визначеного ст. 43 Податкового кодексу України та п. 8 Порядку № 1146, тому позовна вимога про визнання протиправною бездіяльності Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо ненадання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про перерахування надміру сплачених грошових коштів з податку на прибуток приватних підприємств на земельний податок з юридичних осіб в сумі 1000000,00 грн. та на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, в сумі 500000,00 грн. є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Обов'язковими умовами надання контролюючим органом висновку про повернення надміру сплачених грошових коштів є наявність переплати, відсутність заборгованості зі всіх видів податків та подання платником податків відповідної заяви.

Заяви за вих. №№ 59, 60 платником податків подано 09.02.2016.

Згідно з довідкою Офісу великих платників податків ДФС про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС - Харківським управлінням ОВПП ДФС, ПАТ "Луганськтепловоз" станом на 22.08.2017 не має заборгованості із сплати податків, зборів, платежів. Довідка дійсна протягом 10 календарних днів до 01.09.2017 (том 2, арк.спр. 41).

З інтегрованої картки платника податку на прибуток приватних підприємств вбачається, що переплата ПАТ "Луганськтепловоз" з цього виду податків становить 18239967,7 грн (том 2, арк.спр.7-10).

Таким чином, позовні вимоги про зобов'язання Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС у п'ятиденний строк з дня набрання судовим рішенням законної сили подати до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про перерахування на розрахунковий рахунок публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" надміру сплачених грошових коштів з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1 000 000,00 (один мільйон) гривень на земельний податок з юридичних осіб грн. та в сумі 500 000,00 (п'ятсот тисяч) гривень на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Посилання представника відповідача на те, що у відповідності до п. 24 розділу VІ Бюджетного кодексу України повернення надміру сплачених сум з податку на прибуток такому підприємству може надаватись виключно після повернення територій під контроль державної влади, оскільки виробничі потужності підприємства знаходяться на території, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень (м. Луганськ), суд вважає незмістовними, оскільки місцезнаходженням ПАТ "Луганськтепловоз" з 2015 року є м. Сєвєродонецьк Луганської області, тобто підконтрольна українській владі територія, і п. 24 розділу VІ Бюджетного кодексу України в даному випадку не застосовний.

Посилання представника відповідача на те, що оскільки Харківське управління не отримувало від ПАТ «Луганськтепловоз» заяв щодо перерахування надміру сплачених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств в рахунок погашення грошових зобов'язань із земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, то і обов'язок щодо його розгляду і вжиття відповідних дій відсутні, є незмістовним з таких підстав.

Статтею 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Матеріалами справи встановлено, що СДПІ була реорганізована шляхом приєднання до Офісу великих платників податків ДФС в особі Харківського управління. Як наслідок, в силу приписів ст. 104 ЦК України до офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління як правонаступника перейшов обов'язок щодо належного розгляду заяв позивача за №№ 59, 60 від 09.02.2016, про факт подання яких та неналежний розгляд достеменно відомо відповідачу. Фактична відсутність у відповідача вказаних заяв свідчить про неналежне виконання обов'язку СДПІ щодо передачі усіх документів до ОВПП ДФС в особі Харківського управління, що не звільняє останнього від визначеного Податковим кодексом України обов'язку щодо належного розгляду заяв щодо перерахування надміру сплачених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств в рахунок погашення грошових зобов'язань із земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

При зверненні до суду з даним позовом ПАТ "Луганськтепловоз" сплачено 5512,00 грн судового збору згідно з платіжними дорученнями від 24.05.2016 № 286, від 24.05.2016 № 287, від 24.05.2016 № 288, від 24.05.2016 № 289 (арк.спр. 2-4а).

Відповідно до частини першої статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судові витрати у розмірі 5512,00 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань офісу великих платників податків ДФС.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області, про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області висновку про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 1 000 000, 00 (один мільйон) гривень на земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, розрахунковий рахунок 33218811799002).

Визнати протиправною бездіяльність офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області висновку про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 500 000,00 (п'ятсот тисяч) гривень на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами (код класифікації доходів бюджету 18010100, розрахунковий рахунок 31410612799002).

Зобов'язати офіс великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління у п'ятиденний строк з дня набрання законної сили рішення подати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Харківській області висновок про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 1 000 000,00 (один мільйон) гривень на земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, розрахунковий рахунок 33218811799002).

Зобов'язати офіс великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління у п'ятиденний строк з дня набрання законної сили рішення подати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Харківській області висновок про перерахування частини надмірно сплачених грошових коштів за попередні періоди з податку на прибуток приватних підприємств (код класифікації доходів бюджету 11021000) в сумі 500 000,00 (п'ятсот тисяч) гривень на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами (код класифікації доходів бюджету 18010100, розрахунковий рахунок 31410612799002).

Стягнути на користь публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" (93406, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 52 Б, ідентифікаційний код юридичної особи 05763797) за рахунок бюджетних асигнувань офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г, ідентифікаційний код юридичної особи 39440996) витрати зі сплати судового збору у розмірі 5512,00 грн (п'ять тисяч п'ятсот дванадцять гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 01.09.2017.

Суддя С.В. Борзаниця