Ухвала від 15.07.2011 по справі 2а/0270/3095/11

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

15 липня 2011 р. Справа № 2а/0270/3095/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Альчук Максим Петрович

при секретарі судового засідання: Ткачук Вікторії Олексіївні

за участю представників сторін:

позивача : ОСОБА_1

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом : ОСОБА_1

до: Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, управління Держкомзему у Вінницькому районі Вінницької області, ОСОБА_2

про: визнання незаконними рішення сесії ради та державного акту на право власності на земельну ділянку та їх скасування

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, управління Держкомзему у Вінницькому районі Вінницької області, ОСОБА_2 про визнання незаконними рішення сесії ради та державного акту на право власності на земельну ділянку та їх скасування.

Ухвалою від 11.07.2011 року відкрито провадження у даній справі та, з метою забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи протягом розумного строку, вирішено провести попереднє судове засідання.

Під час попереднього судового засідання судом встановлено, що позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Якушинецької сільської ради 40-ї сесії 5-го скликання від 03.11.2009 року в частині передачі у власність ОСОБА_2 земельної ділянки площею 0,0309 га по вул. Барське шосе в с. Якушинці Вінницького району Вінницької області та визнати недійсним державний акт на право власності на вказану земельну ділянку.

Тобто, право на звернення до адміністративного суду із даною позовною заявою у позивача виникло ще в 2009 році. Однак, адміністративний позов, датований і надійшов на адресу суду 23.06.2011 року, що підтверджується штампом вхідної документації суду.

На виконання ухвали суду про усунення недоліків позивачем подано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

В якості причини пропущення строку у вказаній заяві позивач вказує, що про порушення свого права та інтересів він дізнався 20.04.2011 року в зв'язку з отриманням ухвали Вінницького районного суду про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.

Позивач у попередньому судовому засіданні просив суд поновити строк звернення до адміністративного суду.

Суд, вислухавши думку позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 вказаної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Правовий припис "в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом" означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, який встановлений законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.

Встановлення процесуальних строків законом та судом, передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними певних процесуальних дій, передбачених КАС України не зловживаючи ними.

Разом з тим, слід зазначити, що для захисту прав, свобод та інтересів особи КАС України та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Під час попереднього судового засідання позивач у якості причини пропущення строку послався на обставину, що йому стало фактично відомо про порушення його права та законних інтересів у зв'язку з отриманням ухвали Вінницького районного суду про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.

В судовому засіданні позивачем вказану ухвалу суду не надано, натомість надано копію позовної заяви без жодної відмітки отримання даної заяви Вінницьким районним судом. Дана копія позовної заяви не є належним доказом поважності причин поновлення строку звернення до суду, оскільки за відсутності ухвали про відкриття провадження у справі, на яку посилається позивач, не можливо встановити обґрунтованість вимог заяви про поновлення строку.

З огляду на викладене, суд вважає, що позивачем не наведено обставин поважності причин пропуску строку звернення до суду в зв'язку із не наданням належних доказів на підтвердження таких обставин.

Згідно зі ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Керуючись ст.ст. 100 КАС України суд, -

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, управління Держкомзему у Вінницькому районі Вінницької області, ОСОБА_2 про визнання незаконними рішення сесії ради та державного акту на право власності на земельну ділянку та їх скасування залишити без розгляду.

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Альчук Максим Петрович