Ухвала
Іменем України
29 травня 2007 року
Справа № 20-9/174
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді ,
суддів ,
,
секретар судового засідання Суровикіна М.С..
за участю представників сторін:
позивача: Ігнатов Михайло Леонідович, повноваження перевірені, директор, Кручиніна Катерина Євгенівна, довіреність № 45 від 27.02.07, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1";
відповідача: Сирський Сергій Валентинович, довіреність № 0315/03 від 05.01.07, Севастопольська міська рада;
третьої особи: не з'явився, Севастопольське міське головне управління земельних ресурсів;
третьої особи: Кудленко Оксана Павлівна, довіреність № б/н від 19.12.06, Приватне підприємство "Конекс";
третьої особи: не з'явився, Управління міського будівництва і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації;
третьої особи: не з'явився, Головне управління житлово-комунального господарства Севастопольської міської державної адміністрації.
розглянувши апеляційни скарги приватного підприємства "Конекс" та Севастопольської міської ради на постанову господарського суду міста Севастополя (суддя Рибіна С.А.) від 14.02.2007 року по справі № 20-9/174
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1" (вул. Лермонтова, 1,Севастополь,99011)
до Севастопольської міської ради (вул. Леніна, 3,Севастополь,99011)
3-тя особа Севастопольське міське головне управління земельних ресурсів (вул. Леніна, 2,Севастополь,99011)
Приватне підприємство "Конекс" (вул. Одеська, 27,Севастополь,99011)
Управління міського будівництва і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації (вул. Леніна, 2,Севастополь,99011)
Головне управління житлово-комунального господарства Севастопольськоїміської державної адміністрації (вул. Луначарського, 5,Севастополь,99011)
про скасування рішення
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1» звернулося до господарського суду м. Севастополя з адміністративним позовом до Севастопольської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення № 1439 від 22.10.2003 XI сесії Севастопольської міської ради XXIV скликання "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьохповерхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс", обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що спірне рішення прийнято з порушенням Конституції та законів України, оскільки передана рішенням Севастопольської міської Ради від 22.10.2003 № 1439 земельна ділянка є частиною прибудинкової території будинку № 1 по вулиці Лєрмонтова, яка використовувалася мешканцями будинку протягом тривалого строку для господарських потреб, дитячого відпочинку та зайняття спортом.
Ухвалою місцевого господарського суду м. Севастополя від 27.07.2006 суд, в порядку, передбаченому статтею 65 Кодексу адміністративного судочинства України, за клопотанням позивача залучив до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Севастопольське головне управління земельних ресурсів Севастопольської міської державної адміністрації та приватне підприємство «Конекс».
В судовому засіданні 15.08.2006 місцевий господарський суд м. Севастополя в порядку, передбаченому статтею 53 Кодексу адміністративного судочинства України, за клопотанням третьої особи - приватного підприємства «Конекс» усною ухвалою залучив до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління архітектури та градобудівництва Севастопольської міської державної адміністрації.
В судовому засіданні 22.08.2006 місцевий господарський суд міста Севастополя в порядку, передбаченому статтею 53 Кодексу адміністративного судочинства України, усною ухвалою залучив до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головне управління житлово-коммунального господарства Севастопольської міської державної адміністрації.
Постановою господарського суду міста Севастополя від 14.02.2007 у справі № 20-9/0174 (суддя Рибіна С.А.) позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1" задоволено.
Визнані протиправними дії суб'єкта владних повноважень - Севастопольської міської ради при прийнятті рішення № 1439 від 22.10.2003 XI сесії Севастопольської міської ради XXIV скликання "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьох поверхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс".
Скасовано рішення №1439 від 22.10.2003 XI сесії Севастопольської міської ради XXIV скликання "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьох поверхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс".
З державного бюджету на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1" повернено 6,80 грн. судового збору.
Не погодившись з постановою суду, приватне підприємство "Конекс" та Севастопольська міська рада звернулись до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційними скаргами, в яких просять скасувати постанову місцевого господарського суду, прийняти нову про відмову у задоволенні позову.
