Постанова від 21.08.2017 по справі 804/3891/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2017 р.Справа №804/3891/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1

при секретарі судового засіданняОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Державна інспекція сільського господарства України про визнання протиправним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

19 червня 2017 року ОСОБА_3 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 26 грудня 2016 року №83 «Про внесення змін до наказу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 8 липня 2015 року №138 «Про затвердження складу комісії та плану заходів з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області».

Ухвалою суду від 22 червня 2017 року позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків. 7 липня 2017 року на виконання ухвали суду позивачем заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке ухвалою від 13 липня 2017 року задоволено, у зв'язку із чим відкрито провадження у цій справі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Державну інспекцію сільського господарства України (вул. Баумана, буд. 9/12, м. Київ, 03190).

В обґрунтування позову зазначено наступне:

- 10 вересня 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (набрала чинності 16.09.2014 року), у пункті 2 якої прийнято рішення ліквідувати Державну інспекцію сільського господарства, поклавши її функції на інші органи виконавчої влади;

- 30 червня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №447 «Про ліквідацію територіальних органів Державної інспекції сільського господарства» (набрала чинності 09.07.2015 року), у пункті 1 якої прийнято рішення ліквідувати територіальні органи Державної інспекції сільського господарства, у тому числі й Державну інспекцію сільського господарства в Дніпропетровській області;

- 7 липня 2015 року Державною інспекцією сільського господарства України прийнято наказ № 3 «Про утворення комісій з ліквідації територіальних органів Державної інспекції сільського господарства України», яким: утворено Комісію з ліквідації державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області (пункт 1.3. наказу), затверджено головою комісії з ліквідації державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області ОСОБА_4 (пункт 2.3. наказу); голів комісій з ліквідації зобов'язано, серед іншого у встановленому законодавством порядку затвердити персональний склад відповідних комісій (пункт 3 наказу);

- 7 липня 2015 року Державною інспекцією сільського господарства в Дніпропетровській області видано наказ № 138 «Про затвердження складу комісії та плану заходів з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області». Додатком № 1 вказаного наказу встановлено, що до складу комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області входять: ОСОБА_4 - голова комісії; ОСОБА_5 - заступник голови комісії; та 26 працівників - членів комісії;

- до членів комісії вказаним наказом було включено й мене - ОСОБА_3, який на той час перебував на посаді заступника начальника управління - начальника відділу контролю за насінництвом та охороною прав на сорти рослин;

- 26 грудня 2016 року начальником Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, який одночасно є головою комісії з ліквідації прийнято ряд наказів, а саме:

1) наказ від 26.12.2016 року № 205-к «Про звільнення ОСОБА_4В.», яким звільнено себе з посади з 30.12.2016 року;

2) наказ від 26.12.2016 року №82 «Про вивільнення працівників», яким звільнено усіх працівників, окрім 18 осіб, у тому числі й мене - ОСОБА_3, та встановлено, що ці 18 осіб не можуть бути звільненими;

3) наказ від 26.12.2016 року №83 «Про внесення змін до наказу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 08.07.2015 року №138 «Про затвердження складу комісії та плану заходів з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області», яким викладено в новий склад комісії з ліквідації, до складу комісії включено тих же самих 18 осіб, яких попереднім наказом визнано такими, що не можуть бути вивільнені, а також призначено нового голову комісії з ліквідації - мене, ОСОБА_3М;

- в подальшому, навесні 2017 року, спільними зусиллями я та інші працівники, змусили все ж таки ОСОБА_6 ліквідаційної комісії ОСОБА_4 звільнити нас з займаних посад, та на сьогодні ми збираємо кошти для подання до суду позовів про стягнення заробітної плати;

- в цій позовній заяві мною ставиться питання про визнання протиправним та скасування наказу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 26.12.2016 року №83 «Про внесення змін до наказу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 08.07.2015 року №138 «Про затвердження складу комісії та плану заходів з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області» (далі - Наказ №83);

