31 серпня 2017 р. Справа № 804/5440/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дніпропетровської районної державної адміністрації про перерахування/донарахування та стягнення недоплаченої щомісячної субсидії, зобов'язання вчинити певні дії , -
29 серпня 2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дніпропетровської районної державної адміністрації про перерахування/донарахування та стягнення недоплаченої щомісячної субсидії, зобов'язання вчинити певні дії.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття провадження в адміністративній справі суд виходить з такого.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
За змістом зазначеної норми визначальним є статус сторони адміністративного процесу і зміст позовних вимог, тобто місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи із визначеним зазначеною нормою предметом позову виключно за зверненнями фізичних осіб (Інформаційний лист Вищого адміністративного суду України від 16.11.2009 року №1521/13/13-09).
Справи, визначені у пункті 3 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам незалежно від статусу відповідача. Залучення органів державної влади до участі у таких справах не змінює їх предметної підсудності (п. 1 ОСОБА_2 адміністративного суду України від 30.11.2009 року № 1619/10/13-09).
Відповідно до ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Враховуючи те, що позивачем у справі є фізична особа, а спір між сторонами виник з приводу перерахунку, донарахування та стягнення субсидії позивача, то така справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Отже, даний спір підсудний предметно місцевому загальному суду як адміністративному, а не окружному адміністративному суду.
Згідно ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 165, 186, 254 КАС України,,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дніпропетровської районної державної адміністрації про перерахування/недоврахування та стягнення недоплаченої щомісячної субсидії, зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві для подачі його до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу про необхідність звернення з цим позовом до місцевого загального суду як адміністративного, за територіальною підсудністю, встановленою ст. 19 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_3