Доводи апеляційної скарги приватного підприємства «Конекс» обґрунтовані неповним дослідженням матеріалів справи господарським судом м. Севастополя та порушенням норм матеріального та процесуального права.
Так, за твердженням приватного підприємства «Конекс», місцевий господарський суд при прийнятті постанови від 14.02.2007 та визначенні площі прибудинкової території до житлового будинку по вул. Лєрмонтова, 1 в м. Севастополі, послався на більшу площу, ніж та, що вказана в акті прийому-передачі від 19.04.2006, не давши при цьому оцінки другій цифрі, яка також вказана як площа прибудинкової території, а також, на думку заявника скарги, не надав належної оцінки висновкам експертизи від 16.11.2006.
Також, приватне підприємство «Конекс» вказує на те, що статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений річний строк для звернення до суду для захисту порушених прав, свобод і інтересів особи, який, на думку заявника скарги, був пропущений Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1".
Отже, заявник апеляційної скарги вважає, що оскаржувані дії Севастопольської міської ради при прийнятті рішення № 1439 від 22.10.2003 XI сесії Севастопольської міської ради XXIV скликання "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьох поверхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс" не порушує прав і законних інтересів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1" і відповідає вимогам чинного законодавства.
Доводи апеляційної скарги Севастопольської міської ради обґрунтовані неповним дослідженням обставин справи господарським судом м. Севастополя та порушенням норм матеріального права.
Так, Севастопольська міська рада вважає, що при розгляді даної справи судом не було встановлено, чи відноситься спірна земельна ділянка або її частина до прибудинкової території дома № 1 по вулиці Лєрмонтова в м. Севастополі, яка згідно зі статтями 1, 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» є сумісною власністю власників квартир багатоквартирного житлового будинку.
Крім того, заявник скарги, Севастопольська міська рада, вважає висновки будівельно-технічної експертизі № 293Э від 16.11.06 необґрунтованими і суперечливими.
В процесі розгляду скарги, 05.04.2007 (вх. 5736) від об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1" на адресу суду апеляційної інстанції надійшло клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом:
- зупинення дії рішення Севастопольської міської ради від 22.10.2003 № 1439 "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьохповерхового жилого будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс";
- заборони приватному підприємству "Конекс" та іншим особам здійснювати які-небудь роботи, у тому числі будівельні, на земельній ділянці площею 0,0608 га по вул. Лєрмонтова, № 1а, розташованій біля будинку № 1 по вул. Лєрмонтова у місті Севастополі;
- заборони Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю міста Севастополя видавати приватному підприємству "Конекс" дозвіл на виконання будівельних робіт на території вул. Лєрмонтова, а у тому разі, якщо такий дозвіл вже був виданий - зупинення його дії до вирішення судом спору по суті.
Ухвалою суду від 20.04.07 в задоволенні вказаного клопотання об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "ЛЄРМОНТОВА 1" судом відмовлено.
29.05.07 у судовому засіданні представник приватного підприємства "Конекс" заявив усне клопотання про призначення у справі повторної будівельно-технічної експертизи.
Ухвалою суду від 29.05.07 в задоволенні вказаного клопотання приватному підприємству «Конекс» судом відмовлено.
У зв'язку із відрядженням судді Лисенко В.А., на підставі розпорядження виконуючого обов'язки голови Севастопольського апеляційного господарського суду від 20.04.2007, здійснено заміну судді Лисенко В.А. на суддю Ткаченко М.І..
У зв'язку із зайнятістю судді Ткаченка М.І. в іншому судовому засіданні, на підставі розпорядження заступника голови Севастопольського апеляційного господарського суду від 03.05.2007, здійснено заміну судді Ткаченко М.І. на суддю Лисенко В.А..
