Ухвала від 22.08.2017 по справі 803/952/17

УХВАЛА

про залучення відповідача в адміністративній справі

22 серпня 2017 року Справа № 803/952/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Денисюка Р.С.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку клопотання представника позивачів про залучення відповідача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень від 08.06.2017 року №30, від 29.05.2017 року №46, визнання протиправною відмови у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ВЛ 153171609067 від 09.06.2017 року та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися з адміністративним позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень від 08.06.2017 № 30 "Про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт" та від 29.05.2017 № 46 "Про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на "Проведення будівництва торгово-складських приміщень на вул. Брестська, 111-Г, м. Ковель, Волинська область", визнання протиправною відмови у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ВЛ 153171609067 від 09.06.2017 року та зобов'язання зареєструвати таку декларацію.

22.08.2017 року до початку судового розгляду справи представник позивачів подав письмове клопотання про залучення до участі у справі як другого відповідача - Державної архітектурно-будівельної інспекції України, при цьому просив розгляд справи проводити за його відсутності.

Представники відповідача та третьої особи до судового засідання надали суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

З урахуванням вимог частини першої статті 41, частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розгляд зазначеного клопотання проведено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити та залучити до участі у справі другого відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, з огляду на таке.

Згідно з частинами першою, третьою статті 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Частиною третьою статті 50 КАС України встановлено, що відповідачем а адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Як передбачено пунктом 9 частини першої статті 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Статтею 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 року №294 Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

При цьому згідно пункту 7 вказаного Положення Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо через апарат та свої територіальні органи.

Держархбудінспекція є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства та фінансується за рахунок коштів державного бюджету (пункт 14 Положення).

Позивач звернувся з позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, яке є структурним підрозділом апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, однак не має статусу юридичної особи. Відтак, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області не може бути самостійним відповідачем у даній справі.

Враховуючи викладене, а також предмет спору та заявлені позовні вимоги, суд приходить до висновку про необхідність залучення Державної архітектурно-будівельної інспекції України до участі у справі у якості другого відповідача.

Керуючись статтями 41, 52, 122, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивачів про залучення до участі у справі як другого відповідача задовольнити.

Залучити у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень від 08.06.2017 року №30, від 29.05.2017 року №46, визнання протиправною відмови у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ВЛ 153171609067 від 09.06.2017 року та зобов'язання вчинити дії, як другого відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (01133, місто Київ, бульвар Лесі Українки, 26).

Про прийняте рішення повідомити відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

Справа розглядатиметься і вирішуватиметься колегією у складі трьох суддів.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та не може бути оскаржена.

Головуючий суддя Р.С. Денисюк