ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2017 року м. Київ № 826/10237/17
Суддя Окружного адміністративного суду м.Києва Смолій І.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві, Головного управління Державної казначейської служби України в м.Києві про зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду м.Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві, Головного управління Державної казначейської служби України в м.Києві про зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з огляду на наступне.
Так, згідно з п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) , суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», із 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.
Водночас, одночасно з позовом заявлено клопотання про звільнення сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України, ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
При цьому, особа, звернувшись із клопотанням про звільнення від сплати судового збору, повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази.
Частиною 1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Водночас, позивачем не надано жодного належного та допустимого доказу, який би доводив незадовільний майновий стан та неможливість сплати судового збору під час подачі позову.
Водночас, ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" визначено підстави для надання пільг щодо сплати судового збору, під які позивач не підпадає.
З урахуванням наведеного, судом не вбачається підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Поряд з цим, у ході ознайомлення із позовною заявою та доданими до неї документами, судом встановлено, що до позовної заяви позивачем не додано копії адміністративного позову з додатками для вручення відповідачеві, а також не заявлено вимог до Головного управління Державної казначейської служби України в м.Києві.
Отже, позивачем також не дотримані вимоги п.4 ч.1 ст.106 КАС України, оскільки ним не заявлені вимоги щодо кожного з відповідачів, а саме: не заявлені вимоги до Головного управління Державної казначейської служби України в м.Києві.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачеві наданий термін для усунення недоліків.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання через канцелярію суду супровідним листом з посиланням на реквізити даної ухвали адміністративного позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в дводенний термін з дня отримання даної ухвали суду усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.В. Смолій