29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"31" травня 2007 р. Справа №21/2530-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
до Відкритого акціонерного товариства виробничо-комерційної фірми "Хмельницькнафтопродукт" м. Хмельницький
про стягнення 21860,65 грн.
Суддя Секретар судового засідання Козій Т.М.
Представники сторін:
від позивача - Дмитрієва А.Л. - за довіреністю №17665/9/10 від 11.05.2007р.
від відповідача - Ковальчук Н.В. - за довіреністю від 16.05.2007р.
Позивач у позовній заяві просить стягнути з відповідача 21860,65 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг згідно ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ та п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Повноважний представник відповідача у судовому засіданні та у письмовому запереченні проти позову заперечив, зазначивши наступне: постановою суду від 10.03.2006р. у справі №21/20-НА частково задоволено позов ВАТ ВКФ "Хмельницькнафтопродукт" до ДПІ у м. Хмельницькому про скасування податкових повідомлень - рішень. Скасовано податкові повідомлення - рішення №0001402302/0/1553 від 21.04.2005р., №0001402302/1/2060 від 09.06.2005р., №0001402302/2/2587 від 22.07.2005р. в частині застосування по їх тексту термінів "податкове повідомлення", "податкове зобов'язання". Ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 01.06.2006р. постанову місцевого суду залишено без змін. Не погоджуючись із ухвалою апеляційного суду від 01.06.2006р. відповідачем у даній справі подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, проте на день розгляду справи результату розгляду касаційної скарги немає. Тому, просить суд зупинити провадження у даній справі до прийняття відповідного рішення Вищим адміністративним судом України касаційної скарги на ухвалу Житомирського апеляційного господарського суду.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Відповідач зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності виконкомом Хмельницької міської ради 25.04.2002 року.
У відповідача склався борг в сумі 21860,65 грн., а саме штрафні санкції за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Зазначене підтверджується актом позивача від 18.04.2005 року за №002267/238/849.
Відповідно позивачем прийнято рішення № 0001402302/0/1553 від 21.04.2005 року про застосування штрафної санкції в сумі 21860,65 грн. згідно ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"
Рішення відповідачем оскаржене, проте сума штрафних санкцій не скасована.
Заборгованість на момент вирішення спору відповідачем не погашена.
У зв'язку з непогашенням боргу позивачем подано позов.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
При цьому згідно п. 8 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом. Згідно п. 4 статті 10 цього Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно статті 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції
Доказів, які б спростовували визначені податковим органом порушення відповідачем не надано, рішення № 0001402302/0/1553 від 21.04.2005року у встановленому порядку не визнане недійсним (не скасоване).
За таких обставин, позивачем обґрунтовано подано позов, позовні вимоги якого обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.
Клопотання про зупинення провадження по справі підлягає відхиленню з огляду на його необгрунтованість.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
Позов державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до відкритого акціонерного товариства "Виробничо - комерційна фірма "Хмельницькнафтопродукт" м. Хмельницький про стягнення суми 21860,65 грн. задоволити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Виробничо - комерційна фірма "Хмельницькнафтопродукт" м. Хмельницький, провулок Зенітний, 21 (код ЄДРПОУ 03362643) на користь державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький, вул. Театральна, 12 (код ЄДРПОУ 21324474) суму 21860,65 грн. (двадцять одна тисяча вісімсот шістдесят гривень 65 коп.) штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Помічник судді О.С. Гуменюк
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.