Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 309
Іменем України
12.10.2009Справа №2-22/4145-2009
За позовом - ОП «Кримтеплокоммуненерго», м. Сімферополь, вул. Гайдара, 3а в особі Джанкойської філії, м. Джанкой, вул. Кримських партизан, 82
до відповідача - Районного відділу освіти Советської районної державної адміністрації, смт Советське, вул. 30 років Перемоги, 15
про спонукання до укладення додаткової угоди
Суддя Калініченко А.А.
представники:
від позивача - Мельніченко К.В., представник, дов від 25.12.2008 року
від відповідача - Зайцева В.С., представник, дов від 14.09.2009 року
Обставини справи:
Позивач - ОП «Кримтеплокоммуненерго» в особі Джанкойської філії звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - Районного відділу освіти Советської районної державної адміністрації, просить суд зобов'язати відповідача укласти додаткову угоду з Джанкойською філією ОП «Кримтеплокоммуненерго» (про прийняття тарифів на теплову енергію) по договору на відпуск теплової енергії № 802 від 01.12.2002 року, мотивуючі позовні вимоги тим, що на адресу відповідача позивачем було направлено лист про підвищення тарифу, а також додаткова угода, якою позивач проінформував відповідача про зміну ціни на теплову енергію 01.07.2006 року. Як вказує позивач, відповідач від підписання додаткової угоди ухилився, проте користування теплової енергії не припинив.
Відповідач заперечує проти позовних вимог з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву, просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд -
встановив:
01 грудня 2002 року між Джанкойською філією орендного підприємства «Кримтеплокоммуненерго» та Районним відділом освіти Совєтської районної державної адміністрації Автономної Республіки Крим, було укладено Договір на відпуск теплової енергії №802.
Відповідно до умов договору, Джанкойська філія орендного підприємства «Кримтеплокоммуненерго» прийняла на себе зобов'язання з постачання Районному відділу освіти теплової енергії в необхідних йому кількостях, а Районний відділ освіти Совєтської районної державної адміністрації прийняв на себе зобов'язання проводити оплату отриманої теплової енергії за встановленими тарифами, в строк, передбачений договором.
На підставі Постанов НКРЕ України №736 від 08.06.2006 року «Про затвердження граничних рівнів оптових цін на природний газ для підприємств комунальної теплоенергетики, теплових електростанцій, електроцентралей і котельних суб'єктів господарювання в тому числі блокових (модульних) котельних», № 176 від 16.02.2006 року «Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ, який поставляється для промислових споживачів НАК «Нафтогаз України», ДК «Газ України», підприємствами з газопостачання і газифікації і ЗАТ «Київгазпостав», №647 від 24.05.2006 року «Щодо затвердження роздрібних тарифів на електроенергію з урахуванням граничних рівнів тарифів при поступовому переході до формування єдиних роздрібних тарифів для споживачів на території України в червні 2006», доповнень до договорів з ВПВКГ або ВУЖКГ, відповідно до повноважень, визначених Постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим від 09.08.2005 року №353 «Про тарифи на послуги теплопостачання», наказом №88 від 30.06.2006 року, ОП «Кримтеплокоммуненерго» затверджені тарифи на теплову енергію і послуги теплопостачання для інших споживачів у розмірі: - за 1 Гкал теплової енергії з податком на додану вартість - 805,20грн.
Відповідно до пункту 4.5 Договору № 802 від 01.12.2002 року на відпуск та споживання теплової енергії по приладах обліку тепла при зміні урядом цін на енергоресурси, газ, воду і матеріали, автоматично змінюється ціна на теплову енергію, що відпускається, про що - позивач, повідомляє - відповідача, з посиланням на нормативні документи.
Згідно п.4.5. договору, при зміні урядом цін на енергоресурси, газ, воду та матеріали, автоматично змінюється ціна на теплову енергію, що відпускається.
Згідно п.5.1. розрахунковим періодом є календарний місяць, оплата за який вноситься не пізніш 10-го числа місяця, що йде за розрахунковим.
Позивач посилається на те, що він своєчасно на адресу відповідача направив лист про підвищення тарифу, а також додаткову угоду, у якій позивач поінформував відповідача про зміну ціни на теплову енергію з 01.07.2006. Проте, за твердженням позивача від підписання додаткової угоди відповідач відмовився, але користування тепловою енергією не припинив.
Однак, позивач документально не підтвердив факт повідомлення відповідача про зміну тарифів та не надав доказів направлення на адресу відповідача додаткової угоди до договору №802 від 01.12.2002 про зміну тарифів на теплову енергію з 01.07.2006.
Крім того, позивачем були опубліковані нові тарифи на теплову енергію в ЗМІ, а саме в газеті «Кримська правда» № 177 (23980) випуском від 1 липня 2006 року.
Так, суд вважає за необхідне зауважити наступне.
24 червня 2004 року вступив в силу Закон України «Про житлово-комунальні послуги», норми якого прямо націлені на регулювання правовідносин, які виникають в процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до статті 6 та пункту 2 статті 7 зазначеного закону, з 01.01.2005 року зобов'язання з затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги входить до компетенції органів місцевого самоврядування.
Згідно з пунктами 3, 4 статті 31 Закону, органи місцевого самоврядування повинні розглянути надані підприємствами розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво та реалізацію послуг теплопостачання та затвердити їх на сесіях міських рад. А у випадку затвердження тарифів нижче розміру економічно обґрунтованих витрат, передбачити дотацію у відповідному місцевому бюджеті.
Так, згідно з п.2 ч. а ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчого органу селищної ради належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Так, під час розгляду справи, суду не було надано належних доказів погодження з боку позивача з відповідним органом місцевого самоврядування зміни тарифів, та, насамперед, повідомлення останнього про їх зміну, у встановленому порядку, у зв'язку з чим суд вважає, що за умови відсутності такого погодження, відповідач не мав належного права погоджувати підвищення тарифів, відповідно до умов оспорюваної додаткової угоди.
З огляду на викладене, у суду немає правових підстав для задоволення позовних вимог.
В судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складений та підписаний відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 16 жовтня 2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. 82-84, 85 Господарського процесуального Кодексу України, суд
вирішив:
В задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Калініченко А.А.