У судове засідання 29.05.07 представники третіх осіб -Севастопольського міського головного управління земельних ресурсів, Управління міського будівництва і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації, Головного управління житлово-комунального господарства Севастопольської міської державної адміністрації не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Враховуючи, що згідно з пунктом 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи, судова колегія вважає можливим розглянути скаргу за відсутності нез'явившихся представників сторін.
Переглянувши постанову суду першої інстанції в порядку статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія встановила наступне.
22.09.2005 Ленінською районною державною адміністрацією міста Севастополя було зареєстровано об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1».
Відповідно до наказу Фонду комунального майна Севастопольської міської ради від 13.04.2006 на підставі акту приймання - передачи від 19.04.2006 житловий комплекс по вулиці Лєрмонтова, 1 був переданий з балансу Комунального підприємства Ремонтно-експлуатаційне підприємство № 3 на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1».
Згідно з пунктом 5 акту приймання -передачи прибудинкова територія житлового комплексу по вулиці Лєрмонтова, 1 складає 1652,2 кв.м..
При оформленні права користування зазначеною земельною ділянкою Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1» стало відомо, що 22.10.2003 на XI сесії Севастопольської міської ради XXIV скликання було прийнято рішення № 1439 "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьохповерхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс".
Вважаючи, що при винесенні вказаного рішення було допущено порушення норм чинного законодавства, у зв'язку з тим, що передана рішенням Севастопольської міської ради від 22.10.2003 № 1439 земельна ділянка є частиною прибудинкової території будинку № 1 по вулиці Лєрмонтова, яка використовувалась мешканцями будинку протягом десятиріччя для господарських потреб, дитячого відпочинку та зайняття спортом, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1» звернулось до господарського суду міста Севастополя з даним позовом.
Заслухавши пояснення представників сторін, присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційних скарг, судова колегія дійшла висновку про безпідставність доводів, викладених в апеляційних скаргах, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції при розгляді справи, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “ЛЄРМОНТОВА 1» 19.04.2006 прийняло на баланс від Комунального підприємства Ремонтно-експлуатаційне підприємство № 3 житловий комплекс будинку № 1 по вулиці Лєрмонтова в місті Севастополі, у тому числі прибудинкову територію, яка включає асфальтове покриття та газони, що підтверджується актом приймання -передачи, який долучений до матеріалів справи (т.1, а.с. 10-12). Згідно з актом приймання -передачи площа прибудинкової території складає 1625,2 м2 (а.с. 12, т. 1)
Статтею 1 Земельного кодексу передбачено, що використання власності на землю не може завдавати шкоди правам и свободам громадян, інтересам суспільства.
Статтями 1, 11 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-ІІІ встановлено, що житловий комплекс - єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий комплекс. Об'єднання після набуття статусу юридичної особи може: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс.
Доводи Севастопольської міської ради та приватного підприємства «Конекс» відносно того, що спірна земельна ділянка не може входити до складу прибудинкової території дома № 1 по вулиці Лєрмонтова у місті Севастополі і є відокремленою земельною ділянкою, суд вважає необґрунтованими з наступних підстав.
Статтею 1 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 № 2482-XII передбачено, що приватизація державного житлового фонду - це відчуження квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т.ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.
Згідно зі статтею 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.
Відповідно до вимог статті 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають. Для забезпечення ефективного використання приватизованих квартир та управління ними власники квартир (будинків) можуть створювати товариства або об'єднання індивідуальних власників квартир і будинків. Користування закріпленою за приватизованим будинком прибудинковою територією здійснюється в порядку і на умовах, передбачених Земельним кодексом України.
Як вбачається з матеріалів справи, прибудинкова територія навколо житлового будинку № 1 по вулиці Лєрмонтова в місті Севастополі у межах кам'яного забору позначена на Генеральному плані кварталу № 5 в місті Севастополі на 1951 і топографічному плані міста Севастополя 1949-1956 (т.1, а.с. 62-64).
Крім того, протоколом огляду речових доказів підтверджується наявність на спірній земельній ділянці елементів впорядкування, таких як лавок, турніків, споруд для чищення килимів, бордюрів тощо.
