Ухвала від 17.08.2017 по справі 817/1207/17

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ, ЗАКІНЧЕННЯ ПІДГОТОВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ СПРАВИ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ

17 серпня 2017 року РівнеСправа № 817/1207/17

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Недашківська К.М., розглядаючи матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій, та перевіривши на предмет відповідності позовної заяви вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Військової частини НОМЕР_1 (далі іменується - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування та виплати грошової допомоги при звільненні, передбаченої статтею 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», без врахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату грошової допомоги при звільненні, передбаченої статтею 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889.

Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі статтею 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства, і відповідно до частини 2 статті 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.

За результатами перевірки матеріалів адміністративного позову в порядку статті 107 КАС України, суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 105, 106 КАС України.

Згідно з частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач був звільнений з військової служби у запас 08.11.2016, а відповідно до наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 26.12.2016 №301 його було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення, виплачено одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за 30 календарних років військової служби. Тобто, саме при звільненні та виключенні зі списків особового складу позивач повинен був дізнатися про порушення свого права на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні в іншому, на його думку, розмірі.

Адміністративний позов позивачем поданий до Рівненського окружного адміністративного суду лише 14.08.2017, тобто з пропущенням строку звернення до суду, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України.

Позивач у позовній заяві зазначив, що про порушення свого права він дізнався лише в липні 2017 року при отриманні від відповідача листа з детальною інформацією щодо розрахунку належної йому одноразової грошової допомоги при звільненні.

Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

За приписами статті 6 КАС України ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Таким чином, зважаючи на дату, коли позивач повинен був дізнатися про порушення своїх прав, і як наслідок, пропустив строк звернення до Рівненського окружного адміністративного суду, суд вважає за можливе визнати поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною третьою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. В ході підготовчого провадження по справі були проведені такі підготовчі дії: з'ясовано коло осіб, які підлягають виклику в судове засідання, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору тощо.

На підставі викладеного, суд вважає можливим закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду. Проведення попереднього судового засідання не вважаю необхідним.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 99, 100, 104, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Визнати поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду з адміністративним позовом до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій.

Відкрити провадження в адміністративній справі №817/1207/17 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій.

Закінчити підготовче провадження та призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 11 вересня 2017 року об 11:00 , яке відбудеться в приміщенні Рівненського окружного адміністративного суду за адресою: місто Рівне, вулиця 16 Липня, будинок № 87; зала судових засідань №211.

Справа розглядатиметься одноособово суддею Недашківською К.М.

Зобов'язати позивача надати: документи, що посвідчують особу позивача (паспорт); письмові нормативно та документально обґрунтовані пояснення по суті спору; листування між сторонами по суті спору (з доказами надіслання або вручення кореспонденції) (за наявності); належним чином засвідчені копії документів надати суду для долучення до матеріалів справи, а їх оригінали - суду для огляду.

Зобов'язати відповідача надати: належним чином оформлену довіреність на представника; нормативно та документально обґрунтовані письмові пояснення/заперечення з приводу обставин, викладених у позовній заяві; листування з позивачем по суті спору (за наявності); належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати суду для долучення до матеріалів справи, а їх оригінали - суду для огляду.

Запропонувати відповідачу, у разі невизнання позовних вимог, подати до суду письмові заперечення проти адміністративного позову та докази на обґрунтування цих заперечень.

Копію даної ухвали надіслати сторонам по справі разом з витягом про їх процесуальні права та обов'язки.

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя К.М. Недашківська