Рішення від 26.11.2009 по справі 32/247-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.11.09р. Справа № 32/247-09

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Спец монтаж мережа», м. Дніпропетровськ

До: Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго», м. м. Дніпропетровськ ( відповідач-1 ) та Приватного багато-профільного підприємства «Енерго-Імпекс», м .Дніпропетровськ ( відповідач-2 )

Третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Міністерство економіки України, м. Київ

Про: відміну процедури торгів та т.і.

Суддя Васильєв О.Ю.

ПРЕДСТАВНИКИ :

Від позивача : не з'явився ;

Від відповідача-1: Шай А.С. ( дов. від 07.05.08 р. ) ;

Від відповідача -2 : Хохлова Ю.С. ( дов. від 14.08.09 р. )

Від 3-ї особи : не з'явився

СУТЬ СПОРУ :

ТОВ «Спец монтаж мережа»( позивач ) звернувся з позовом до ВАТ «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»( відповідач-1 ) та Приватного багато - профільного підприємства «Енерго-Імпекс»( відповідач-2 ) про відміну процедури закупівель ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»з будівництва розподільчих пунктів КТП, з кабельними лініями 6-10 кВ в м. Дніпропетровськ, по лоту № 7 від 31.03.09 р.; про скасування рішення тендерного комітету ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»із проведення закупівель робіт з будівництва розподільчих пунктів КТП, з кабельними лініями 6-10 кВ в м. Дніпропетровськ, про визначення переможцем торгів по лоту № 7 Приватного багато - профільного підприємства «Енерго-Імпекс»; про зобов'язання ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»провести нову процедуру закупівель робіт з будівництва розподільчих пунктів КТП, з кабельними лініями 6-10 кВ в м. Дніпропетровськ. Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на порушення відповідачами діючого законодавства під час підготовки та проведення торгів.

ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»(відповідач-1) проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на дотримання ним під час проведення процедури торгів вимог п.п.37,42,68 «Положення про закупівлю товарів , робіт і послуг за державні кошти»

ПБПП «Енерго-Імпекс» (відповідач-2 ) позов не визнав, зазначаючи у відзиві, що позивач втратив 15-денний строк для оскарження результатів торгів, передбачений «Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».

Міністерство економіки України ( третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ) вважає позовні вимоги не обґрунтованими, посилаючись на недоведеність позивачем позовних вимог; невідповідність обраного способу захисту своїх прав вимогам чинного законодавства України .

Позивач явку повноважного представника до судових засідань тричі не забезпечив, витребуваних судом м матеріалів, необхідних для вирішення спору не надав; незважаючи на ту обставину, що про час та місце судових засідань був своєчасно повідомлений судом ( про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення позивачу 09.10.09 р. копії ухвали суду ( а.с.88 ). Враховуючи вищезазначене, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника позивача -за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представників відповідачів, вивчивши матеріали справи, господарський суд ,-

ВСТАНОВИВ :

Протоколом №31 засідання тендерного комітету ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»від 24.02.09р. було затверджено тендерну документацію по проведенню відкритих торгів щодо закупівлі робіт. Про проведення відкритих торгів 10.03.09 р. було подано відповідне оголошення (номер бюлетеня 10(346) від 10.03.09р., номер оголошення у бюлетені 06976), в якому було ( зокрема ) вказано і кінцевий строк подання тендерних пропозицій -31.03.09р. Пізніше було внесено зміни та доповнення до тендерної документації, затверджене рішенням тендерного комітету, викладеним у протоколі тендерного комітету №115 від 25.03.09р. Внесеними змінами було доповнено закупівлю лотами 6 та 7, останній з яких передбачав роботи з реконструкції ВЛ-КЛ 6кВ ПС «Правда»в м. Кривий Ріг. Про внесені зміни було повідомлено учасників торгів, в тому числі й ТОВ «Спец монтаж мережа» (лист №1493 від 17.03.09р. та лист №1768 від 25.03.09р.).

31.03.09р. ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»отримало пропозиції учасників тендеру та провело їх розкриття, про що зазначено у реєстрі отриманих пропозицій від 31.03.09 р. та протоколу про розкриття тендерних (цінових) пропозицій №125 від 31.03.09 р.

