Справа № 588/754/17
3-в/588/18/17
10.08.2017 року м.Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Щербаченко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тростянці заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу,
ОСОБА_1 28.07.2017 року звернувся до суду із указаною заявою, яку мотивував тим, що 24.07.2017 року його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за частиною 1 статтею 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10200 грн. Посилаючись на скрутне матеріальне становище заявник просив суд відстрочити виконання постанови на 4 місяців.
У судове засідання заявник не з'явився, повідомлявся належним чином про час і місце розгляду заяви, подав клопотання про розгляд заяви про відстрочення штрафу без його участі (а.с. 20).
Дослідивши матеріали справи, вважаю що є підстави для задоволення заяви, виходячи з таких мотивів.
Постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 24.07.2017 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_1 був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 130 КУпАП, і на нього судом було накладено адміністративне стягнення у виді 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік (а.с.11).
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із частиною 1 статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Обґрунтовуючи підстави для відстрочення виконання постанови, заявник зазначив скрутне матеріальне становище, що підтвердив довідкою про доходи, наданою Тростянецьким відділенням Охтирської об'єднаної податкової інспекції ГУ ДФС України в Сумській області. Згідно з якою, інформація про доходи за І квартал 2017 року ОСОБА_1 рнокпп НОМЕР_1 відсутня, дохід за четвертий квартал 2016 року склав 8109,8 грн. На обліку у центрі зайнятості ОСОБА_1 не перебуває. (а.с. 14).
З огляду на викладене, ураховуючи розмір застосованого до ОСОБА_1 штрафу, а також відсутністю інформації про доходи за І квартал 2017 року, що є обставиною, яка ускладнює виконання постанови суду, тому вважаю, що є підстави для відстрочення виконання постанови суду в частині оплати штрафу на 4 місяців.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
За таких обставин, та керуючись статтею 301 КУпАП, суддя
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу - задовольнити.
Відстрочити ОСОБА_1 виконання постанови Тростянецького районного суду Сумської області від 24.07.2017 року у справі №588/754/17 в частині сплати штрафу на строк тривалістю чотири місяці, який обчислюється з дня наступного за днем ухвалення цієї постанови, тобто до 10 грудня 2017 року включно.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Щербаченко