Також, неможливість будівництва на земельній ділянці по вулиці Лєрмонтова підтверджується звітом № 106-16 ГС Донбасівської національної академії будівництва і архітектури (т.1, а.с. 35-55), а також висновками будівельно-технічної експертизи № 293Э від 16.11.2006, проведеної на підставі ухвали суду Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-дослідницька лабораторія судової експертизи».
Статтею 16 Закону України “Про планування та забудову території» від 20.04.2000 № 1699-III з подальшими змінами та доповненнями встановлено, що проект розподілу території - це містобудівна документація, яка розробляється для мікрорайону (кварталу) чи його частини з метою розмежування земельних ділянок. Проектом розподілу території визначаються площі та межі: прибудинкових територій існуючих і запроектованих жилих будинків; земельних ділянок, на яких розміщують громадські споруди та інші об'єкти містобудування; надлишків земельних ділянок, призначених для подальшого спорудження жилих і громадських будинків і споруд та іншого використання (при розподілі території існуючої забудови); територій загального користування; територій обмеженого користування земельною ділянкою, встановленого згідно з договором, рішенням суду або в іншому визначеному законом порядку. Рішення про розроблення та затвердження проектів розподілу території приймаються відповідними радами. Проект розподілу території є основою для визначення меж земельних ділянок на територіях існуючої забудови для розташування будинків і споруд, розроблення відповідної землевпорядної документації та оформлення в установленому законодавством порядку правовстановлюючих документів власникам, співвласникам, орендарям, а також встановлення меж земельної ділянки в натурі. Площі окремих земельних ділянок та територій при розробленні проекту розподілу території визначаються з урахуванням державних будівельних норм і детального плану території (проекту забудови території). Порядок розроблення проектів розподілу території встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури.
Як випливає з пояснень представника Севастопольської міської ради, спірне рішення прийнято на підставі проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки, акту вибору і узгодження місця розташування і даними земельного кадастру, що підтверджують відсутність зареєстрованого права власності на спірну земельну ділянку.
Відповідно до пункту 4.1. Положення про порядок встановлення і закріплення меж прибудинкових територій існуючого житлової фонду і надання в сумісне користування або загальну сумісну власність земельних ділянок для споруди житлових будинків, затвердженого сумісним наказом Держкомітету земельних ресурсів, Держкомітету по житлово-комунальному господарству, Держкомітету України у справах будівництва і архітектури, Фонду державного майна України від 05.04.1996 року № 31/30/53/396, прибудинкові території (земельні ділянки) передаються у власність або надаються в користування відповідними органами місцевого самоврядування, у тому числі на умовах оренди, об'єднанням власників будинків для обслуговування існуючого житлового будинку згідно земельному законодавству.
Згідно з пунктом 2.5. вказаного Положення саме Севастопольська міська рада повинна була виступати замовником проекту розподілу території мікрорайону, кварталу.
Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою прокуратури міста Севастополя встановлено та відображено у листі від 28.12.2006 за № 07-6-287/06, що при оформленні приватним підприємством “Конекс» земельної ділянки по вулиці Лєрмонтова, буд. 1 в місті Севастополі проект розподілу території не розроблявся та у встановленому порядку не затверджувався (а.с. 29, т. 3).
У зв'язку з викладеним, суд апеляційної інстанції погоджується з доводами позивача про те, що Севастопольська міська рада, не виконавши свій обов'язок щодо оформлення проекту розподілу території, порушила права Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1».
Відповідно до пункту «й» статті 9 Земельного кодексу України, до повноважень Севастопольської міської ради у галузі земельних відносин на їх території належить інформування населення щодо надання, вилучення (викупу) земельних ділянок.
Згідно зі статтями 70, 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.
