Постанова від 14.08.2017 по справі 825/1195/17

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2017 року Чернігів Справа № 825/1195/17

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Клопот С.Л.

за участю секретаря Роговець М.О.,

представника відповідача Родінченко М.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про скасування податкових повідомлень-рішень , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про скасування податкових повідомлень-рішень (в подальшому-ППР): № 58651-25 від 14.06.2017 на суму 302 грн. 72 коп.; №58652-25 від 14.06.2017 на суму 309 грн. 25 коп.; № 58653-25 від 14.06.2017 на суму 308грн. 53 коп.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що позивачка зареєстрована за адресою АДРЕСА_4 і відповідач - Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, не мав прав та повноважень здійснювати обчислення суми податку та направляти їй ППР.

Від позивача до суду надійшла заява, в якій вона просить розглядати справу без її участі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які приєднанні до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

За приписами п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (надалі ПК України) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є, зокрема, фізичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Підпунктом 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПК України встановлено, що базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Пунктом 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПК України передбачено, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Пунктом 266.4 «а» ст. 266 Кодексу встановлено пільги із сплати податку, а саме: база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується, зокрема у даному випадку для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Згідно з п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Кодексу ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування або ради об'єднаних територіальних громад залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Згідно даних інформаційної системи ставка податку, встановлена органами місцевого самоврядування м. Києва, складає 1%.

При цьому, розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2016 становить 1378 грн.

Відповідно до п.п.266.4.2 п.266.4 ст. 66 ПК України органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 266.6.1 п. 266.6 ст. 266 Кодексу визначено, що базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Підпункт 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 передбачає, що податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно повинно бути сплачено фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

14.06.2017, на підставі даних ІТС «Податковий блок», в автоматичному режимі було сформовано податкові повідомлення-рішення по фізичній особі ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1), а саме:

- № 58651-25 із сумою визначеного до сплати податку 302,72 грн. (квартира за адресою: АДРЕСА_1, загальна площа 41,7 кв. м);

- № 58652-25 із сумою визначеного до сплати податку 309,25 грн. (квартира за адресою: АДРЕСА_2, загальна площа 42,6 кв. м.);

- № 58653-25 із сумою визначеного до сплати суми податку 308,53 грн.( квартира за адресою: АДРЕСА_3, загальна площа 42,5 кв. м).

Розрахунок податку на нерухоме майно здійснений наступним чином:

1. Загальна площа об'єктів нерухомого майна платника: 41,7+42,6+42,5=126,8 кв. м.

2. Питома вага кожного з об'єктів у загальній площі:

41,7/126,8=0,32886; 42,6/126,8=0,33596; 42,5/126,8=0,33517.

3.Оподатковувана площа з урахуванням пільги:126.8 кв. м.- 60 кв. м.(пільга)= 66,8 кв.м.

4.Розрахунок податку: 66,8 кв. м х 1% х 1378 грн. х 0,32886 = 302,72 грн.; 66.8 кв.м. х 1% х 1378 грн. х 0,33596 = 309,25 грн.; 66.8 кв. м. х 1% х 1378 грн х 0,33517 = 308,53грн.

При цьому позивачка не заперечує, що вона є власницею цієї нерухомості.

Що стосується податкової адреси (місцезнаходження) позивача, необхідно зазначити наступне.

Відповідно до інформаційних баз даних ОСОБА_2 обліковується по Носівському відділенню Ніжинської ОДПІ (основне місце реєстрації ) з адресою проживання: АДРЕСА_5.

Тобто, при визначенні податкового зобов'язання позивача відповідач керувався інформацією, яка є в його розпорядженні.

Пунктом 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Кодексу передбачено, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо нерухомого майна, що є власністю платника податку, та є об'єктом оподаткування.

За змістом вказаної законодавчої норми, у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку враховує такі розбіжності та самостійно врегульовує спірне питання, при цьому платнику податку надсилається (вручається) нове податкове повідомлення-рішення.

За таких обставин судом встановлено, що відповідач, виносячи оскаржувані ППР, діяв правомірно, в межах своїх повноважень і здійснив визначення податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно відповідно до чинного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 необхідно відмовити.

Керуючись ст., ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя С.Л. Клопот