про залишення позовної заяви без руху
22 серпня 2017 р.
м. Херсон
Справа № 821/1267/17
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Кузьменко Н.А., розглянувши матеріали подання Головного управління ДФС у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю "РЕЙ-БУД" про зупинення видаткових операцій на рахунках ТОВ «Рей-Буд», -
встановив:
22 серпня 2017 року о 14 годині 06 хвилин до суду надійшло подання Головного управління ДФС у м.Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «Рей-Буд» про зупинення видаткових операцій на рахунках ТОВ «Рей-Буд».
Відповідно до ч. 3 ст. 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.
Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак, позивачем не надано до матеріалів адміністративного позову доказів, які підтверджують сплату судового збору (платіжне доручення, квитанція тощо).
При цьому, суд зазначає, що позивач не відноситься до осіб, які звільняються від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
В поданні заявник просить суд звільнити від сплати судового збору, але в порушення ч. 1 ст. 71 КАС України, ч. 2 ст. 106 КАС України, не надано до суду жодних доказів на підтвердження обставин того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору за подане ним подання у встановленому законом порядку, а наведені ним обставини не є підставою для звільнення та відстрочення від сплати судового збору.
У відповідності з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (у редакції від 01.01.2017 року) ставка судового збору за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень адміністративного позову немайнового характеру встановлюються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд зазначає, що подання є видом позовного провадження, тому, Головному управлінню ДФС у м.Києві належить сплатити судовий збір, визначений Законом України “Про судовий збір” за подання до суду позовної заяви немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” від 21.12.2016 року №1801-VIII, з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 1600 гривень.
Виходячи з вимог подання - про прийняття рішення про зупинення видаткових операцій, судовий збір за вказане подання складає 1600 гривень.
Відповідно до вимог частини 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До матеріалів подання додано копію поштового конверту та повідомлення про вручення поштового відправлення, але суддя вважає, що дані копії не є належними доказами, які підтверджують направлення копії подання ТОВ "Рей-Буд", оскільки вони датовані 27.07.2017 р., отже, до виникнення обставин, які зумовили звернення податкової до суду.
Отже, заявником в порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до подання не додано доказів направлення копії подання та додатків до нього для відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
На підставі викладеного, суддя вважає, що подання Головного управління ДФС у м.Києві підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 87, 106, 160, 165, 183-3 КАС України, суддя, -
ухвалив:
Подання Головного управління ДФС у м.Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «Рей-Буд» про зупинення видаткових операцій на рахунках ТОВ «Рей-Буд» - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків до 10 години 30 хвилин 23 серпня 2017 року та роз'яснити, що в іншому випадку подання буде повернуто заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в порядку ч.3 ст.186 КАС України.
Суддя Кузьменко Н.А.