Ухвала від 15.08.2017 по справі 520/16457/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

15 серпня 2017 року м. Київ К/800/27993/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Смокович М.І., розглянувши касаційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у місті Одеса на постанову Київського районного суду міста Одеси від 09 червня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у місті Одеса про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2016 року ОСОБА_1 звернувсь до суду з адміністративним позовом до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у місті Одеса про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Київського районного суду міста Одеси від 09 червня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2017 року, позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Одесі щодо невключення для обчислення пенсії позтвача за віком з 26.06.2016 року заробітної палати за період роботи з січня 1990 року по грудень 1994 року включно, згідно з довідкою про заробітну плату для обчислення пенсії виданої Закритим акціонерним товариством «Будіндустрія» при призначені пенсії за віком.

Зобов'язано Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 26.06.2016 року з урахуванням заробітної плати за період роботи з січня 1990 року по грудень 1994 року включно, згідно з довідкою про заробітну плату для обчислення пенсії виданої Закритим акціонерним товариством «Будіндустрія» з урахуванням отриманих сум пенсій.

Стягнуто на користь позивача судовій збір у сумі 551,20 гривень за рахунок бюджетних асигнувань Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Одеси.

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга, в якій скаржник просить скасувати постанову Київського районного суду міста Одеси від 09 червня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2017 року, та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

З оскаржуваних судових рішень вбачається, що згідно із записів трудової книжки позивача НОМЕР_1 № 10, 01.12.1989р. ОСОБА_1 був прийнятий на посаду начальника котельно-зварювальної дільниці Експериментального орендного підприємства «Будіндустрія», і пропрацював на даному підприємстві до 17.05.2002р., що підтверджується записом № 12 трудової книжки.

Також записами трудової книжки позивача підтверджується, що 15.04.1994р. Експериментальне орендне підприємство «Будіндустрія» було перейменоване в АТ «Будіндустрія». Отже, період, за який позивачем була надана довідка про заробітну плату повністю відповідає та підтверджується записами в трудовій книжці.

Разом з цим, на підтвердження сплати ЗАТ «Будіндустрія» страхових внесків за позивача, в матеріалах пенсійної справи наявні індивідуальні відомості про застраховану особу ОСОБА_2 за формою ОК-5.

Так, позивач звернувсь до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси із запитом про надання інформації щодо сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Закритим акціонерним товариством «Будіндустрія» за застраховану особу ОСОБА_1, однак листом від 14.11.2016 року № 13/я/і-з йому було повідомлено про те, що вказані дані немає можливості.

Враховуючи, що в записах трудової книжки відмітки, які підтверджують, що позивач працював з 01.12.1989р. на Експериментальному орендному підприємстві «Будіндустрія» до 17.05.2002р., що в подальшому було перейменоване в АТ «Будіндустрія» та наявні підтвердження сплати ЗАТ «Будіндустрія» страхових внесків за позивача, судами попередніх інстанцій позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, такий висновок судів попередніх інстанцій відповідає обставинам справи та положенням частини першої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в якій передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року незалежно від перерв.

Відповідно до п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера у період до 01 січня 2016 року ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії, яка подавалась позивачем для призначення пенсії, видана за формою Додатку 1 до пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і містить всі необхідні відомості стосовно заробітної плати та періоду роботи у даній організації.

Оскільки доводи скаржника не спростовують висновки судів першої та апеляційної інстанцій та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи у зв'язку із ненаведенням підстав, які б дозволили вважати, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували норми матеріального або процесуального права, ця касаційна скарга є необґрунтованою.

За таких обставин у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою слід відмовити.

Керуючись частинами 5, 6 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у місті Одеса на постанову Київського районного суду міста Одеси від 09 червня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України у місті Одеса про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого

адміністративного суду України М. І. Смокович

Суддя М.І. Смокович