Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
Харків
17 серпня 2017 р. № 820/3065/17
Харківський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Мар'єнко Л.М., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Харківській області до Комунального підприємства “Балаклійський водоканал” про стягнення заборгованості ,-
Позивач, Головне управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства “Балаклійський водоканал”, у якому просить суд стягнути до бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Комунальному підприємству “Балаклійський водоканал” (код 33394709), місцезнаходження юридичної особи: 64200, Харківська область, Балаклійський район, місто Балаклія, вул. Вторчерметівська, буд. 3, в загальному розмірі 117560,0 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Комунальне підприємство “Балаклійський водоканал” має узгоджений податковий борг перед бюджетом всього у сумі 117560,0 грн. Проте відповідачем самостійно не сплачено узгодженої суми податкового зобов'язання у зв'язку з чим контролюючий орган звернувся до суду з даним позовом.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Відповідно до ч. 4 ст. 183- 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідач, повідомлений про відкриття скороченого провадження у справі належним чином відповідно до ст. 33 КАС України. Ухвалу про відкриття скороченого провадження судом направлено на адресу відповідача та ним отримано 01 серпня 2017 року.
Отже, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів.
Слід вказати, що через канцелярію суду 16.08.2017 року від представника відповідача надійшла заява про визнання позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Суд, оцінивши обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з такого.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство “Балаклійський водоканал” перебуває на податковому обліку у Ізюмській ОДПІ ГУ ДФС (Балаклійське відділення).
Суд зазначає, що заборгованість Комунального підприємства “Балаклійський водоканал” у розмірі 117560,0 грн. виникла на підставі самостійно поданої Комунальним підприємством “Балаклійський водоканал” податкової декларації з податку на додану вартість №9091729044 від 17.05.2017 р. (термін сплати 30.05.2017 р.) на загальну суму 117560,0 грн.
Станом на момент звернення до суду податковий борг перед бюджетом відповідачем не погашений в повному обсязі та складає суму у розмірі 117560,0 грн.
Позивачем було вжито заходи, передбачені законодавством України щодо погашення даного боргу. Зокрема, на юридичну адресу відповідача надіслана податкова вимога форми «Ю» №183-15 від 02.10.2013 р., яка отримана представником підприємства, що підтверджується матеріалами справи(а.с.15).
Позивачем надано картки особових рахунків (КОР) Комунального підприємства “Балаклійський водоканал”, які підтверджують наявність податкового боргу перед бюджетом вказаного платника податків.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Згідно п. п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно п.46. 1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Приписами ч. 1 ст. 49 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до 59.5 статті 59 Кодексу визначено, що разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право:
проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;
визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків;
застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи;
звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно положень п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Суд зазначає, що в матеріалах справи наявні копії інкасових доручень (розпоряджень) №172 від 27.01.2017 року, №2506 від 21.12.2016 року, які повернуті без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунку відповідача(а.с.36).
Слід вказати, що податковою інспекцією надсилались на адресу Балаклійської районної державної адміністрації листи «Про виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу КП “Балаклійський водоканал”» та подання «Про розірвання трудового договору (контракту) з керівником КП “Балаклійський водоканал”».
У свою чергу, Балаклійська районна державна адміністрація повідомляла податкову інспекцію про те, що розірвання трудового договору (контракту) з керівником відповідача є недоцільним, оскільки зміна керівника підприємства не вплине на покращення фінансового становища комунального підприємства. Також вказувала на тяжке фінансове становище відповідача та постійне вжиття заходів щодо сплати податків.
Таким чином, податковою інспекцією вжито всі передбачені податковим законодавством необхідні заходи для стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Комунальному підприємству “Балаклійський водоканал”, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного вище, беручи до уваги заяву відповідача про визнання позову, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 256 КАС України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Комунального підприємства “Балаклійський водоканал” про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути до бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Комунальному підприємству “Балаклійський водоканал” (код 33394709, місцезнаходження юридичної особи: 64200, Харківська область, Балаклійський район, місто Балаклія, вул. Вторчерметівська, буд. 3) в загальному розмірі 117560.0 грн. (сто сімнадцять тисяч п'ятсот шістдесят гривень).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Мар'єнко Л.М.