Справа № 477/1489/17 Провадження № 3/477/697/17
15 серпня 2017 р. м. Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Козаченко Р.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 4 статті 85 КУпАП,
З Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області на адресу суду надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за частиною 4 статті 85 КУпАП.
На підставі ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи судді необхідно вирішити в т.ч. такі питання: чи правильно складено протокол і інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи є необхідні для розгляду матеріали.
Суддя, перевіривши протокол про адміністративне правопорушення від 17 липня 2017 року встановив, що він відповідає не всім вимогам, передбаченим законом.
Так, відповідно до положень ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення вказаних вимог в протоколі суть правопорушення викладена в протоколі не відповідає змісту ч. 4 ст. 85 КУАП, також не розбірливо зазначено прізвище одного зі свідків правопорушення, таким чином, суд не може об'єктивно розглянути справу та притягнути особу до адміністративної відповідальності.
Крім того, матеріали справи відносно ОСОБА_1 не прошиті, сторінки не пронумеровані, відсутній опис, також документи, наявні в справі, а саме розписки про прийняття на зберігання вилученого майна належним чином не завірені.
Згідно ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23 грудня 2005 року (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За таких обставин, оскільки наведені вище порушення є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, що позбавляє суд можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення і прийняти законне рішення по справі, то матеріали справи, як неналежно оформлені, підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для належного оформлення, згідно з вимогами ст.ст. 256, 278 КУпАП.
Керуючись статтями 256, 278 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 4 статті 85 КУпАП повернути до Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Козаченко