Україна
04 листопада 2009 р. справа № 2а-16014/09/0570
час прийняття постанови: 11.45 година
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Куркині В.В.
за участю
представника позивача Жердєвої Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Артемівської об*єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
Позивач, Артемівська об*єднана державна податкова інспекція, звернулась з позовом до фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, позовні вимоги мотивуючи наступним.
Позивачем проведена камеральна перевірка відповідача з питань ненадання декларації з податку на додану вартість по фізичній особі-підприємцю. На підставі акту перевірки до суб*єкта підприємницької діяльності були застосовані фінансові санкції, які не сплачені. Позивач посилаючись на положення п. 11 ст. 10, п.п. 8, 11 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні», ст. 2,3 Закону України «Про порядок погашення зобов*язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій у загальній сумі 1190,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному об*ємі, надавши пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання повідомлений у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що сторони належним чином повідомлені, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем, перебуває на обліку у Артемівській об*єднаній державній податковій інспекції Донецької області з 30.01.1998 року.
Відповідач має борг на загальну суму 1190,00 грн., яка виникла на підставі наступного.
Позивачем проведена перевірка щодо ненадання декларації з податку на додану вартість по фізичній особі-підприємцю. Перевіркою встановлено та в акті №909/1740/1965205791/56 від 18.05.2007 року зафіксовано, що відповідачем здійснювались порушення, а саме до Артемівської об*єднаної державної податкової інспекції не були надані декларації з податку на додану вартість з ІІ кварталу 2004 року по ІV квартал 2005 року.
На підставі висновків акту перевірки податковим органом було застосовано штрафні фінансові санкції у розмірі 1190,00 грн. за порушення вимог п.п. 4.1.4 «б» п.4.1 ст. 4 та п.п. 4.1.7 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181-111 «Про порядок погашення зобов*язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями, п.п 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97 «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями за не надання декларацій з податку на додану вартість з ІІ кварталу 2004 року по ІV квартал 2005 року відповідно до податкового повідомлення-рішення від 12 липня 2007 року, яке не оскаржувалось у відповідному порядку.
Виходячи з положень п.п 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України від 03.04.1997 р. №168/97 «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал, з урахуванням того, що:
якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;
якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Згідно з п.п. 4.1.7 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181-111 «Про порядок погашення зобов*язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» 4.1.7. платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.
У разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації несе оператор поштового зв'язку у порядку, передбаченому законодавством, при цьому платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації.
Платник податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов'язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації.
Порядок оформлення зазначених поштових відправлень, а також нормативи їх обігу визначаються Кабінетом Міністрів України.
"Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків";.
Відповідно до п.п. 4.1.4 «б» п.4.1 ст. 4 Закону України №2181-111 «Про порядок погашення зобов*язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті
квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
Позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Також, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, торгових патентів.
Згідно із пунктом 11 вказаної статті органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно із ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Таким чином, враховуючи права державної податкової служби щодо стягнення до бюджетів суми штрафних санкцій, встановлені Законом, та передбачений Конституцією України судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, якими до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції, не скасовані та не визнані недійсними, а заборгованість по сплаті штрафних санкцій не сплачена відповідачем, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Артемівської об*єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (84500, АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) на користь держави суму заборгованості у розмірі 1190,00 грн. на бюджетний рахунок 31112029700015, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет м.Артемівська, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій обл., код ЗКПО 34686516, МФО 834016.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стойка В. В.