Ухвала від 16.08.2017 по справі 823/1253/17

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 серпня 2017 року справа № 823/1253/17

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління з питань державної реєстрації Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради про зобов'язання здійснити реєстрацію місця проживання,

ВСТАНОВИЛА:

15.08.2017 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (далі-позивач) з позовною заявою до управління з питань державної реєстрації Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради (далі - відповідач) в якій просять:

- визнати протиправними дії управління з питань державної реєстрації Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради при прийнятті рішення про відмову у знятті з реєстрації та в реєстрації за місцем проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1;

- зобов'язати управління з питань державної реєстрації Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_1;

- стягну судові витрати в розмірі 640 грн. та 5000 грн. - правової допомоги.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з такого.

Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві вказується ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Згідно п. 3 ч. 1 ст.106 КАС України у позовній заяві вказується ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

У позовній заяві що надійшла до суду не зазначено номер засобу зв'язку, адреси електронної пошти позивача та не зазначено відомостей щодо їх відсутності і не зазначено адресу електронної пошти, засобів зв'язку відповідача та не зазначено чи така інформація відома позивачеві.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 1600 грн.

Пунктом 3.1 таблиці ставок судового збору визначено розмір сплати судового збору, а саме за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано зокрема фізичною особою встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Оскільки зазначений позов подано фізичною особою, він поєднує в собі дві вимоги немайнового характеру, то розмір судового збору, який повинен бути сплачений позивачем має становити (640грн. х 2 вимоги).

Натомість, до поданої позовної заяви ОСОБА_1 додано квитанцію № 0.0.824369658.1 від 10.08.2017 про сплату судового збору на суму 640 грн. - за одну позовну вимогу.

Окрім того, ст. 9 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору за одну позовну вимогу немайнового характеру.

З урахуванням викладеного, суддя дійшла висновку про невідповідність позовної заяви вимогам ст.106 КАС України, що має наслідком на підставі ч. 1 ст. 108 КАС України залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.

Усунення вказаних недоліків може бути здійснене шляхом приведення адміністративного позову до вимог ст. 106 КАС України.

Керуючись ст.ст. 105, 106, 107, 108 КАС України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до управління з питань державної реєстрації Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради про зобов'язання здійснити реєстрацію місця проживання - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк до 28 серпня 2017 року протягом якого остання має усунути недоліки позовної заяви.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст.ст. 184-187 КАС України.

Суддя В.П. Тимошенко