Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2017 року Справа № 805/3022/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ДОН ОСОБА_1” до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії та реєстрацію податкових накладних, -
Товариства з обмеженою відповідальністю “ДОН ОСОБА_1” звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить суд:
- скасувати рішення комісії ДФС України № 12091/36368556 від 20.07.2017 року до податкової накладної № 41 від 22.06.2017 року; № 3657/36368556 від 02.08.2017 року до податкової накладної № 42 від 22.06.2017 року; № 12112/36368556 від 20.07.2017 року до податкової накладної № 43 від 23.06.2017 року та № 12017/36368556 від 20.07.2017 року до податкової накладної № 44 від 30.06.2017 року, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації;
- зареєструвати податкові накладні № 41 від 22.06.2017 року; № 42 від 22.06.2017 року; № 43 від 23.06.2017 року та № 44 від 30.06.2017 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, крім іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
Позивач не є суб'єктом владних повноважень, отже, його позовні вимоги мають відповідати ч. 4 ст. 105 КАС України.
Разом із цим, позовні вимоги, де позивач просить суд зареєструвати податкові накладні, не узгоджені із наведеною вище нормою.
Враховуючи наведене, позивачу необхідно привести зміст позовних вимог у відповідність до ч. 4 ст. 105 КАС України.
Крім цього, згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява містить позовні вимоги немайнового характеру.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1600 грн, що визначено Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір” у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 1600,00 грн лише за одну позовну вимогу, у той час як, зокрема, рішення комісії ДФС України до податкових накладних оформлені окремими документами, а отже позовні вимоги про скасування кожного з них є окремими чотирма позовними вимогами.
Таким чином позивачу, привівши позовні вимоги у відповідність до ч. 4 ст. 105 КАС України, необхідно надати суду оригінал квитанції на підтвердження сплати судового збору за кожну позовну вимогу до Донецького окружного адміністративного суду за наступними реквізитами: отримувач коштів УК/м. Слов'янськ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37803368; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області; код банку отримувача (МФО) 834016; рахунок отримувача 31214206784075; код класифікації доходів бюджету 22030001. Призначення платежу: “Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35099148 (суду, де розглядається справа)” або надати докази тяжкого майнового стану.
Окрім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадку подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 17, 106-108, 160, 165, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ДОН ОСОБА_1” до Державної фіскальної служби України про скасування рішення комісії та реєстрацію податкових накладних - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, впродовж якого позивач має привести позовні вимоги у відповідність до ч. 4 ст. 105 КАС України; надати суду належний доказ сплати судового збору (оригінал квитанції) у встановлених законодавством розмірах за подання до суду даного позову; надати суду копію позовної заяви з додатками для відповідача.
Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
У разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Арестова Л.В.