В продовж розгляду справи Севастопольська міська рада не надала суду доказів про належне повідомлення зацікавлених осіб та населення щодо надання спірної земельної ділянки, тоді як Тимчасовими правилами користування і забудови території міста Севастополя, затвердженими рішенням Севастопольської міської ради від 18.11.1999 року № 392, передбачено обов'язкове проведення суспільного обговорювання для видачі спеціального дозволу на нове будівництво в Центральній комерційно-діловій зоні, до якої відноситься і вулиця Лєрмонтова, з попереднім повідомленням всіх зацікавлених сторін.
На підставі викладеного судова колегія дійшла висновку про наявність підстав для визнання рішення Севастопольської міської ради XXIV скликання № 1439 "Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вул. Лермонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьохповерхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватного підприємства "Конекс" противоправним, оскільки вказане рішення не відповідає нормам діючого зако нодавства.
Суд не погоджується з доводами приватного підприємства «Конекс» щодо неправильної вказівки розміру площі прибудинкової території по вулиці Лєрмонтова, 1, оскільки згідно з довідкою Комунального підприємства Ремонтно-эксплутаційного підприємства № 3 № 357 від 23.06.2006 (т.1, а.с. 34) перша цифра, вказана в акті прийому-передачі від 19.04.2006 (1625, 2 кв.м) означає фактичну площу прибудинкової території, а через дріб привдена площа (975,95 кв.м), яка застосовується для розрахунку території, що прибирається двірником.
Факт застосування цифри «1625,2 кв.м.»як площі прибудинкової території дома № 1 по вулиці Лєрмонтова, підтверджується свідченнями свідків, а також санітарним паспортом Комунального підприємства Ремонтно-експлуатаційне підприємство № 3, узгодженим з Ленінською районною державною адміністрацією (т. 1, а.с. 104-106).
На думку суду апеляційної інстанції, посилання приватного підприємства «Конекс» на пропуск строку на звернення до суду Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1» є безпідставними, оскільки Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “ЛЄРМОНТОВА 1» було зареєстровано Ленінською районною державною адміністрацією міста Севастополя 22.09.2005, а 13.04.2006, відповідно до наказу Фонду комунального майна Севастопольської міської ради, на підставі акту приймання-передачи від 19.04.2006 житловий комплекс по вулиці Лєрмонтова 1, був переданий з балансу Комунального підприємства Ремонтно-експлуатаційне підприємство № 3 на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “ЛЄРМОНТОВА 1».
Вказане підтверджує доводи позивача про те, що факт прийняття рішення № 1439 “Про передачу в оренду земельної ділянки в районі вулиці Лєрмонтова площею 0,0608 га для будівництва та обслуговування трьохповерхового житлового будинку з приміщеннями для офісів приватному підприємству “Конекс» від 22.10.2003 став відомий позивачу лише при оформленні права користування зазначеною земельною ділянкою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “ЛЄРМОНТОВА 1» із довідки № 1500 Центру Державного земельного кадастру 12.05.2006.
Суд вважає безпідставними доводи приватного підприємства «Конекс»про те, що мешканці будинку № 1 по вулиці Лєрмонтова дізналися про рішення Севастопольської міської ради щодо спірної земельної ділянки в січні 2003 року, оскільки Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛЄРМОНТОВА 1» було створене лише в 2005 році, а також за тих підстав, що відповідачем не було надано суду доказів того, що мешканці будинку № 1 по вулиці Лєрмонтова в місті Севастополі мали уяву про вказане рішення Севастопольської міської ради та отримали відповіді на запити, направлені до державних органів.
У зв'язку з тим, що позов був поданий 30.05.2006, суд дійшов висновку про те, що позивачем були дотримані вимоги процесуального законодавства щодо строків звернення до суду за захистом порушенного права.
Перелік викладеного свідчить про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підстави для скасування судового рішення відсутні.
Керуючись статтями 195, пунктом 1 статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини 1 статті 205, статтею 206, частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Апеляційні скарги приватного підприємства «Конекс» та Севастопольської міської ради залишити без задоволення.
2. Постанову господарського суду міста Севастополя від 14.02.2007 року у справі № 20-9/174 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця після набрання законної сили цією ухвалою та в порядку, передбаченому статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя
Судді