12
про зупинення провадження у справі
17 серпня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/430/17
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,
за участю
секретаря судового засідання Моспанюк Є.С.,
та
представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1,
ОСОБА_2,
від представника відповідачів - ОСОБА_3,
при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,-
15 березня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії.
В судовому засіданні представник позивача звернувся до суду з клопотаннями про витребування від відповідачів документів, а саме: витягу з організаційно-штатного наказу МВС та положення про сектор з питань пенсійного забезпечення ГУНП в Луганській області та наказ про його створення в системі МВС України (т.2 а.с. 101, 102), та у зв'язку з чим зупинити провадження у справі.
Позивач підтримала клопотання представника.
Представник відповідачів не заперечував проти задоволення клопотання представника позивача.
Згідно із частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України (частина перша статті 71 КАС України).
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (частина четверта статті 11 КАС України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина п'ята статті 11 КАС України).
Відповідно до статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали (частина четверта статті 71 КАС України).
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обґрунтованість заявленого клопотання, з метою повного та всебічного встановлення судом обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, задля забезпечення можливості реалізації процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача та у зв'язку з чим зупинити провадження у справі до 04 вересня 2017 року.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 156, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Витребувати у відповідачів - Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії, витяг з організаційно-штатного наказу МВС та положення про сектор з питань пенсійного забезпечення ГУНП в Луганській області, наказ про його створення в системі МВС України (належним чином засвідчені копії - для долучення до матеріалів справи, оригінали - для огляду у судовому засіданні).
Зупинити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії до 04 вересня 2017 року.
Судове засідання призначити на 04 вересня 2017 року об 11 год. 00 хв.
Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 22 серпня 2017 року.
СуддяОСОБА_4