Ухвала від 14.08.2017 по справі 821/853/17

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

14 серпня 2017 р. м. ХерсонСправа № 821/853/17

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Чена Паміра Васильовича до Управління Державної міграційної служби України у Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 13.05.2017 року № 1/3-10686 про скасування громадянину ОСОБА_1 Чену Паміру, ІНФОРМАЦІЯ_1 посвідки на тимчасове проживання в Україні від 29.04.2014 року серії ТР 039367.

Спірне рішення прийняте на підставі підпункту 1 пункту 19 Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року № 251, яким передбачено, що посвідка на тимчасове проживання скасовується територіальним органом або підрозділом ДМС, який її видав, у разі: 1) отримання від органу Національної поліції, іншого органу виконавчої влади, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів.

Під час розгляду справи відповідач наполягав, що посвідка на тимчасове проживання в Україні від 29.04.2014 року серії ТР 039367 була видана позивачу на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів, оскільки у базі даних "Відомості про осіб, які перетнули кордон України" відсутня інформація про перетин кордону України громадянином ОСОБА_1 Ченом Паміром, ІНФОРМАЦІЯ_1 у період 03.03.32014 року та 15.03.2014 року.

Як пояснив позивач, він перетинав кордон України на потязі у пунктах пропуску Харків - пасажирський - 03.03.32014 року та Козача Лопань - 15.03.2014 року, про що містяться відбитки печатки прикордонної служби у його паспорті.

Відповідно до частин 3, 5 ст. 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи (ч. 3 ст. 71 КАС України).

Суд може збирати докази з власної ініціативи (ч. 5 ст. 71 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (ч. 5 ст. 11 КАС України).

Ухвалою від 28.07.2017 року суд витребував у Державної прикордонної служби України інформацію щодо способу фіксації перетину кордону України фізичними особами залізничним транспортом у пунктах пропуску Харків - пасажирський - 03.03.2014 року та Козача Лопань - 15.03.2014 року.

Зі змісту листа Державної прикордонної служби України від 14.08.2017 року слідує, що з метою встановлення способу внесення інформації до бази даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України" безпосередньо 03.03.2014 року у пункті пропуску Харків - пасажирський та 15.03.2014 року в пункті пропуску Козача Лопань проводиться службова перевірка.

Статтею 14 КАС України визначено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Таким чином, для повного з'ясування обставин справи, суд вважає за необхідне на підставі ст. 11 та ст. 71 КАС України зобов'язати Державну прикордонну службу України невідкладно надіслати суду інформацію про результати службового розслідування щодо причин невідповідності відомостей про перетин кордону України громадянином ОСОБА_1 Ченом Паміром Васильовичем, ІНФОРМАЦІЯ_1 у пунктах пропуску Харків - пасажирський - 03.03.2014 року та Козача Лопань - 15.03.2014 року, а саме: наявності у паспорті Чена Паміра відмітки про перетин кордону України у зазначені дати та відсутності відповідної інформації у базі даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України".

Керуючись ст.ст. 11, 14, 69-71 КАС України, суд, -

ухвалив:

Зобов'язати Державну прикордонну службу України після закінчення службової перевірки невідкладно надати суду інформацію про результати службової перевірки щодо причин невідповідності відомостей про перетин кордону України громадянином ОСОБА_1 Ченом Паміром Васильовичем, ІНФОРМАЦІЯ_1 у пунктах пропуску Харків - пасажирський - 03.03.2014р. та Козача Лопань - 15.03.2014 року, а саме: наявності у паспорті Чена Паміра відмітки про перетин кордону України у зазначені дати та відсутності відповідної інформації у базі даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України".

Копію ухвали надіслати до Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кисильова О.Й.