1-в/130/73/2017
130/1834/17
Іменем України
29.08.2017 р.
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі: - ОСОБА_2 ,
із участю: - представника заявника ОСОБА_3 ,
- засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринця подання начальника Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , з повною загальною середньою освітою, не працюючого, раніше судимого: вироком Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 14.09.2011 року за ч.2 ст.263 КК України до 160 годин громадських робіт; вироком Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 13.09.2011 року за ч.3 ст.185,ст.70 КК України до позбавлення волі строком на три роки три місяці 10 днів, ухвалою Піщанського районного суду Вінницької області від 08.08.2013 року невідбуту частину покарання замінено на один рік п'ять місяців 16 днів обмеження волі, звільненого з місць відбуття покарання 17.03.2014 року за ухвалою Крижопільського районного суду Вінницької області від 27.02.2014 року умовно-достроково на невідбутий строк десять місяців 19 днів,
26.07.2017 року т.в.о. начальника Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 звернувся до Жмеринського міськрайонного суду з цим поданням, вказавши, що 13.09.2011 року Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області ОСОБА_4 був засуджений за ч.3 ст.185 КК України на три роки три місяці 10 днів позбавлення волі. Після звільнення з місць позбавлення волі 17.03.2014 року умовно-достроково строком на 10 місяців 19 днів ОСОБА_4 , який формально підпадає під адміністративний нагляд, на шлях виправлення не став, почав зловживати спиртними напоями та порушувати громадський порядок. Так, 10.11.2016 року ОСОБА_4 по вул. Межирівська в с.Кармалюкове Жмеринського району на автобусній зупинці пилив цигарку у забороненому для цього місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП у виді попередження. 10.11.2016 року ОСОБА_4 було винесено офіційне попередження про можливість встановлення адміннагляду, але він висновків для себе не зробив та продовжував порушувати громадський порядок. 20.06.2017 року ОСОБА_4 , перебуваючи на автобусній зупинці по вул. Франко в м.Жмеринка палив цигарку у забороненому місці, за що вдруге був притягнутий до адмінвідповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП у виді штрафу. 20.06.2017 року ОСОБА_4 було вдруге винесено офіційне попередження про можливість встановлення адміннагляду. 21.06.2017 року ОСОБА_4 , перебуваючи на автобусній зупинці по вул. Соборна в м.Жмеринка розпивав алкогольні напої, а саме пиво, за що був притягнутий до адмінвідповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП у виді попередження. 21.06.2017 року ОСОБА_4 , було втретє винесено офіційне попередження про можливість встановлення адміннагляду. 11.07.2017 року ОСОБА_4 , перебуваючи по вул. Соборна в м.Жмеринка, розпивав алкогольні напої - горілку, за що був притягнутий до адмінвідповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП у виді штрафу. За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя.
З урахуванням того, що ОСОБА_4 не зважаючи на офіційне попередження Жмеринського ВП ГУНП, систематично порушує громадський порядок, у зв'язку з чим неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, з метою запобігання вчинення нових кримінальних правопорушень ОСОБА_4 та здійснення виховного впливу на останнього заявник просив про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 із застосуванням певних обмежень дій піднаглядного.
В судовому засіданні представник кримінальної поліції підтримав подання з викладених у ньому обгрунтувань, вважаючи його підставним та аргументованим.
Засуджений ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, вивчивши матеріали подання, суд доходить наступних висновків.
У відповідності до положень ст.1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Відповідно до п."в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч.1 ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється, зокрема, щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.:
Враховуючи, що згідно довідки ОСК ГУНП України у Вінницькій області від 12.07.2017 року (а.с.20-21) в межах відбуття призначеного востаннє ОСОБА_4 за вироком Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 13.09.2011 року покарання у виді позбавлення волі строком на три роки три місяці 10 днів, невідбуту частину вказаного покарання йому ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 08.08.2013 року замінено на один рік п'ять місяців 16 днів обмеження волі, та в подальшому умовно-достроково звільнений від відбування заміненого покарання у виді обмеження волі.
Відтак за визначених законом обмежень стосовно застосування адміністративного нагляду лише щодо осіб, звільнених з місць позбавлення волі, судом в даному конкретному випадку не вбачається підстав встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 , який остаточно відбував покарання у виді обмеження волі, та умовно-достроково звільнений від його відбування, що має відмінний порядок від відбування покарання у виді позбавлення волі, а тому з урахуванням встановлених судом обставин він не є спеціальним суб'єктом, щодо якого може бути встановлений адміністративнй нагляд, у зв'язку з чим подання задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.3-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст.537, 539 КПК України, суд -
Подання т.в.о. начальника Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 - залишити без задоволення.
На ухвалу суду протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга, Апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
Суддя ОСОБА_1