09.10.2008 року
№ 2-а-2240/08
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., при секретарі Грузновій О.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу
за позовом прокурора Коропського району в інтересах держави в особі відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області
до приватної агрофірми «Прогрес»
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені
за участі
представників
сторін
від прокуратури Козакова І.М.
від позивача Гадзан І.Ю., довіреність №03-1602/2214 від 17.06.2008 року
До Чернігівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Коропського району в інтересах держави в особі відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області до приватної агрофірми «Прогрес» про стягнення з відповідача в дохід Державного бюджету України 4081, 08 грн. адміністративно-господарських санкцій та 71, 55 грн. пені.
В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.
Відповідач заперечень на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався,
ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою.
Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зазначено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Відповідно до ч.3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для
працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 року № 42 затверджена форма звітності № 10-ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» та інструкція щодо її заповнення. Згідно п.3.1 Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається відповідно до п.3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 року № 1442/11722. За таким же правилом визначається середньооблікова кількість штатних працівників за рік, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.
Як вбачається зі звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007 рік поданого відповідачем, на приватній агрофірмі «Прогрес», який є платником страхових внесків середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становила 74 особи, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» 3 особи, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність - 1 особа. Таким чином невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 2 робочих місця. Річний фонд оплати праці за 2007 рік складає 151, 0 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника 2040 тис. грн. Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році становить 4081, 08 грн.
Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Постановою Національного банку України від 21.08.2007 року № 107 встановлена з 30.04.2008 року облікова ставка у розмірі 12 % річних. Розмір пені становить 71, 55 грн.
За таких обставин позовні вимоги прокурора Коропського району в інтересах держави в особі відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області до приватної агрофірми «Прогрес» про стягнення з відповідача в дохід Державного бюджету України 4081, 08 грн. адміністративно-господарських санкцій та 71, 55 грн. пені є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватної агрофірми «Прогрес» в дохід Державного бюджету України (отримувач Державний бюджет Коропського району, банк отримувача ГУДКУ в Чернігівській області, рахунок 31210230700207, МФО 853592, код ЄДРПОУ 22816021) 4081, 08 грн. адміністративно-господарських санкцій та 71, 55 грн. пені.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.