Справа 336/3019/17
Провадження 3/336/1209/2017
16 серпня 2017 р. м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дмитрюк Оксана Вікторівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, громадянина України, не працюючого, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
25.05.2017 року о 00 год. 20 хв. ОСОБА_1 по вул.Військбуд, 71 в м. Запоріжжі керував транспортним засобом «ВАЗ 21063», д.н. НОМЕР_2 у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху України, відповідно до яких водію заборонено керувати транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння або під впливом наркотичних чи токсичних препаратів.
Відповідно до тесту № 343, проведеного о 00:44 годині 25.05.2017 року, за допомогою алкотестера «Драгер № 6820», ОСОБА_1 дійсно керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Справа неодноразово призначалася до судового розгляду.
В процесі розгляду справи ОСОБА_1 пояснив, що у вказані в протоколі день та час він дійсно керував автомобілем по вул..Військбуд в м.Запоріжжя, де був зупинений співробітниками поліції. Але заперечував перебування у стані алкогольного сп»яніння під час керування транспортним засобом. Не погодився з показами приладу «Драгер» та мав намір пройти огляд у медичному закладі.
Захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні просив закрити провадження у справі з підстав, наведених в письмовому клопотанні.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, дослідивши відеозапис порушення, суддя приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст.252 КУпАП).
Згідно зі ст..256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення, в тому числі, зазначаються пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, які також є доказом у справі, як це передбачено ст.251 КУпАП.
Як вбачається з оглянутого відеозапису ОСОБА_1 визнавав, що напередодні зупинки транспортного засобу вживав алкогольні напої.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення БР № 085303 від 25.05.2017 року, тестом 343, проведеним о 00:44 годині 25.05.2017 року, за допомогою алкотестера «Драгер № 6820», з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, письмовими поясненнями свідків.
Обставини справи також підтверджено відеозаписом на DVD-R диску, який оглянутий в суддею.
Відповідно до наказу від 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 р. за № 1413/27858 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», огляд на стан сп»яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом у присутності двох свідків (п.6).
Установлення стану алкогольного сп»яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник 0,2 проміле алкоголю в крові (п.7).
Під час огляду відеозапису встановлено, що огляд проводився у присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, письмові пояснення яких наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.
З оглянутого відеозапису порушення встановлено відповідність проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп»яніння поліцейським і оформлення його результатів вищевказаній Інструкції.
З додатку до протоколу - чеку Alkotest 6820 встановлено, що на час зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 мав цифровий показник 1,56 %, що свідчить про керування ним транспортним засобом у стані алкогольного сп»яніння.
Надані на запит суду сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, свідчать про те, що використаний при огляді ОСОБА_1 прилад «Drager Alcotest 6820» пройшов відповідну повірку, а тому отриманий за його допомогою результат огляду може бути використаний судом у якості доказу у даній справі.
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не був згодний з висновком алкотесту та мав намір пройти огляд на стан сп»яніння в медичному закладі не підтверджені ані відеозаписом правопорушення, ані поясненнями свідків, як і не відображені в протоколі в графі, де особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має можливість надати пояснення по суті правопорушення, а тому оцінюються суддею критично.
З наведеного вище, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив п.2.9 а ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП України.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Таким чином, врахувавши тяжкість та обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до відповідальності за однорідні правопорушення, суд вважає за доцільне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, як передбачено санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП.
Сплаті у відповідності до ст. 40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у розмірі встановленому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року.
Керуючись ст. ст. 27, 33-36, 40-1, 130, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави (розрахунковий рахунок 31113149700001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, одержувач коштів: ГУК у Запорізькій області, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, код банку отримувача (МФО): 813015, призначення - адміністративні штрафи з метою забезпечення безпеки дорожнього руху) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 320 грн. (триста двадцять гривень) 00 коп. в дохід держави (стягувач - Державна судова адміністрація України, місце знаходження - вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ - 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Роз'яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а саме 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя О.В. Дмитрюк
Строк пред'явлення виконавчого документа “___”_____________ 20___рік
Постанова набрала законної сили “___”_____________ 20___рік
Дата видачі постанови “___”_____________ 20___рік