Справа № 199/9866/15-п
(3/199/3663/15)
іменем України
25.12.2015 року м. Дніпропетровськ
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Воробйов В.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Амур-Нижньодніпровський район м. Дніпропетровська) у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-10 КУпАП, -
Відносно ОСОБА_1 15.10.2015 року був складений протокол серії ДН №024399 про адміністративне правопорушення за ст.164-10 КУпАП про те що вона "15.10.2015 року близько 08-30 годин навпроти будинку № 79 по вул. Береговій збирала металобрухт чорних та кольорових металів, чим порушила законодавство, що регулює здійснення операцій з металобрухтом».
Вважають що в діях ОСОБА_1 мається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-10 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явилась, клопотання про відкладення розгляду справи від неї не надходили.
Враховуючи, що ОСОБА_1 була своєчасно повідомлена про місце і час розгляду справи, тому вважаю за можливе на підставі ч.1 ст.268 КУпАП розглядати справу за її відсутності.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, вважаю, що провадження підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно с вимогами ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю що склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-10 КУпАП, відсутній з наступних підстав:
Диспозиція ст.164-10 КУпАП передбачає відповідальність за «порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом».
Так Законом України «Про металобрухт» визначається термін «операцій з металобрухтом» лише як заготівля, переробка, металургійна переробка брухту чорних і кольорових металів. Таким чином ОСОБА_1 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності за ст.164-10 КУпАП, лише за збирання металобрухту.
Відповідно до ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні.
Таким чином, у зв'язку з викладеним, вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого 164-10 КУпАП.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого 164-10 КУпАП.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.Л.Воробйов