Постанова від 06.10.2009 по справі 2а-10016/09/1/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

06.10.09 Справа №2а-10016/09/1/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., за участю

представника позивача - Нечаєвої Н.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення,

Суть спору : До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій в сумі 9745,50 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 25.08.2009 року відкрито провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 25.08.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, та пояснила, що 04.01.09 р. та 12.05.09р. співробітниками ДПІ у м. Сімферополі АР Крим були проведені перевірки з контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, діяльність в якому здійснює відповідач. За результатами проведених перевірок встановлено перелік порушень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» в результаті чого Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.01.2009 року № 0000842303 на суму штрафних санкцій у розмірі 2954,50 гривень, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.05.2009 року № 0009952303 на суму штрафних санкцій у розмірі 3391,00 гривень та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.05.2009 року № 0009962303 на суму штрафних санкцій у розмірі 3400,00 гривень. На даний час сума заборгованості по штрафним санкціям є непогашеною та складає 9745,50 гривень.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням № 09672600, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь - які докази до суду не надав.

На підставі викладеного, суд вважає можливим відповідно до статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю відповідача, повідомленого належним чином про час і місце судового засідання на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п. 4 частини 1 статті 17 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАСУ справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19.12.1995 року, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. На даний час, органом ліцензування такого виду господарської діяльності є Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АРК.

Отже, враховуючи вищезазначене, Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим у відносинах з суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 Кодексу, якою передбачено, що така реєстрація здійснюється у порядку, визначеному законом. Згідно з п. 2 частини 2 статті 55 ГК України громадяни України, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані як підприємці визнаються суб'єктами господарювання.

ОСОБА_2 зареєстрований у якості фізичної особи - підприємця 01.07.1998 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_2, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В01 НОМЕР_1 (а.с.9).

Відповідно до довідки ДПІ у м. Сімферополі АР Крим від 10.01.2001 року № 2419 фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 взято на облік платника податків 10 січня 2001 року за НОМЕР_3

Таким чином, судом встановлено, що відповідач являється суб'єктом господарювання, зобов'язаний виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що 04 січня 2009 року посадовими особами ДПІ в м. Сімферополь АР Крим головними державними податковими ревізорами-інспекторами Тетерюк В.В. на підставі направлення № 38 від 02.01.2009 року, Мисенко О.О. на підставі направлення № 37 від 02.01.2009 року проведено перевірку з питань дотримання ОСОБА_2 вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» шляхом перевірки господарського об'єкту, що належить відповідачу магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, в результаті чого було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності № 000790/0034/01/09/23 від 04 січня 2009 року (а.с.22-23).

З направленнями на перевірку була ознайомлена уповноважена особа - продавць ОСОБА_7 під розписку та отримала їх копію, про що свідчить підпис ОСОБА_7 в направленнях на перевірку, копії яких є в матеріалах справи.

В ході проведення перевірки ДПІ в м. Сімферополі було встановлено порушення п.1,2,5,13 ст.3, Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, що зафіксовано і в висновку до акту, а саме:

1) не проведення розрахункової операції через РРО на суму 33,55 грн. при покупці пляшки горілки "Хортиця Срібна", при цьому касовий чек не пробитий, розрахункова квитанція не виписана;

2) невідповідність суми готівкових коштів в місці проведення розрахунків сумі коштів, що вказана в денному звіті РРО: сума невідповідності склала 489,35 грн. ( 747,80 гривень -сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків ( з урахуванням покупки); - 224,90 гривень-сума грошових коштів, зазначена у денному звіті РРО; - 33,55 гривень - сума покупки);

3) не забезпечення зберігання розрахункової квитанції;

За результатами перевірки працівниками ДПІ в м. Сімферополі був складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності № 000790/0034/01/09/23 від 04 січня 2009 року (далі -Акт). Акт перевірки був підписаний продавцем ОСОБА_7 04.10.09р., про що свідчить підпис вказаної особи на акті перевірки.

На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією в м. Сімферополь винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.01.2009 року № 0000842303 на суму штрафних санкцій у розмірі 2954,50 гривень (а.с.26).

Відповідно до розрахунку фінансових санкцій за актом перевірки ОСОБА_2 від 04.01.09 року зазначено:

- за порушення пункту 13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора - застосована фінансова санкція у п'яти кратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність - 489,35 х 5 = 2446,75 гривень;

- за порушення пункту 1 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - не проведення розрахункової операції через РРО, не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки - застосована фінансова санкція у п'яти кратному розмірі суми операції -33,55 х 5 = 167,75 гривень.