22.04.09р. було проведено оцінку тендерних пропозицій, про що зазначено у протоколі №198 від 22.04.09р. По лоту 7 членами тендерного комітету вирішено прийняти та акцептувати пропозицію ТОВ «Спец Монтаж Мережа» згідно умов, передбачених в їх тендерній пропозиції, в якій, зокрема, була вказана ціна 501 367,12 грн. Того ж дня на адресу ТОВ «Спец Монтаж Мережа» було направлено лист №2628 про згоду укласти з ним договір щодо закупівлі робіт на умовах, передбачених в тендерній пропозиції.

09.06.09р. ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» було отримано лист ТОВ «Спец Монтаж Мережа»№140/09 від 05.06.09р, в якому йшлося про збільшення цін на обладнання, вказане в кошторисі, та про необхідність «врегулювання ітогової договірної ціни по 7 лоту».

11.06.09р. ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» було отримано лист ТОВ «Спец Монтаж Мережа»№141/09 від 09.06.09р. з пропозицією укласти договори , як з переможцем тендеру, який відбувся 31.03.09р. До листа долучались відповідні договори, підписані з боку позивача та скріплені його печаткою. Так, в договорі підряду №8, предметом якого було виконання робіт, передбачених лотом 7, загальна вартість робіт була вказана у розмірі 612 386,13 грн.

12.06.09р. тендерним комітетом було прийнято рішення про прийняття пропозиції ПБПП «Енерго-Імпекс» по лоту №7 у зв'язку з порушенням ТОВ «Спец Монтаж Мережа» строків укладення договору про закупівлю робіт, передбачених абзацом 3 п. 66 Постанови. Про це рішення позивача було повідомлено листом №3862 від 15.06.09р., який останній отримав 23.06.09р., та листом №4650 від 21.07.09р. Про результати процедури закупівлі 27.07.09р. було розміщено відповідне оголошення (номер бюлетеня 30 (366) від 27.07.09) та складено звіт №94 від 28.07.09р.

Механізм здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти визначається «Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»( затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. №921, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2008 р. №1017 ). Відповідно до приписів якого : не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів осіб, які отримали тендеру документацію, внести зміни до тендерної документації та повідомити про зазначені зміни письмово всіх осіб, яким замовник подав тендерну документацію ( п.40 ); у разі несвоєчасного подання замовником роз'яснень щодо змісту тендерної документації, її змін або якщо внесені до тендерної документації зміни є суттєвими, замовник повинен продовжити строк подання тендерних пропозицій. Рішення про продовження строку подання тендерних пропозицій приймається замовником з урахуванням того, що такий строк повинен бути достатнім для врахування особами, які отримали тендерну документацію, зазначених змін, доповнень або роз'яснень та своєчасного подання тендерних пропозицій, але не меншим ніж сім робочих днів (п.42 ); замовник акцептує тендерну пропозицію, що визнана найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. Замовник надсилає переможцю торгів протягом п'яти календарних днів з дня акцепту повідомлення про акцепт тендерної пропозиції, строк дії якої не закінчено, а також надсилає всім учасникам процедур відкритих торгів, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю письмове повідомлення про результати торгів із зазначенням назви та місцезнаходження учасника - переможця процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого визнана найбільш економічно вигідною за результатами оцінки. З учасником, тендерну пропозицію якого було акцептовано, замовник укладає договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та умов акцептованої тендерної пропозиції у строк не раніше ніж через п'ять робочих днів з дня відправлення письмового повідомлення всім учасникам процедур відкритих торгів, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю про їх результати, але не пізніше ніж через 21 робочий день з дня акцепту ( п.66 ); договір про закупівлю укладається у письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та Господарського кодексу України ( 436-15 ). Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від умов тендерної (цінової) пропозиції учасника - переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не повинні змінюватися після підписання договору до повного виконання зобов'язань сторонами, крім випадків зменшення обсягів закупівлі залежно від реального фінансування видатків, зменшення сторонами ціни договору про закупівлю ( п.84 )

Відповідно до приписів ст.33 ГПК України: кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Оцінюючи надані сторонами докази, суд дійшов до висновку про недоведеність позивачем належними доказами обставин, викладених ним в позовній заяві, а тому не вбачає достатньо правових підстав для задоволення позовних вимог.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами «Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»ст.ст.33, 49,82-85 ГПК України, господарський суд -

ВИРІШИВ :

В задоволенні позову відмовити в повному обсязі, господарські витрати покласти на позивача.

Суддя Васильєв О.Ю.