Постанова від 02.10.2009 по справі 2-а-1940/09/0770

Cправа № 2-а-1940/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.14

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. сторін та осіб, які беруть участь у справі:

прокурора: представник - Тацюн С.Ю;

позивача: представник - Щіпанський С.І.;

відповідача: Приватний підприємець ОСОБА_1, в судове засідання повторно не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача ОСОБА_1 фінансової санкції на користь держави в сумі 510 грн., -

встановив :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 02 жовтня 2009 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 07 жовтня 2009 року.

Прокурор міста Ужгорода в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача ОСОБА_1 фінансової санкції на користь держави в сумі 510 грн..

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги наведені в позовній заяві.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворено відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про автомобільний транспорт»основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг з метою забезпечення державних і суспільних інтересів, безпеки перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Державне регулювання та контроль спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб - суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок), яким визначено процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Так, 08 вересня 2008 року в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами територіального управління головатотрансінспекції в Закарпатській області виявлено порушення ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме приватний підприємець ОСОБА_1 експлуатував легковий автомобіль Форд-Фокус, д.н. НОМЕР_1, облаштований як таксі та надавав послуги з перевезення пасажирів без ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт № 078283.

Стаття 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" встановлює відповідальність за такі порушення та передбачає застосування фінансових санкцій.

30.09.2009 року за дане порушення Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області відносно ОСОБА_1 винесено постанову про накладання штрафних санкцій № 58285 на суму 510 грн.. Згідно п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Станом на сьогоднішній день фінансові санкції відповідачем не сплачено.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

1. Позов Прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача фінансової санкції на користь держави в сумі 510 грн. -задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (88000, АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 510 (п'ятсот десять) грн. на користь Державного бюджету України.

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.М. Шешеня