Справа №1-кс/337/357/2014
Провадження № 337/4974/14-к
29.07.2014 року місто Запоріжжя
Слідчий суддя Хортицького районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Хортицького РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 про проведення огляду, яке погоджено з прокурором прокуратури Хортицького району м. Запоріжжя ОСОБА_3 , по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014080070001979 від 29.07.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України,
29.07.2014 року до Хортицького районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчого про проведення огляду.
Відповідно до матеріалів клопотання 29.07.2014 року до Хортицького РВ звернулась ОСОБА_4 09.10.1978 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає по АДРЕСА_1 про те, що з квартири зверху надходить трупний запах і двері ніхто не відчиняє.
29.07.2014 вказана інформація була зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під № 12014080070001979, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).
В ході досудового розслідування були допитані сусіди ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , які пояснили, що в квартирі АДРЕСА_2 , мешкає літній одинокий чоловік, анкетні дані якого їм не відомі. Цей чоловік на протязі тижня не виходить зі своєї квартири, а з квартири відчутний сильний трупний сморід, а декілька днів потому, з квартири було чути стогін. Двері його квартири зачинені, і на прохання ніхто не відчиняє.
Оглядом місця події встановлено, що двері квартири АДРЕСА_2 , зачинені на замок. Квартира розташована на сьомому поверсі. Через вхідні до вказаної квартири двері відчувається специфічний трупний сморід.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення, встановлення або спростування факту вбивства гр. ОСОБА_7 , слідчий просить дозволити провести огляд місця події, а саме квартири АДРЕСА_2 .
Заслухавши пояснення слідчого, думку прокурора, вивчивши клопотання та матеріали, якими обґрунтовується необхідність проникнення до житла, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Частина 1. статті 233 КПК України вказує, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених ч.3. цієї статті.
Згідно довідки Центру обслуговування абонентів № НОМЕР_1 Єдиної абонентської служби МКП «Основаніє» Запорізької міської ради, у квартирі АДРЕСА_2 зареєстрований та проживає один чоловік - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Враховуючи дані обставини, проведення огляду квартири АДРЕСА_2 необхідно для перевірки даних, отриманих в ході досудового розслідування, про можливу смерть ОСОБА_7 , виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.233-237 КПК України, суддя, -
Клопотання слідчого СВ Хортицького РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 про проведення обшуку - задовольнити.
Дозволити проведення огляду в квартирі АДРЕСА_2 , в якій зареєстрований та проживає ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою виявлення та фіксації відомостей про можливе вбивство або смерть ОСОБА_7 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1