Постанова від 05.10.2009 по справі 2-а-1555/09/0770

Cправа № 2-а-1555/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція в Закарпатській області, представник -Кабацій Н.В.;

відповідача: Приватний підприємець ОСОБА_2 - повторно не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій, -

встановив :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 05 жовтня 2009 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 09 жовтня 2009 року.

Позивач, Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція в Закарпатській області, звернулася до суду з позовною заявою до Приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 1840, 00 грн., прийнятих на підставі акту перевірки від 10.10.2008 р. №001118 в дохід держбюджету Мукачівського району на р/р 31113104700155 за кодом платежу 21080900 ГУДКУ в Закарпатській області м. Ужгород, МФО 812016 та фінансові санкції у розмірі 3400, 00 грн. за порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», прийнятих на підставі акту перевірки від 10.10.2008 р. №001118 в дохід держбюджету Мукачівського району на р/р 31112105700155 за кодом платежу 21081000 ГУДКУ в Закарпатській області м. Ужгород, МФО 812016.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи (свідоцтво про державну реєстрацію" № НОМЕР_2 Серія В02 від 02.04.2001р., видане Мукачівською районною державною адміністрацією). Згідно Закону України ''Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів ОСОБА_3П. присвоєно ідентифікаційний код НОМЕР_1 та внесено до відповідного Держреєстру.

Проведеною працівниками інспекції перевіркою кафе «Джокер», що розташоване за адресою -Мукачівський район, с. Зняцево біля автодороги Київ -Чоп, що належить ОСОБА_2 щодо контролю за здійснення ним розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу та з питань дотримання вимог Законів України, зокрема "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №1776-111 від 01.06.2000 р. (із змінами та доповненнями) (надалі Закон "Про РРО") та "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 р. (із змінами та доповненнями) (надалі Закон № 481/95 ВР) встановлено:

- незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків „Z" за робочі дні 30.07.2008 р.,03.08.2008 р, які роздруковані 31.07.2008 р. та 04.08.2008 р. відповідно,

- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі зазначеної у денному звіті „X". Невідповідність складає 300,00 грн.,

- непроведення готівкових коштів на місці проведення розрахунків через реєстратор розрахункових операцій за реалізований товар, а саме, 2 порції по 50 грам горілки «Хортиця»вартістю 4 грн. за 50 грам та не роздрукування розрахункового документа на суму 8, 00грн.,

- факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій, а саме 26.06.2008р. згідно чеку № 0001 реалізовано цигарки „Marlboro"за ціною 5, 00 грн. згідно чеку № 0005 реалізовано коньяк „Тиса" - 50 грн. за ціною 24, 00 грн., 27.06.2008 р. реалізовано згідно чеку № 0011 50 грам горілки „Хортиця" за ціною 4, 00 грн., згідно чеку № 0013 цигарки „Парламент" за ціною 7, 00 грн. Реалізація тютюнових виробів та алкогольних напоїв проводилась постійно з 26.06.2008 р. по 30.06.2008 р. згідно чеків № 0001 по № 0033. Термін дії ліцензій починається з 01.07.2008 р.

Таким чином, актом перевірки від 10.10.2008 року № 001118 встановлено порушення пп. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 09.12.1995 р. № 481/95-ВР із змінами і доповненнями.

Статтею 22 Закону України «Про РРО», у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Крім того, що стосується порушення статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 09.12.1995 р. №481/95-ВР зі змінами і доповненнями, то нею передбачено, що імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.

При цьому, згідно абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;

На підставі акту перевірки Мукачівською ОДПІ 20.10.2008 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1840, 00 грн. та рішення про застосування фінансових санкцій у розмірі 3400, 00 грн..

Статтею 25 Закону України „Про РРО" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Вказані суми штрафних (фінансових) санкцій станом на день подання заяви відповідачем не сплачені.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню. Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

постановив:

1. Адміністративний позов Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області - задовольнити .

2. Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 89650) суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1840 (одна тисяча вісімсот сорок) грн. в дохід держбюджету Мукачівського району (р/р 31113104700155 за кодом платежу 21080900 ГУДКУ в Закарпатській області м. Ужгород, МФО 812016) та фінансові санкції у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. в дохід держбюджету Мукачівського району (р/р 31112105700155 за кодом платежу 21081000 ГУДКУ в Закарпатській області м. Ужгород, МФО 812016).

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.М. Шешеня