- за порушення пункту 5 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - незберегження розрахункової квитанції - застосована фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17,00 гривень х 20 = 340,00 гривень.

Загальна сума фінансових санкцій складає 2954,50 гривень.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 8 Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Судом встановлено, що до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Відповідно до п.1 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій або проведення її без використання розрахункової книжки, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Судом встановлено, що відповідач 04.01.2009 року здійснив реалізацію товару (пляшку горілки "Хортиця Срібна") на суму 33,55 гривень без використання реєстратора розрахункових операцій.

Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку не проведена розрахункова операція, а саме: 33,55 х 5 = 167,75 гривень.

Згідно з п.13 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність .

Відповідно до ст.2 Закону місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.

Судом встановлено, що під час проведення перевірки відповідності суми коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій ОСОБА_2 виявлена різниця, яка складає 489,35 гривень, що підтверджується актом перевірки, покупюрним описом, Z-звітом від 04.01.2009р.

Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: 489,35 х 5 = 2446,75 гривень.

Відповідно до п.5 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, повинні проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

Відповідно до п.3 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян- у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

Згідно Акту перевірки встановлено порушення порядку використання РК, а саме встановлен фак незбереження розрахункової квитанції.

Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція розмірі 340,00 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення від 22.01.2009 року № 0000842303 ДПІ в м. Сімферополь АРК про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ОСОБА_2. на загальну суму 2954,50 гривень прийнято відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень.

Рішення від 22.01.2009 року № 0000842303 на суму штрафних санкцій у розмірі 2954,50 гривень одержано відповідачем 29.01.2009 року, що підтверджується його особистим підписом на повідомлені про поштове відправлення.

Судом встановлено, що 12 травня 2009 року посадовими особами ДПІ в м. Сімферополь АР Крим державними податковими ревізорами-інспекторами Муратовим Р.С. на підставі направлення № 871/23-3 від 08.05.2009 року, Сушко Д.О. на підставі направлення № 872/23-3 від 08.05.2009 року проведено перевірку з питань дотримання ОСОБА_2 вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» шляхом перевірки господарського об'єкту, що належить відповідачу магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, в результаті чого було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності № 001617/0688/01/09/23 від 12 травня 2009 року (а.с.13-14).

З направленнями на перевірку була ознайомлена уповноважена особа - продавць ОСОБА_9 під розписку та отримала їх копію, про що свідчить підпис ОСОБА_9 в направленнях на перевірку, копії яких є в матеріалах справи.

В ході проведення перевірки ДПІ в м. Сімферополі було встановлено порушення п.1,2,13 ст.3, Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року та ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», що зафіксовано і в висновку до акту, а саме:

1) не проведення розрахункової операції через РРО на суму 18,00 грн. при покупці пляшки однієї пачки сигарет «Мальборо ONE» та двох пляшок слабоалкогольного напитку «Лонгер», при цьому касовий чек не пробитий, розрахункова квитанція не виписана;

2) невідповідність суми готівкових коштів в місці проведення розрахунків сумі коштів, що вказана в денному звіті РРО: сума невідповідності склала 660,20 грн. ( 760,95 гривень -сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків ( з урахуванням покупки); - 82,75 гривень-сума грошових коштів, зазначена у денному звіті РРО; - 18,00 гривень - сума покупки);

3) здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії.

За результатами перевірки працівниками ДПІ в м. Сімферополі був складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності № 001617/0688/01/09/23 від 12 травня 2009 року (далі -Акт). Акт перевірки був підписаний продавцем ОСОБА_9 12.05.09р., про що свідчить підпис вказаної особи на акті перевірки.

На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією в м. Сімферополь винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.05.2009 року № 0009952303 на суму штрафних санкцій у розмірі 3391,00 гривень (а.с.19).

Відповідно до розрахунку фінансових санкцій за актом перевірки ОСОБА_2 від 12.05.09 року зазначено:

- за порушення пункту 13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора - застосована фінансова санкція у п'яти кратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність - 660,20 х 5 = 3301,00гривень;

- за порушення пункту 1 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - не проведення розрахункової операції через РРО, не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки - застосована фінансова санкція у п'яти кратному розмірі суми операції -18,00 х 5 = 90,00 гривень.

Загальна сума фінансових санкцій складає 3391,00 гривень.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 8 Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Судом встановлено, що до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Відповідно до п.1 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій або проведення її без використання розрахункової книжки, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Судом встановлено, що відповідач 12.05.2009 року здійснив реалізацію товару (однієї пачки сигарет «Мальборо ONE» та двох пляшок слабоалкогольного напитку «Лонгер») на суму 18,00 гривень без використання реєстратора розрахункових операцій та невиданий розрахунковий документ відповідної форми.

Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку не проведена розрахункова операція, а саме: 18,00 х 5 = 90,00 гривень.

Згідно з п.13 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність .

Відповідно до ст.2 Закону місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.

Судом встановлено, що під час проведення перевірки відповідності суми коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій ОСОБА_2 виявлена різниця, яка складає 660,20 гривень, що підтверджується актом перевірки, покупюрним описом, Z-звітом від 12.05.2009р.

Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: 660,20 х 5 = 3301,00 гривень.

Судом встановлено, що рішення від 26.05.2009 року № 0009952303 на суму штрафних санкцій у розмірі 3391,00 гривень одержано відповідачем 26.05.2009 року, що підтверджується його особистим підписом на корінці рішення.

Також в ході перевірки працівниками ДПІ у м. Сімферополі було встановлено порушення статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», що зафіксовано і у висновку до Акту, а саме:

- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії.

На підставі акту перевірки № 001617/0688/01/09/23 від 12 травня 2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.05.2009 року № 0009962303 за порушення статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року на суму штрафних санкцій у розмірі 3400,00 гривень (а.с.18).

Відповідно до розрахунку фінансових санкцій за актом перевірки ОСОБА_2 від 12.05.09 року зазначено:

- за порушення статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» - здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії - застосована фінансова санкція в розмірі 1700,00 + 1700,00 гривень = 3400,00 гривень.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій в сумі 3400,00 гривень за рішенням від 26.05.2009 року № 0009962303 судом встановлено наступне.

Відповідно до частини 10 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Суд звертає увагу відповідача, що відповідно до Акту перевірки встановлено факт реалізації товару в період з 12.03.09р. по 25.03.09р. без придбання ліцензії: 1 пляшка горілки «Медов класик» - вартістю 18,00 гривень, 1 пляшка шампанського «Мускат рожевий» - вартістю 27,35 гривень, 1 пачка сигарет «Мальборо голд слимс» вартістю 7,00 гривень, 2 пачки сигарет «Некст блю» на суму 6,00 гривень, 1 пачка сигарет «Честер блю» - вартістю 4,50 гривень та 1 пачка сигарет «Винстон» - вартістю 3,70 гривень. Загальна вартість складає 66,55 гривень.

Як зазначалося раніше, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. На даний час, органом ліцензування такого виду господарської діяльності є Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в АРК.

Відповідальність за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами встановлена статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

До суб'єктів підприємницької діяльності у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовуються фінансові санкції в розмірі - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень (абз.5 ч.2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»).

Відповідно до частини 4 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у розмірі 1700,00 + 1700,00 гривень = 3400,00 гривень.

Судом встановлено, що рішення від 26.05.2009 року № 0009962303 на суму штрафних санкцій у розмірі 3400,00 гривень одержано відповідачем 26.05.2009 року, що підтверджується його особистим підписом на корінці рішення.

Відповідно відомостей облікової картки платника податків, наданою позивачем, суд встановив, що ОСОБА_2 застосовані штрафні санкції за рішеннями від 26.05.2009 року № 0009962303, від 26.05.2009 року № 0009952303 та від 22.01.2009 року № 0000842303 не сплачені у повному обсязі, тому позовні вимоги ДПІ у м. Сімферополі АР Крим про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 9745,50 гривень підлягають задоволенню.

Частиною 5 статті 17 Закону передбачено, що у випадку невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 9745,50 гривень, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у м. Сімферополі АР Крим в підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У судовому засіданні 06.10.2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 12.10.2009 року.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, адреса 95048, АДРЕСА_1) заборгованість перед бюджетом в сумі 9745,50 гривень, перерахувавши 6345,50 гривень на р/р 31114104700002 код платежу 3021080908, ГУДК м. Сімферополь, МФО 824026, ЕДРПОУ 34740405; 3400,00 гривень на р/р 31112106700002 , ГУДК м. Сімферополь, код платежу 3021081107 , МФО 824026, ЕДРПОУ 34740405.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.