Постанова від 28.08.2017 по справі 804/4781/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2017 р. Справа № 804/4781/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участю:

представника позивача представника позивача представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Громадської організації "Платформа Громадський Контроль" до Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація «Платформа Громадський Контроль» (далі ГО «Платформа Громадський Контроль», позивач) звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради ( далі - КП «Дніпроводоканал», відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність розпорядника публічної інформації - КП «Дніпроводоканал» щодо ненадання та неопрелюднення у встановленому порядку інформації про комунальне підприємство «Дніпроводоканал», а саме: прізвища, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві;

- зобов'язати КП «Дніпроводоканал» надати ГО «Платформа Громадський Контроль» інформацію про штатний розпис КП «Дніпроводоканал» станом на 20.02.2014 року та 20.01.2017 року із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві у зазначені дати та оприлюднити таку інформацію на офіційному Інтернет-порталі Дніпровської міської ради у відповідному розділі.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до КП «Дніпроводоканал» з запитом про надання публічної інформації щодо штатного розпису комунального підприємства із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові працівників станом на 20.02.2014 року та 20.02.2017 року та опублікування запитуваної інформації на офіційному веб-порталі Дніпровської міської ради. Проте, відповідач надав відповідь, в якій вказав про неможливість надати запитувану інформацію у зв'язку з відсутністю законних підстав надання такої інформації. Позивач вважає дії розпорядника інформації незаконними та необґрунтованими, а також такими, що порушують права заявника на доступ до публічної інформації.

Представник відповідача надала до суду письмові заперечення, в яких вказала, що проти позову заперечує з огляду на наступне:

- відповідно до статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» КП «Дніпроводоканал», як суб'єкт господарювання, що є природним монополістом, визнається розпорядником інформації лише стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них;

- відповідач є комунальним унітарним комерційним підприємством, що здійснює господарську діяльність по наданню послуг водопостачання та водовідведення та не фінансується з бюджету;

- інформація із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві у 2014 та 2017 роках не відноситься до умов постачання творів, послуг та цін на них, фінансування виплат заробітної плати працівників здійснюється не за рахунок бюджетних коштів, тому така інформація охороняється спеціальними нормативними актами.

Представники позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримали, просили суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала, просила суд в задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 24.02.2017 року позивач звернувся до директора КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради з запитом №48/17, в якому просив:

- оприлюднити (або надати визначеним відповідальним особам за розміщення інформації) на офіційному Інтернет-порталі Дніпровської міської ради повну та достовірну інформацію про КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради, а саме: адрес та графік роботи; основну діяльність (послуги, роботи, товари); прізвище, ім'я, по батькові керівника (засоби зв'язку, місце та час прийому громадян); структуру із назвою структурних підрозділів; штатний розпис підприємства; прізвище, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві; статут;

- надати заявнику письмово повну та достовірну інформацію про штатний розпис КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві станом на 20.02.2017 року;

- надати заявнику письмово повну та достовірну інформацію про штатний розпис КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві станом на 20.02.2014 року.

Зазначений запит був отриманий відповідачем 04.05.2017 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Листом №4668/11-14 від 12.05.2017 року відповідачем надано відповідь на запит. Щодо інформації про штатний розпис підприємства із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові всіх осіб, які працювали на підприємстві станом на 20.01.2014 та 20.02.2017, у відповіді зазначено, що внаслідок відсутності згоди на розголошення персональних даних законні підстави для надання такої інформації відсутні.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011р. №2939-VI (далі - Закон №2939-VI).

Відповідно до статті 1 Закону №2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом; публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Так, статтею 3 Закону №2939-VI передбачено, що право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

За змістом пункту 2 частини 1 статті 5 Закону №2939-VI доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.

Розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації (пункт 6 частини 1 статті 14 Закону №2939-VI).

Відповідно до статті 12 Закону №2939-VI, суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є : запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

Згідно з приписами пункту 2 частини першої статті 13 Закон №2939-VI юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, визнаються розпорядниками інформації для цілей цього Закону, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів.

В свою чергу, частиною 3 статті 13 Закон №2939-VI встановлено, що на розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини 1 та в частині 2 цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.

Відповідно до статуту КП « Дніпроводоканал», затвердженого рішенням міської ради від 15.02.2017 року №60/18, відповідач є юридичною особою, що здійснює господарську діяльність для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку.

Пунктом 3.5 розділу 3 статуту КП «Дніпроводоканал» зазначені джерела формування майна підприємства, зокрема, це кошти одержані з міського бюджету на виконання державних або комунальних програм, затверджених міською радою.

Таким чином, у даних правовідносинах КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради не є у розумінні частини 2 статті 13 Закону України №2939-VI розпорядником публічної інформації, оскільки у запиті від 24.02.2017 року в частині спірної інформації про працюючих осіб на підприємстві у 2014 та 2017 роках не вбачається вимог щодо надання інформації з приводу використання бюджетних коштів.

Аналогічна правова позиція викладені в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23.11.2016 року по справі №К/800/357/16.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем було правомірно відмовлено у задоволенні запиту в частині спірної інформації.

Таким чином, підстави для задоволення позовних вимог відсутні, позов задоволенню не підлягає.

У зв'язку з відмовою в задоволенні позову, судовий збір присудженню на користь позивача не підлягає.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» до Комунального підприємства «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в поряду та строки, визначені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 01 вересня 2017 року

Суддя ОСОБА_1