Постанова від 05.11.2009 по справі 2а-10329/09/11/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.11.09 Справа №2а-10329/09/11/0170

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіМоскаленко С.А. , ., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю:

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Ленінському районі АР Кримзвернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та штрафних санкцій у сумі 10448,23грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що є порушенням ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» та Закону України «Про плату за землю».

Представник позивача у судове засідання не з'явився про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином - судовою повісткою, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином - судовою повісткою, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

02.11.09р. від позивача надійшло клопотання про збільшення позовних вимог, відповідно до якого позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 13112,77грн. Проте у задоволенні вказаного клопотання судом було відмовлено, оскільки позивач у ньому змінює предмет і підстави адміністративного позову, а відповідно до ст. 51 КАС України, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

23.05.05р. відповідач був зареєстрований Ленінської районною державною адміністрацією АР Крим у якості фізичної особи-підприємця, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 4).

04 лютого 2009 року відповідачем до ДПІ в Ленінському районі АР Крим була надана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008 рік, із зазначенням суми податкового зобов'язання - 1119,17грн. (а.с. 8).

На підставі декларації орендної плати за землю на 2009р. (а.с. 9) відповідачу за період з січня по липень 2009р. було нараховане податкове зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 9325,91грн.

Позивачем 20.03.09р. на підставі порушення відповідачем ст. 14 Закону України “Про плату за землю” було прийняте податкове повідомлення-рішення №20920034411702/03170, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у сумі 170,00грн. (а.с. 10).

Відповідно до ст.17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Проте у встановлений строк сума заборгованості відповідачем сплачена частково у розмірі 170,00грн.

На підставі п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу було направлено першу податкову вимогу №1/69 від 05.02.09р. на суму 5119,15грн., у тому числі: 4946,00грн. за основним платежем, 170,00грн. з штрафних санкцій та 3,15грн. з пені (а.с. 11), яка була отримана ним 14.04.09р., що підтверджується підписом про отримання (а.с.11). Також на адресу відповідача було направлено другу податкову вимогу №2/254 від 18.05.09р. на суму 1119,17грн., яка була отримана ним 27.05.09р., що підтверджується підписом про отримання (а.с. 11).

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена к вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ст. 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Відтак, станом на момент розгляду справи, з урахуванням часткової сплати (а.с. 7), відповідач має заборгованість у сумі 10448,23грн.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 10448,23грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 05 листопада 2009 року.

У повному обсязі постанову складено 09 листопада 2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (98200, АДРЕСА_1, ЄДРФО: НОМЕР_1, р/р №НОМЕР_2, АППБ «АВАЛЬ» м. Феодосія, МФО: 324601) в дохід місцевого бюджету Ленінської селищної ради (код бюджетної класифікації 13050500, р/р №33217815700166 в УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО: 824026, ОКПО: 34740646) 10448,23грн. (десять тисяч чотириста сорок вісім гривень двадцять три копійки) податкового боргу по орендній платі за землю.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Москаленко С.А.