КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
про залишення без руху
15 серпня 2017 року справа № П/811/1385/17
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування постанов, -
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- скасувати постанову №65/2017-Ол від 15 травня 2017 року про визнання ОСОБА_1 винною у вчинені адміністративного порушення за ч.8 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та накладення адміністративного стягнення в розмірі 8500,00 грн. за ч.12 ст.96 КУпАП;
- скасувати постанову державного виконавця від 10.07.2017 року про арешт майна.
Згідно п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно ст.105 КАС України зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача.
Зміст позовних вимог визначає предмет та спосіб судового захисту.
Адміністративний позов має містити вимоги якими повинен бути вирішений спір по суті та вказано спосіб відновлення порушеного права позивача.
В даному випадку, позивач просить скасувати постанову про накладення арешту, винесену державним виконавцем, однак в якості відповідачів його не визначено.
Відповідно до положень ст.50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Отже, для повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати відповідні уточнення в частині кількісного складу відповідачів, та, відповідно вимог спрямованих до них.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч.2 ст.106 КАС України).
Ч.2 ст.99 КАС України вказує, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
При цьому, приписами ч. 2 ст.181 КАС України визначено, що позовну заяву (у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця) може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Постанова про арешт майна ВП№54168542, винесена державним виконавцем 10.07.2017р., копію якої надіслано позивачу 10.07.2017 року
Позивач зазначила, що строк нею пропущено, в зв'язку з порушенням строку отримання постанов.
Жодних документів на підтвердження обґрунтованості пропуску терміну звернення до суду позивач не надає.
З огляду на викладене, позивачу необхідно письмово обґрунтувати поважність причин пропуску строку звернення до суду з урахуванням викладеного, а також із зазначенням причин неможливості ознайомитись з оскаржуваними рішеннями раніше, з наданням відповідних доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
В зв'язку із зазначеним, суд вважає за необхідне дану позовну заяву залишити без руху та встановити строк для виправлення існуючих недоліків в позовній заяві, шляхом надання уточнення в частині кількісного складу відповідачів, та, відповідно вимог спрямованих до них та, відповідно, копій позовної заяви з додатками (згідно з кількістю відповідачів та третіх осіб) та надання письмових пояснень з приводу поважності причин пропуску строку звернення до суду .
Керуючись ст.ст.106 - 108, 160, 165 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування постанов - залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 31 серпня 2017 року для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня постановлення ухвали, а особою, без виклику якої було постановлено ухвалу - в той же строк з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула