Справа № 500/3934/17 Провадження № 3/500/1136/17
17 серпня 2017 року
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Швець В.М., розглянувши матеріали адміністративного провадження у відношенні
ОСОБА_1,
16.01.1968року народження,
підприємця, який мешкає:
смт.Суворове, вул. Пушкіна, 56
про здійснення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.85 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 21 червня 2017 року о 7 годині 20 хвилин ОСОБА_1 на озері Катлабух поблизу села Кам'янка Ізмаїльського району Одеської області здійснював незаконний вилов водних ресурсів забороненими знаряддями лову, чим спричинив шкоду рибному господарству України на суму 10183грн.
ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП тобто за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову).
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєнні вищезазначеного правопорушення не визнав, дав пояснення, що є підприємцем, що здійснює рибо господарчу діяльність та здійснював лов риби на водній території, що перебуває у нього в оренді, тобто ніяких правил риболовства не порушував.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 суд доходить висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.
Так, КУпАП чітко визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, в тому числі, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі вказано, що своїми діями ОСОБА_1 порушив п.3.15 Правил любительського та спортивного рибальства та ст.63 Закону України «Про тваринний світ».
Згідно до ст.63 Закону України «Про тваринний світ» порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону. Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу несуть особи, винні в:
- порушенні встановленого законодавством порядку надання об'єктів тваринного світу в користування;
- порушенні правил використання об'єктів тваринного світу;
- незаконному вилученні об'єктів тваринного світу з природного середовища;
- перевищенні лімітів і порушенні інших встановлених законодавством вимог використання об'єктів тваринного світу;
- невиконанні вимог державної екологічної експертизи;
- порушенні встановлених законодавством вимог щодо охорони середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин, самовільному випалюванні сухої рослинності або її залишків;
- порушенні правил зберігання, транспортування, застосування засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив та інших речовин (препаратів);
- порушенні правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних колекцій, торгівлі ними, а також установленого законодавством порядку їх пересилання, ввезення в Україну і вивезення за її митну територію;
- самовільному або з порушенням установленого законодавством порядку переселенні, акліматизації та схрещуванні тварин, а також виведенні і використанні генетично змінених організмів;
- жорстокому поводженні з тваринами;
- приховуванні та перекрученні інформації про стан і чисельність об'єктів тваринного світу та їх використання;
- невжитті заходів щодо запобігання загибелі тварин, погіршенню середовища їх існування та ліквідації негативного впливу на тваринний світ;
- порушенні порядку придбання, реалізації, пересилання і вивезення за межі України, ввезення на її територію диких тварин та інших об'єктів тваринного світу;
- невиконанні встановлених законодавством вимог щодо охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України або до переліків видів тварин, що підлягають особливій охороні;
- виготовленні, зберіганні, реалізації та застосуванні заборонених знарядь добування тварин;
- невиконанні законних розпоряджень посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль та управління у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.
Згідно д п.3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15 лютого 1999 року забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших
матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм; у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій; у підвідних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо; у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження); з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів); з човнів або інших плавзасобів на промислових ділянках, закріплених за користувачами водних живих ресурсів, а також на відстані від берега більш як 3 км в Чорному морі і 1,5 км - в Азовському морі; у верхніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів, в нижніх - на відстані в межах, встановлених п.4.13 цих Правил рибальства; поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони; у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств; у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств; на водоймах, що розташовані в зоні евакуації (відчуження) на територіях, радіактивно забруднених унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС; на зимувальних ямах; з криги на ділянках водойм, закріплених за рибодобувними
організаціями - на відстані більш як за 500 метрів від берега; на водоймах, що не визначені органами рибоохорони як такі, на яких дозволене любительське рибальство; у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) з човнів та інших плавучих засобів у Чорному
та Азовському морях; без наявності відповідних документів, що дають право на здійснення лову в окремих водоймах.
Але в протоколі не вказано яке конкретне порушення із вказанням частини та пункту із вищезазначеного допустив ОСОБА_1 та не вказано точне місце скоєння правопорушення.
Крім того, згідно до наданих ОСОБА_1 документів: водогосподарського паспорту і правил експлуатації рибогосподарського ставка на узбережжі озера Котлабух на затоплюваних землях запасу Камянської сільської Ради Ізмаїльського району Одеської області, погодженого начальником Одеського обласного управління по водному господарству; договору оренди земельної ділянки від 6 липня 2009 року; свідоцтв про реєстрацію фізичних осіб - підприємців - ОСОБА_1 на озері Котлабух здійснює рибогосподарську підприємницьку діяльність, а тому його дії не можуть розглядатися як любительське або спортивне рибальство.
Наведені обставини дозволяють суду встановити не відповідність діяння, вчиненого притягуваним ОСОБА_1, будь-якій з форм об'єктивної сторони правопорушення, з числа передбачених наведеною диспозицією ч.4 ст.85 КУпАП.
За таких обставин суд доходить висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, а тому провадження відносно нього підлягає закриттю відповідно до п.3 ч.1 ст.284 та п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ч.4 ст.85, ст.ст.247,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.85 КпАП України відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вилучені знаряддя лову (сіть ліскова - 25шт.) та вилучену рибу (лящ -15шт., судак-8шт.,карась-63шт., сазан -7шт., щука -1шт.) повернути за приналежністю ОСОБА_1.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КпАП України та ч.1 ст. 287 КпАП України.
Суддя: ОСОБА_2