Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/1570/17
Номер провадження: 3/511/688/17
"17" серпня 2017 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Теренчук Ж В, розглянувши матеріали, які надійшли з Білгород-Дністровського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 204-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
08.08.2017 року о 15 год. 10 хв. в міжнародному пункті пропуску "Кучурган -Первомайськ", що знаходиться на території Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Кучурган», громадянин України ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетину державного кордону України, прямуючи з України в Молдову, на підставі документів, що не дають право на перетин ДКУ громадянами України, а саме на паспортний контроль пред'явив закордонний паспорт громадянина ОСОБА_2 серії 383175883, виданий 11.03.2015 року в м. Софія, тим самим порушив вимоги ст.12 Закону України «Про Державний кордон України».
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою не визнав і з метою захисту своїх порушених прав заявив клопотання про відкладення розгляду справи для укладення договору на правову допомогу.
Однак повторно в судове засідання на 17.08.2017 року, будучи про час та місце слухання справи належним чином повідомленим судовою повісткою, не з"явився, своїми процесуальними правами не скористався, заяви про поважні причини невки в суд не надав.
Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі правопорушника, так як відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» , ч.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі «Смірнова проти України»).
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1, міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є громадянином України, і він має діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії ЕА 758759, виданий 29.02.2008 року, копія якого міститься в матеріалах справи.
Згідно ст.12 Закону України «Про державний кордон України» пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну згідно ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України» є: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) посвідчення особи моряка; 5) посвідчення члена екіпажу; 6) посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство» в Україні діє принцип єдиного громадянства згідно якого, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
Виходячи з вищевказаних норм, з огляду на принцип єдиного громадянства (п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство») ОСОБА_1 будучи громадянином України, вступивши у правові відносини з Україною, а саме при виїзді з території України у пункті пропуску на паспортний контроль повинен був пред"явити один з документів, який передбачений ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України», який відповідно дає право громадянину України на виїзд з України.
Проте, при спробі перетину кордону ОСОБА_1 не пред"явив відповідний документ, який надає право на перетин державного кордону України, громадянам України.
Дані обставини підтверджуються :
- протоколом про адміністративне правопорушення №310905 від 08.08.2017 року, згідно якого ОСОБА_3 , намагався при виїзді з України в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Кучурган» перетнути державний кордон України , пред'явивши власний закордонний паспорт громадянина ОСОБА_2 383175883, виданий 11.03.2015 року в м. Софія (ОСОБА_2), який в даному випадку, йому як громадянину України, не дає право на перетин державного кордону України:
- копією закордонного паспорта, виданого на громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_1, № 383175883, виданого 11.03.2015 року в м. Софія (ОСОБА_2);
- рапортом інспектора прикордонної служби ВПС "Кучурган" про порушення громадянином України ОСОБА_1 порядку перетинання державного кордону України 08.08.2017 року .
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом, поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України, без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, а суб'єктивна сторона даного правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
З огляду на викладені обставини, в судовому засіданні достовірно встановлено, що громадянин України ОСОБА_1, здійснив спробу перетину державного кордону України без відповідних документів, які надають право на перетин кордону громадянами України, які передбачені ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України».
Таким чином, дії ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 КУпАП, яким передабчено адміністративну відповідальність за спробу перетину державного кордону України без відповідних документів.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, характер вчиненого адміністративного правопорушення, суд ввжажає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Судовий збір по справі згідно з Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року становить 320,00 грн, який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.
На основі викладеного та керуючись ст. 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ЕА758759, виданий 29.02.2008 року, судовий збір у розмірі 320,00 грн на користь держави.
Стягувач: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795).
Реквізити для зарахування до державного бюджету:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106,
код ЄДРПОУ: 37993783,
банк отримувача :Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві,
код банку отримувача: 820019,
рахунок отримувача: 31215256700001,
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області, через Роздільнянський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ж. В. Теренчук