Ухвала від 17.08.2017 по справі 809/1164/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"17" серпня 2017 р. Справа № 809/1164/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Івано-Франківської міської ради; Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради; Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №66-11 від 15.03.2017, зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

16.08.2017 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської міської ради; Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради; Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №66-11 від 15.03.2017, зобов'язання до вчинення дій.

Відповідно до статті 1 Кодексу адміністративного судочинства України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.

Правила предметної підсудності адміністративних справ визначає стаття 18 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, згідно частини 1 вказаної статті Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, серед іншого, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам (пункт 1).

Відповідно частини 2 зазначеної норми Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Тобто, справа адміністративної юрисдикції, в якій однією з сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

У відповідності до частини 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.

Згідно частини 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Таким чином, Івано-Франківська міська рада; Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради; Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у відповідності до частини 1 статті 5, частини 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є органом місцевого самоврядування.

Як наслідок, адміністративна справа, в якій стороною є орган місцевого самоврядування, за правилами пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України та за відсутності в такій справі суб'єктів зазначених в частині 2 статті 18 даного Кодексу, підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному, який визначається за правилами територіальної підсудності, встановленими статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України.

За таких обставин, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської міської ради; Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради; Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №66-11 від 15.03.2017, зобов'язання до вчинення дій підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному і не підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі наведеного, керуючись частиною 3, пунктом 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Івано-Франківської міської ради; Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради; Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №66-11 від 15.03.2017, зобов'язання до вчинення дій - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Остап'юк С.В.