Постанова від 02.10.2009 по справі 2-а-1937/09/0770

Cправа № 2-а-1937/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.14

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. сторін та осіб, які беруть участь у справі:

прокурора: представник - Камінська О.В;

позивача: представник - Щіпанський С.І;

відповідача: Приватний підприємець ОСОБА_1, в судове засідання повторно не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Чопського транспортного прокурора в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1. фінансової санкції в сумі 3400 грн., -

встановив :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 02 жовтня 2009 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 07 жовтня 2009 року.

Чопський транспортний прокурор в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1. фінансової санкції в сумі 3400 грн..

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги наведені в позовній заяві.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, утворене відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190.

Ст. 60 Закону України " Про автомобільний транспорт" в редакції від 23.02.2006р. встановлює, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення : безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира, надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення належних документів, експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі. виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без належних документів, порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів , перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм, відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом, управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку, здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу, невиконання перевізниками, або їхніми представниками приписів органів державного контролю, щодо усунення порушень транспортного законодавства, - регулюється Постановою Кабінету Міністрів України " Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. № 1567.

Відповідно до положень п.п. 27, 29 даного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник територіального управління головної державної Інспекції на автомобільному транспорті в області або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням. Згідно п. 28 даного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання, ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до бюджету.

Начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області Піровим П.П до ОСОБА_1 за наслідками проведених перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, 17.10.08 було винесено постанову про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення 15.09.08., . у м. Ужгород по вул. Гагаріна біля АЗС " Укрнафта" вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", оскільки здійснювалось надання послуг з перевезення 18 пасажирів по маршруту "Тересва - Ужгород" без оформлення відповідних документів, а саме без договору із замовником та відмітки лікаря в шляховому листі, та 30.12.08 р. було винесено постанову про застосування фінансових .санкцій на суму 1700 грн. за порушення 24 11.08. у с. Сільце Іршавського району Закарпатської області вимог от. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", оскільки здійснювалось надання послуг з перевезення 19 пасажирів без оформлення відповідних документів, а саме без договору із замовником, списку пасажирів та ліцензійної картки.

У встановлений термін фінансові санкції приватним підприємцем добровільно сплачені не були. Постанова про накладення штрафних санкцій відповідачем в установленому порядку не оскаржувадась.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

1. Позов Чопського транспортного прокурора в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1. фінансової санкції в сумі 3400 грн. - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 Закарпатської області) фінансові санкції в сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. на користь Державного бюджету України.

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.М. Шешеня