Постанова від 16.10.2009 по справі 2-а-30/09/0770

Cправа № 2-а-30/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.9

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області, представники -Іванова М.М., Гусак О.В.;

відповідача: КП «Мукачівський центральний ринок», представник -Мартинюк С.В., Кампов В.Ф.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області до КП «Мукачівський центральний ринок» про стягнення з відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, -

встановив :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 жовтня 2009 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 20 жовтня 2009 року.

Державна інспекція з контролю за цінами в Закарпатській області звернулася до суду з позовною заявою до КП «Мукачівський центральний ринок»про стягнення з відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 32598, 60 грн. згідно рішення державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області від 03.07.2008 р. №16.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити.

Відповідач просив відмовити у задоволенні позову та пояснив.

КП «Мукачівський центральний ринок»являється платником податку на до дану вартість i надаваємі ринком послуги не звільнені від оподаткування, тому встановлені з 23.02.2007 року та з 02.01.2008 року Тарифи на послуги, які надавалися ринком ( з врахуванням ПДВ ) не перевищували граничні розміри плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, затверджених розпорядженням голови Закарпатської ОДА від 31.01.07 р. № 32 діючого на час проведення перевірки, оскільки в розпорядженні не було вказано, що дані граничні ціни встановлено з врахуванням ПДВ, а згідно з п.3.1.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» надання послуг ринком є об'єктом оподаткування зазначеним податком.

Ст. 5 вищевказаного Закону визначено операції, що звільненні від оподаткування ПДВ, i послуги ринку в ній не зазначено.

П.6.1. ст. 6 Закону визначено, що об'єкти оподаткування, визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільненні від оподаткування, та операцій до яких застосовується нульова ставка, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Тому при ненарахуванні податку на додану вартість до розмірів плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів ( при відсутності примітки в розпорядження про те, що граничні розміри встановлено із врахуванням ПДВ), i КП i посадові особи КП несли б відповідальність перед податковими органами.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та представників відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

У відповідності до статті 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Державною інспекцією з контролю за цінами в Закарпатській області з 12.06. по 23.06.2008 року проведено перевірку дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів плати за послуги, які надаються комунальним підприємством «Мукачівський центральний ринок».

Відповідно до п. 12 постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. N 1548 " Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють) граничні розміри плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Враховуючи зазначене, розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації від 31.01.07 № 32 «Про граничні розміри плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів»затверджено граничні розміри плати за послуги, що надаються ринками. При цьому, відповідно до п.1 вищезазначеного розпорядження, граничний розмір плати за послуги під час реалізації продовольчих товарів, м'яса, продукції сільгоспвиробників, квіткової продукції становив 4, 00 грн.

Всупереч вимогам п. 1 розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації від 31.01.07 № 32 «Про граничні розміри плати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів», КП "Мукачівський центральний ринок" при наданні торгових місць для реалізації червоного перцю, грибів, соління в торговому залі та овочів, фруктів і насіння на відкритому майданчику стягувалась плата в розмірі 4, 50 грн. за одне торгове місце, при встановленому граничному розмірі 4, 00 грн., при реалізації сільськогосподарської продукції в торговому залі та цитрусових, хурми, квітів на відкритому майданчику - 4, 80 грн. за одне торгове місце, при встановленому граничному розмірі 4, 00 грн.

Завищення КП "Мукачівський центральний ринок" граничного рівня плати за послуги призвело до порушення державної дисципліни цін та отримання необґрунтованої виручки в сумі 10866, 20 грн..

Доводи відповідача про те, що він розумів це розпорядження, яке таке, що встановлює граничні розміри плати без податку на додану вартість судом до уваги взяті не можуть бути, так як на інші послуги, передбачені вказаним додатком, ПДВ не був застосований.

А отже відповідачем було порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 року № 1548 (із змінами і доповненнями) та п. 1 розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації від 31.01.2007 р. № 32 «Про граничні розмірі плати за послуги, що надається ринками з продажу продовольчих та непродовольчих товарів».

За таких обставин, на підставі норм ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення»виручка, яка була отримана КП "Мукачівський центральний ринок" підлягає вилученню до держбюджету, як така, що отримана з порушенням норм чинного законодавства.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Закарпатській області правомірно прийнято рішення від 03.07.2008 р. № 16 про застосування до КП "Мукачівський центральний ринок" економічних санкцій у розмірі 32598, 6 грн., в тому числі 21, 732 грн. - штрафу.

На час розгляду даної справи рішення інспекції від 03.07.2008 р. № 16 не виконано.

За таких обставин позов підлягає до задоволення.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

постановив:

1. Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області до КП «Мукачівський центральний ринок»про стягнення з відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 32598, 60 грн. згідно рішення державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області від 03.07.2008 р. №16 - задовольнити повністю.

2. Стягнути з КП «Мукачівський центральний ринок»(89600 м. Мукачево, вул. Воззєднання, 21 р/р 26008010633800 в АКІБ «Укрсиббанк»м. Харків МФО 351005 код 01548533) економічні санкції за порушення державної дисципліни цін згідно рішення державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області від 03.07.2008 р. №16 у розмірі 32598, 60 (тридцять дві тисячі п'ятсот дев'яносто вісім грн. 60 коп.) грн..

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.М. Шешеня