- Наказом №83 - мене - ОСОБА_3, призначено головою ліквідаційної комісії Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області;

- в цей же час, механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів визначений «Порядком здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року №1074 (набрав чинності 29.10.2011 та чинний до сьогодні, далі - Порядок №1074);

- дія Порядку №1074, згідно його пункту 1, поширюється на центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи;

- питання щодо призначення голови ліквідаційної комісії територіального органу виконавчої влада визначені у пункту 17 Порядку № 1074, згідно якого ОСОБА_6 комісії з припинення органу виконавчої влади після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про припинення територіальних органів утворює відповідні комісії, затверджує їх голів та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації. ОСОБА_6 комісії з припинення територіального органу призначається керівник або заступник керівника такого органу, який затверджує її персональний склад. У разі звільнення керівника територіального органу, що припиняється, та його заступників головою комісії з припинення такого органу затверджується керівник утвореного територіального органу або територіального органу, до якого переходять права та обов'язки територіального органу, що припиняється, або його заступник;

- наказ №83, виданий Державною інспекцією сільського господарства в Дніпропетровській області, яким мене, ОСОБА_3, призначено головою комісії з ліквідації цього ж територіального органу - Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області прийнятий з порушенням норм пункту 17 Порядку №1074 та статті 19 Конституції України;

- повноваженнями щодо призначення голови комісії з ліквідації територіального органу виконавчої влади наділений виключно ОСОБА_6 комісії з припинення органу виконавчої влади - тобто в даному випадку ОСОБА_6 комісії з припинення Державної інспекції сільського господарства України;

- я, як на момент прийняття оскаржуваного Наказу №83, так до цього і після цього - не обіймав ані посади керівника територіального органу, ані посади заступника керівника територіального органу;

- я не є керівником чи заступником керівника територіального органу до якого переходять права Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, яка ліквідується;

- таким чином, Наказ №83 видано з перевищенням повноважень та призначено головою комісії з ліквідації особу, яка не входить до переліку осіб, які підлягають призначенню головою комісії з ліквідації територіальних органів центральних органів влади;

- статтею 43 Конституції України встановлено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Згідно статті 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ніхто не може бути присилуваний виконувати примусову чи обов'язкову працю;

- я, ОСОБА_3 - не мав волевиявлення на призначення мене головою комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, заяв з таким проханням не писав та не подавав;

- таким чином, Наказ №83 також прийнятий з порушенням статті 43 Конституції України та статті 4 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, оскільки спрямований на примушування мене, поза моєю волею та поза моїм волевиявленням, працювати - виконувати роботу голови ліквідаційної комісії Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, який відповідно до пунктів 19, 21 Порядку № 1074: має право підпису документів щодо припинення територіального органу; видає накази використовуючи бланки територіального органу, що припиняється; утворює комісію з інвентаризації майна територіального органу; звертається до органу державної податкової служби та органу Пенсійного фонду України з метою одержання відповідно довідки про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та довідки про відсутність заборгованості; затверджує передавальний акт чи розподільчий або ліквідаційний баланс; подає державному реєстраторові документи, необхідні для державної реєстрації припинення територіального органу; забезпечує знищення печаток і штампів такого органу; передає виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про проведення державної реєстрації припинення територіального органу та документацію такого органу державній архівній установі; а також забезпечує вжиття інших заходів за для здійснення процедури ліквідації територіального органу;

- питання щодо скасування Наказу №83 я намагався також врегулювати у позасудовий спосіб - мною разом з іншими працівниками засобами поштового зв'язку подавалось колективне звернення Міністру аграрної політики та продовольства, та ОСОБА_6 комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства України з проханням вжити заходів з проханням скасувати Наказ №83. Однак, до теперішнього часу, відповіді за результатом вказаного колективного звернення ані мною, ані іншими заявниками так і не отримано;

