Вирок від 20.01.2010 по справі 1-31/10/1605

Гребінківський районний суд Полтавської області

Справа №: 1-31/10/1605

ВИРОК

Іменем України

20 січня 2010 року м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

Головуючої судді; ОСОБА_1,. при секретарі Сапі А.М., за участю прокурора Юрченка С.Л., захисника адвоката ОСОБА_2, підсудного ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гребінка кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_3, 02,09.1973 року народження, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1, вул. 40-річчя Перемоги, 74, Гребінківського району Полтавської області, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, не одруженого, на утриманні має неповнолітню дитину- Іванюту ОСОБА_4, 28.02.1995р.н., не працюючого, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого,

- у скоєнні злочину, передбаченого ч.І ст. 309 КК України, -

В С Т А Н О В И В ;

ОСОБА_3 скоїв злочин за таких обставин.

Восени, у вересні місяці, 2008 року, точної дати встановити слідством не виявилося можливим, ОСОБА_3, перебуваючи неподалік свого місця проживання, що по вул. 40- річчя Перемоги, 74, в с. Оржиця, Гребінківського району. Полтавської області, на території смітника, діючи умисно, зірвав одну гілку дикоростучої рослини коноплі, яка росла на території вищевказаного смітника, вчинивши при цьому незаконне виробництво та придбання наркотичного засобу, після чого відніс до себе додому, де на горищі курника висушив, подрібнив її та незаконно зберігав для особистого вживання, без мети збуту.

У період часу з 15 години 05 хвилин до 16 години 20 хвилин 02 жовтня 2009 року працівниками міліції під час обшуку домогосподарства, в якому проживає ОСОБА_3, за адресою: вул. 40-річчя Перемоги, 74 в с. Оржиця, Гребінківського району. Полтавської області, в приміщенні спальної кімнати, на поличці, у футлярі з-під окулярів було виявлено паперовий згорток з речовиною рослинного походження, зеленого кольору, в подрібненому га висушеному стані, яка, згідно висновка експерта №270 від 21.10.2009 року містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом, маса якого іі перерахунку на висушену речовину становить 0,200г. Під час подшіьшого обшуку працівниками міліції в приміщенні літньої кухні було виявлено в дерев»яній шафі, в нижній шухляді, з правої сторони, полімерний пакет, в якому знаходилася речовина рослинного походження, зеленого кольору, у висушеному стані, яка, згідно висновка експерта № 268 від 21.10.2009 року містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом

- канабісом. маса якого в перерахунку на висушену речовину становить 67,586г. Під час обшуку в приміщенні сараю на поличці, в банці з-під оливок було виявлено паперовий згорток, в якому знаходилася речовина рослинного походження, зеленого кольору, у

висушеному та подрібненому стані, яка, згідно висновка експерта № 269 від 21.10.2009 року містить особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,467г.

Дані наркотичні речовини загальною масою 68,253 г. Іванюта В.М. незаконно зберігав для особистого вживання без мети збуту.

У судовому засіданні підсудний свою вину визнав повністю та показав, що у вересні місяці 2009 року, проходячи територією смітника, що неподалік його подвір»я, він побачив кущі коноплі, які там росли, та відламав одну гілку, яку приніс до себе додому, де на горищі висушив її. після чого частину її подрібнив, перетерши руками та через деякий час попробував курити, оскільки йому це не сподобалося, він більше не курив, частину висушеної коноплі поклав у футляр з-під окулярів, який знаходився на поличці в кімнаті, іншу частину склав до полімерного пакету, який відніс в приміщення літньої кухні, положив до шафи, і про нього забув. У скоєному він щиро розкаюється.

Зважаючи на те, що підсудний ОСОБА_3 свою вину у скоєному злочині визнав повністю, та не заперечував щодо визнання недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ним визнаються, суд, за згодою підсудного, прокурора, на підставі СІ.299 КПК України не досліджував інші докази по справі, обмежившись дослідженням матеріалів справи, які характеризують особу підсудного.

Дії підсудного ОСОБА_3 органами досудового слідства правильно кваліфіковані за Ч.1 СТ.309 КК України, оскільки він незаконно виробив, придбав та зберігав наркотичні засоби без мети збуту.

При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, а саме те, що підсудний вчинив злочин середньої тяжкості, характеризуючі дані про особу винного, обставини справи, що пом'якшують і обтяжують покарання.

Судом досліджувалися характеризуючі дані про особу підсудного, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого (а.с.82-83,88,91-95), який протягом останнього року двічі притягувався до адміністративної відповідальності (а.с.97-І00).

За місцем проживання характеризується позитивно, як такий, що проживає разом із матір"ю пенсійного віку- Іванютою К.Я, 1943р.и. та, проживаючи на території Слободо- ГІетрівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, зауважень за останній час зі сторони виконкому не мав (а.с. 102).

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 має неповнолітню дитину- Іваиюгу О.В., 28.02.1995року народження (а.с.107).

Згідно довідки від 16.10.2009р. №1186, Медичного висновку про стан здоров"я. працездатності. Висновку наркологічної комісії №89, Висновку ЛКК Гребінківської ЦРЛ від 09.12.2009р., ОСОБА_3 на диспансерному обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, встановлено ППР-К, епізодичне вживання, примусового лікування не потребує, практично здоровий, працездатний (а.с. 104,109).

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного, суд визнає щире каяття, наявність у нього неповнолітньої дитини.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.

Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, вищенаведені дані про особу підсудного, суд вважає за можливе призначити йому покарання у виді штрафу, яке, на думку суду, буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів.

Долю речових доказів суд вирішує у відповідності з вимогами ст.81 КПК України.

Згідно СТ.93 КПК України судові витрати підлягають стягненню з засудженого.

Па підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323-324, 332-335 КПК України, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 СТ.309 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п»ятдесят) грн.

Запобіжний захід щодо засудженого - підписку про невиїзд - до вступу вироку у законну силу - залишити без змін.

Речові докази по справі:

~ канабіс, масою 67,586г.; канабіс, масою 0,467г; канабіс масою 0,200г;

- насіння рослини коноплі масою 0,745г; насіння рослини коноплі масою 0,670г; насіння рослини коноплі масою 0,460г, передані на зберігання до камери зберігання наркотичних засобів при ГУК4ВС України в Полтавській області- знищити.

Стягнути із засудженого ОСОБА_3 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 25574067, р/р 35220002003664, МФО 831019. Банк: ГУДК України в Полтавській області, Одержувач платежу: НДЕКЦ при

1 УМВС України в Полтавській області, за експертні послуги НДЕКЦ-хімічні експертизи)

202,82 (двісті дві гривні 82коп.) грн. судових витрат за проведення хімічних експертиз.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом 15 (п'ятнадцяти) діб з моменту ного проголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
68427961
Наступний документ
68427963
Інформація про рішення:
№ рішення: 68427962
№ справи: 1-31/10/1605
Дата рішення: 20.01.2010
Дата публікації: 29.08.2017
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Гребінківський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (усього), з них; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту