Ухвала від 17.11.2009 по справі 2а-19436/09/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

17 листопада 2009 р. Справа № 2а-19436/09/0570

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Тарасенко І.М. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_3 до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції про скасування арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції про скасування арешту на майно.

У своєму адміністративному позові ОСОБА_3 просить поновити строк звернення до суду, визнати незаконними дії Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції при здійсненні виконавчих дій, пов'язаних з накладенням арешту на квартиру згідно судового наказу від 24 вересня 2007 року ухваленого Орджонікізевським районним судом м. Маріуполя за заявою ККП «Маріуполтепломережа» про стягнення в солідарному порядку заборгованості за користування послугами постачання теплової енергії з боржників ОСОБА_1, ОСОБА_2.

Так, на підставі ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб ДВС по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу ДВС, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або відповідного суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) завданням адміністративного судочинства є захист прав та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів держаної влади, органів місцевого самоврядування, інших посадових та службових осіб, інших суб”єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.

Згідно ч.1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України (яка є спеціальною нормою по відношенню до загальних норм ст.ст. 3 і 17 КАС України), учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ст. 383 Цивільного процесуального Кодексу України (далі - ЦПК) учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Таким чином, законом (ЦПК) встановлено інший, ніж передбачений КАС, порядок судового оскарження рішень, дій або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання рішень по цивільних справах.

Слід зазначити, що позивач, будучи стороною виконавчого провадження, оскаржує незаконність дій відповідача при виконанні рішення суду, ухваленого відповідно до Цивільно-процесуального кодексу України тому, суд вважає, що у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, оскільки позов не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства, що не позбавляє позивача права звернення з даним позовом до загального місцевого суду за підсудністю в порядку ст. 383 ЦПК України.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 3, ст. 4, п.1 ч.1 ст. 109, ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд:

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції про скасування арешту на майно - відмовити у зв'язку з неналежністю розгляду справи в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подано протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом п'яти днів після отримання копії ухвали без попереднього подання заяви про її оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.