- враховуючи вищевикладене, а також те, що голова комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області (який призначений у встановленому законодавством порядку та не звільнений від виконання таких обов'язків) ОСОБА_4 після прийняття оскаржуваного Наказу №83 самоусунувся від виконання обов'язків голови комісії з ліквідації, а також що періодично до мене телефоном звертаються органи податкової служби, органи Казначейства, правоохоронні органи та вимагають від мене вжиття дій, які віднесені до повноважень голови комісії з ліквідації, повідомляючи, що пан ОСОБА_4 надав їм мій телефон та повідомив, що головою комісії є саме я, згідно оскаржуваного Наказу, я змушений звернутися до суду з даним позовом за для захисту своїх прав, що порушені оскаржуваним Наказом №83;

- оскаржуваний Наказ №83 прийнятий відповідачем 26.12.2016 року, а про його існування я дізнався наприкінці січня 2017 року, тож, даний позов подається в межах встановленого 6-ти місячного строку для його оскарження.

Судові повістки та поштова кореспонденція направлені Державній інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області за офіційною адресою повернулись із зазначенням причин повернення «за заявою одержувача №3 від 10.02.2017 року розпорядження №9-10-09-715 від 28.02.2017 року», а від Державної інспекції сільського господарства України - у зв'язку із ліквідацією.

Оскільки ухвалу про відкриття провадження у справі та повістки про виклик до суду направлено на адреси відповідача та третьої особи, що вказані у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, рекомендованим поштовим відправленням, проте конверти повернуті до суду у зв'язку із неврученням. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 з 24 жовтня 2012 року наказом №249-к призначений на посаду заступника начальника відділу сортової ідентифікації та багаторічних насаджень управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області.

1 листопада 2012 року наказом №256-к ОСОБА_3 переведений на посаду заступника начальника управління - начальника відділу насіннєвого контролю управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, а з 15 липня 2014 року у зв'язку із змінами в структурі та штатному розписі інспекції переведений наказом №138-к на посаду заступника начальника управління - начальника відділу контролю за насінництвом та охороною прав на сорти рослин управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області.

Абзацом восьмим пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 10 вересня 2014 року №442, із врахуванням змін, внесених згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 року №1087, від 22.07.2016 року №482, від 28.12.2016 року №1018, від 28.12.2016 року №1051 (далі - Постанова №442), постановлено ліквідувати Державну інспекцію сільського господарства, поклавши функції на інші органи виконавчої влади.

Згідно пунктам 5, 6 Постанови №442 права та обов'язки центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, передаються відповідним центральним органам виконавчої влади, на які цією постановою покладено функції з реалізації державної політики у відповідній сфері.

Центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення центральних органів виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральних органів виконавчої влади, що припиняються.

Постановою Кабінету Міністрів «Про ліквідацію територіальних органів Державної інспекції сільського господарства» від 30 червня 2015 року №447 вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції сільського господарства, у тому числі Державну інспекцію сільського господарства в Дніпропетровській області.

Одночасно установлено, що територіальні органи, які ліквідуються, продовжують виконання своїх функцій і повноважень до їх передачі відповідним органам виконавчої влади.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 року №389-р утворено комісію з ліквідації Державної інспекції сільського господарства, затверджено головою комісії першого заступника ОСОБА_6 Державної інспекції сільського господарства ОСОБА_7.

7 липня 2015 року, відповідно до вищевказаних правових актів та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади», наказом ОСОБА_6 Державної інспекції сільського господарства №3:

- утворено Комісію з ліквідації державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області;

- затверджено ОСОБА_6 комісії з ліквідації державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області начальника державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області ОСОБА_4;

- наказано ОСОБА_6 комісій з ліквідації у встановленому законодавством порядку затвердити персональний склад відповідних комісій.

8 липня 2015 року наказом ОСОБА_6 комісії з ліквідації державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області №138 затверджено склад комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, ОСОБА_3, заступник начальника управління - начальник відділу контролю за насінництвом та охороною прав на сорти рослин - визначений членом комісії (а.с.18-20).

В подальшому, з 3 березня 2016 року ОСОБА_3 призначений на посаду начальника управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області.

26 грудня 2016 року наказом ОСОБА_8 інспекції - ОСОБА_6 ліквідаційної комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області №82 «Про вивільнення працівників» вивільнено працівників Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, включаючи тих, хто знаходиться на лікарняних, у відпустках до 30 грудня 2016 року, та затверджено перелік працівників, яких неможливо звільнити, у зв'язку із тим, що повноваження, функції інспекції із здійснення державного нагляду (контролю), державне майно та матеріальні цінності, що знаходяться на балансі інспекції, на даний час не передані до відповідних органів виконавчої влади.

Додатком №1 до наказу №82 від 26 грудня 2016 року визначено список матеріально-відповідальних працівників Держсільгоспінспекції в Дніпропетровській області, серед яких за порядком №3 вказаний ОСОБА_3 начальник управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області (а.с.23-24).

26 грудня 2016 року, оскаржуваним у цій справі наказом ОСОБА_8 інспекції - ОСОБА_6 ліквідаційної комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області №83, внесені зміни до наказу від 8 липня 2015 року №138 «Про затвердження складу комісії та плану заходів з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області», а саме у новій редакції викладено Додаток №1, який визначає склад Комісії з ліквідації.

Додатком №1 у редакції оскаржуваного наказу від 26 грудня 2016 року №83 Назарець ОСОБА_8 управління контролю якості насіння та садивного матеріалу визначений ОСОБА_6 комісії (а.с.25 звор.бік).

Згідно наказу ОСОБА_8 інспекції - ОСОБА_6 ліквідаційної комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 26 грудня 2016 року №205-к «Про звільнення ОСОБА_4В.» (а.с.22):

«1. Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області з 30 грудня 2016 року в зв'язку із ліквідацією, згідно з пунктом 1 статті 87 Закону України «Про державну службу» та пунктом 1 статті 40 КЗпП України;

2. Виплатити ОСОБА_4 компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку за період роботи з 13.05.2016 по 30.12.2016 тривалістю 7 календарних днів та виплатити вихідну допомогу у розмірі однієї середньомісячної заробітної плати, відповідно до статті 44 КЗпП України».

Надаючи оцінку доводам позивача про відсутність правомірних підстав визначення його ОСОБА_6 ліквідаційної Комісії, суд виходить із наступного.

Механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів визначений «Порядком здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року №1074 (далі - Порядок №1974).

Відповідно до пунктів 5, 6 Порядку №1074 орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Права та обов'язки органів виконавчої влади переходять у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Відповідно до пункту 14 Порядку №1074 право підписувати документи щодо здійснення повноважень та виконання функцій з формування і реалізації державної політики у визначеній Кабінетом Міністрів України сфері до дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України, зазначеним у пункті 13 цього Порядку, має керівник органу виконавчої влади, що припиняється (у разі його звільнення - заступник такого керівника), а після зазначеного дня - керівник утвореного органу виконавчої влади або органу виконавчої влади, до якого перейшли права та обов'язки органу виконавчої влади, що припиняється.

У разі звільнення керівника органу виконавчої влади, що припиняється, та його заступників право підписувати такі документи надається керівникові утвореного органу виконавчої влади або органу виконавчої влади, до якого перейшли права та обов'язки органу виконавчої влади, що припиняється.

Отже, у разі звільнення керівника органу виконавчої влади, що припиняється, та його заступників право підписувати документи щодо здійснення повноважень та виконання функцій з формування і реалізації державної політики у визначеній Кабінетом Міністрів України сфері надається керівникові органу виконавчої влади, до якого перейшли права та обов'язки органу виконавчої влади, що припиняється.

Згідно із пунктом 17 Порядку №1074 ОСОБА_6 комісії з припинення органу виконавчої влади після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про припинення територіальних органів утворює відповідні комісії, затверджує їх голів та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації.

Абзацами 4, 5 та 6 пункту 17 Порядку №1074 визначено наступне:

- ОСОБА_6 комісії з припинення органу виконавчої влади після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про припинення територіальних органів утворює відповідні комісії, затверджує їх голів та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації;

- ОСОБА_6 комісії з припинення територіального органу призначається керівник або заступник керівника такого органу, який затверджує її персональний склад;

- у разі звільнення керівника територіального органу, що припиняється, та його заступників головою комісії з припинення такого органу затверджується керівник утвореного територіального органу або територіального органу, до якого переходять права та обов'язки територіального органу, що припиняється, або його заступник.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_3 з 3 березня 2016 року не є заступником керівника Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, отже, відповідно до абзацу 5 пункту 17 Порядку №1974, не може бути призначений на посаду ОСОБА_6 ліквідаційної комісії вказаного органу.

Однак, з вищенаведених норм права вбачається, що право призначення ОСОБА_6 комісії з припинення (ліквідації) територіального органу має виключно ОСОБА_6 комісії з припинення відповідного органу виконавчої влади, а не ОСОБА_6 ліквідаційної комісії територіального органу виконавчої влади.

Судом встановлено, що Постановою №442, якою постановлено ліквідувати Державну інспекцію сільського господарства, покладено функції із здійснення:

- реєстрації та обліку машин, державного нагляду (контролю) в частині експлуатації та технічного стану машин, функції із здійснення сертифікації насіння і садивного матеріалу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, здійснення державного контролю за якістю зерна та продуктів його переробки; здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності; здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування - на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

- державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів - на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

Таким чином, у разі звільнення керівника територіального органу, що припиняється, та його заступників головою комісії з припинення такого органу затверджується керівник утвореного територіального органу або територіального органу, до якого переходять права та обов'язки територіального органу, що припиняється, або його заступник.

Фактично, оскаржуваним наказом виключено встановлену Кабінетом Міністрів України процедуру передачі прав та обов'язків щодо здійснення повноважень та виконання функцій з формування і реалізації державної політики у визначеній Кабінетом Міністрів України сфері, а саме передачі повноважень Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником та ОСОБА_6 комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області є ОСОБА_4.

Відповідно до пункту 19 Порядку №1074 для здійснення своїх повноважень голова комісії видає накази, використовуючи бланки органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється. Право підписувати документи щодо припинення органу виконавчої влади або територіального органу надається голові комісії з моменту його затвердження до дня внесення запису про державну реєстрацію припинення органу виконавчої влади або територіального органу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Належить звернути увагу на те, що 15 лютого 2017 року ОСОБА_3 звільнений з займаної посади за згодою сторін згідно наказу №286-к ОСОБА_6 ліквідаційної комісії ОСОБА_4, згідно запису у трудовій книжці (а.с.14), поряд із цим наявний наказ від 26 грудня 2016 року №205-к «Про звільнення ОСОБА_4В.» за наявності вищевказаного запису у Єдиному державному реєстрі (а.с.22).

З 21 лютого 2017 року позивач прийнятий на посаду агронома-інспектора І категорії територіального представництва Державного підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції».

С системного аналізу матеріалів справи та вищенаведених норм права, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову, наявність підстав для його задоволення, однак, виключно в частині, що стосується позивача, оскільки в цій справі заявлено про порушені права саме ОСОБА_3, а не всіх осіб, зазначений в оскаржуваному наказі.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Державна інспекція сільського господарства України - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ від 26 грудня 2016 року №83 «Про внесення змін до наказу Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області від 8 липня 2015 року №138 «Про затвердження складу комісії та плану заходів з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області» в частині призначення ОСОБА_8 управління контролю якості насіння та садивного матеріалу Назарця ОСОБА_6 комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 8 серпня 2017 року.

Суддя ОСОБА_1